Obchody Święta Policji w Chojnicach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

Wiadomości

Obchody Święta Policji w Chojnicach

Data publikacji 24.07.2019

Dzisiaj o godzinie 13.00 w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach odbyły się obchody Święta Policji, równolegle z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Podczas uroczystości awanse na wyższe stopnie otrzymało 50 policjantów pełniących służbę na terenie naszego powiatu. W obchodach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz gminy, a także pozostałych służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją.

Uroczyste obchody policyjnego święta w Chojnicach, jak i na terenie całego kraju, połączone były z przypadającą w tym roku 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Obecny na uroczystościach Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis na początek złożył kwiaty pod znajdującą się przed budynkiem jednostki Tablicą Pamięci Policjantów Komendy Powiatowej Policji Państwowej, zamordowanych wiosną 1940r. przez NKWD w Twerze. Następnie udał się do Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego, gdzie miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach przywitał zebranych gości i funkcjonariuszy, opowiedział o służbie w Policji i podziękował policjantom, pracownikom policji, a także ich rodzinom za poświęcenie i zaangażowanie w służbie. Funkcjonariusze z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Roberta Sudenisa oraz Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach mł.insp. Tomasza Hintza otrzymali odznaczenia resortowe i odebrali nominacje na wyższe stopnie służbowe. Awanse otrzymało 50 policjantów Okolicznościowym dyplomem uhonorowano również Panią Janinę Żuławską, pracownika Zespołu Wspomagającego KPP w Chojnicach.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Robert Sudenis podziękował wszystkim podległym funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji za rzetelną i oddaną służbę. Zwrócił się również o przekazanie podziękowań członkom ich rodzin. Życzył wszystkim sukcesów zarówno w pracy jak i życiu prywatnym. 

Zaproszeni goście składali na ręce komendanta kwiaty oraz okolicznościowe pamiątki, jednocześnie kierując podziękowania bezpośrednio do zgromadzonych w auli policjantów. Głos zabrali między innymi poseł na Sejm RP Pan Aleksander Mrówczyński, pan Marek Szczepański - Starosta Chojnicki, a także przedstawiciele władz lokalnych, dziękując policjantom przede wszystkim za rzetelne wykonywanie obowiazków służbowych oraz wieloletnią współpracę w dziedzinie zapewniania porządku publicznego oraz zwiększania poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu. Uroczystości zakończono wspólnym zdjęciem oraz poczęstunkiem.