2017-06-28
BRUSY,
Policjanci wydziału ruchu drogowego chojnickiej komendy policji ustalają przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 235 przed miejscowością Lamk. W zderzeniu mercedesa sprintera z ciężarówką oraz osobowym oplem obrażeń ciała doznali dwaj kierujący. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Droga w tym miejscu była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy.


 2017-06-27
KWP,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2017-06-27
BRUSY,
Policjanci z Posterunku Policji w Brusach ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 85-letni rowerzysta. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około południa na drodze wojewódzkiej 235 pomiędzy Męcikałem, a Żabnem. 65-letni kierowca mercedesa jadąc w kierunku Chojnic uderzył w rowerzystę wyjeżdżającego z podporządkowanej drogi leśnej. Kierujący mercedesem był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy, a jego samochód oraz rower poszkodowanego odholowano na parking.


 2017-06-27
RYTEL,
Wczoraj policjanci z Czerska i Chojnic zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną z mieszkańcami sołectwa Rytel. Debata była już kolejnym spotkaniem z mieszkańcami - pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W czasie dyskusji między innymi omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” oraz Regionalnego Systemu Bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.  


 2017-06-26
CZERSK,
Nowoczesny sprzęt biurowy w postaci komputerów i drukarek otrzymali policjanci z Czerska. Sprzęt zakupiony przez Urząd Miasta i Gminy w Czersku  przekazała na ręce Komendanta Powiatowego Policji oraz komendanta czerskiego komisariatu, Burmistrz – Jolanta Fierek . Doposażenie funkcjonariuszy ma usprawniać i podnosić komfort ich pracy.


 2017-06-26
CZERSK,
Chęć niesienia pomocy poszkodowanym i potrzebującym – taki cel przyświecał czerskim policjantom, którzy w sobotę wraz z innymi przedstawicielami służb mundurowych podczas „Święta Krwiodawstwa w Czersku” oddali honorowo krew. Każdy policjant doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować.


 2017-06-23
MSWIA,
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.


 2017-06-23
CZERSK,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach zaprasza  do udziału w debacie społecznej adresowanej do mieszkańców sołectwa Rytel pod nazwą - POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE-MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW.


 2017-06-23
POLICJA,
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.


 2017-06-23
KWP,
Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będzie wyglądał najbliższy weekend 23-25 czerwca dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków rozpoczynających wakacyjny wypoczynek. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci są przewożone w fotelikach.


 2017-06-23
POWIAT,
Dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną z Czerska, Brus i Chojnic w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji i bezpiecznych zachowań na drodze. Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, na które mogą czasem nieświadomie napotkać w czasie nadchodzących wakacji.


 2017-06-21
CHOJNICE,
Policjanci z wydziału kryminalnego odzyskali telefon komórkowy, który poszkodowany utracił na początku czerwca tego roku  w pobliżu jednego placów zabaw dla dzieci w Chojnicach. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tą sprawą może mieć mieszkanka tego miasta, która znalazła i przywłaszczyła urządzenie wartości 550 złotych. Teraz sprawą zajmie się sąd.


 2017-06-21
,
Policjanci z chojnickiej drogówki przez dwa dni prowadzili działania „Alkohol”. Już od poniedziałkowych wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu ponad 400 kierowców. Trzech z nich złamało prawo jadąc pod wpływem alkoholu, a dwoje utraciło prawo jazdy.


 2017-06-20
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Chojnicach ostrzegają przed oszustami, którzy przy pomocy różnych metod chcą wyłudzić lub ukraść pieniądze. Ofiarą oszustów padł tym razem mieszkaniec gminy Brusy. Wykorzystując nie zamknięte drzwi, do jego domu weszły trzy kobiety oraz mężczyzna, prawdopodobnie narodowości romskiej, którzy oferowali jemu zakup koca. Kiedy jedna z tych osób pokazywała towar, pozostałe splądrowały mieszkanie 80-letniego mężczyzny. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, które znajdowały się w kieszeni marynarki właściciela domu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-20
,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę. 58-latek miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.


 2017-06-19
CHOJNICE,
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w ramach realizowanych programów profilaktycznych , przeprowadzili z młodzieżą i dziećmi prelekcję na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zachowania na drodze i w jej pobliżu, zwłaszcza w czasie nadchodzących wakacji.


 2017-06-19
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 26-letniego czerszczanina, który przy sobie miał narkotyki. Oprócz tego był on poszukiwany w celu obycia kary kilkunastu dni pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Sprawca w najbliższym czasie usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Jego pobyt w areszcie może się wydłużyć,gdyż za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2017-06-19
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 235 na trasie Chojnice- Brusy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca karetki jadący bez  sygnałów uprzywilejowania potrącił kobietę, która najprawdopodobniej przejeżdżała przez przejście dla pieszych.  68-letnia rowerzystka w wyniku poniesionych obrażeń pomimo podjętej natychmiastowej akcji reanimacyjnej zmarła na miejscu zdarzenia. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


 2017-06-14
POLICJA,
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało dla kierowców duże zmiany. Nowelizacja przepisów prawa dotyczących kierowców zaostrza kary dla za przestępstwa w ruchu drogowym. Zmiany uderzą w nieodpowiedzialnych kierowców i piratów drogowych.


 2017-06-14
POWIAT,
Przed nami kolejny długi weekend co spowoduje, że wielu kierowców wyruszy w trasy. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. W trakcie tych kilkudniowych działań funkcjonariusze będą prowadzić również kontrole w miejscach wskazanych przez internautów jako zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego zachowajmy na drodze rozwagę. Warto też pamiętać o zabezpieczeniu mieszkań, aby po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.


 2017-06-13
POWIAT,
Chojnicka policja rozpoczęła działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Celem policjantów jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.


 2017-06-13
POWIAT,
W województwie pomorskim jak i całym kraju funkcjonuje aplikacja „Moja Komenda”. Jest to elektroniczny dostęp do najpotrzebniejszych dla społeczeństwa informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych. To nowy sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Informacja o aplikacji jest rozpowszechniania przez mundurowych między innymi podczas spotkań z mieszkańcami regionu, urzędach a także w szkołach by dotarła do jak największej liczby osób.


 2017-06-13
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku  przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku egzamin na kartę rowerową. Blisko 150 młodych rowerzystów musiało nie tylko poprawnie pokonać tor rowerem, ale wykazać się także znajomością przepisów ruchu drogowego. To wydarzenie wpisuje się w ogólnopolską akcję profilaktyczną „Kręci mnie bezpieczeństwo”, ukierunkowaną na bezpieczeństwo rowerzystów. Tego typu przedsięwzięcia niewątpliwie promują wśród dzieci i młodzieży bezpieczną i rozważną jazdę oraz mają wpływ na kształtowanie pożądanych postaw i wyrabianie poprawnych nawyków, które w dorosłym życiu stanowić będą gwarancję bezpiecznego zachowania na drodze.


 2017-06-13
KWP,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo,Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-06-12
BRUSY,
W minionym tygodniu mundurowi zorganizowali dzień otwarty Posterunku Policji w Brusach. W swoim miejscu pracy gościli dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z miasta i gminy, a także starszych mieszkańców tego regionu. Funkcjonariusze wydziału prewencji i ruchu drogowego zaprezentowali gościom sprzęt, jakim na co dzień posługują się w służbie, radiowozy policyjne, zorganizowali pokaz tresury psów służbowych oraz przeprowadzili dużą akcję znakowania rowerów.


 2017-06-12
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend zabezpieczali trasy triatlonu, który odbył się w Charzykowach . W imprezie udział wzięło ponad 1000 uczestników. Mundurowi w czasie trwania zawodów dbali o bezpieczeństwo startujących osób, zabezpieczyli trasy rowerowe i biegowe, czuwali również nad bezpieczeństwem pływających w wodzie.


 2017-06-12
,
Policjanci chojnickiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 22 na skrzyżowaniu z drogą prowadząca do miejscowości Zapora. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący oplem jadąc w kierunku Czerska zaczął skręcać w lewo w kierunku Zapory, w tym samym czasie jadący audi za nim 34-latek podjął manewr wyprzedzania pomimo, iż jezdnia była oznakowana podwójna linią ciągłą, w skutek czego doszło do zderzenia tych pojazdów. Oba samochody wypadły z drogi ostatecznie kończąc podróż w pobliskim lesie. Czwórka pasażerów z opla vectry z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, w tym jedną kobietę przetransportowano pogotowiem lotniczym do Gdańska. Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 2017-06-12
POWIAT,
Policjanci z Chojnic i Czerska przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego przy Nowym Mieście w Chojnicach oraz klas trzecich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie . W czasie spotkań z uczniami funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, cyberprzemocy oraz o konsekwencjach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych, a także ostrzegali o sankcjach karnych, jakie można ponieść za agresję stosowaną wobec rówieśników.


 2017-06-12
POWIAT,
Komendanci chojnickiej jednostki policji uczestniczyli w uroczystym zakończeniu trwających przez ostatnie cztery miesiące zawodów sportowo-obronnych klas mundurowych z okręgu chojnicko-człuchowskiego, które odbyło się na terenie strzelnicy sportowej w Rytlu. Celem wieloetapowych zmagań było przede wszystkim zintegrowanie młodzieży klas mundurowych i podniesienie umiejętności strzeleckich oraz sprawności fizycznej młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z służbą w policji lub innych formacjach mundurowych.


 2017-06-08
CHOJNICE,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około południa na drodze wojewódzkiej nr 212. Na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do miejscowości Charzykowy zderzyły się samochód ciężarowy z osobówką. Do szpitala przetransportowana została 48-letnia  kierująca skodą. Ruch kołowy w tym miejscu był utrudniony przez około dwie godziny. Funkcjonariusze kierowali ruchem, aby zapewnić bezpieczeństwo innym podróżującym na tym odcinku drogi . Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków ruchu jazdę.


 2017-06-08
POWIAT,
Wczoraj w świetlicy Komendy Policji w Chojnicach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. 16 funkcjonariuszy rozwiązywało test wiedzy policyjnej. Dwóch dzielnicowych z najlepszymi wynikami reprezentować będzie komendę w kolejnym etapie konkursu – tym razem na szczeblu wojewódzkim.


 2017-06-07
POWIAT,
Już ponad 700 informacji przekazali mieszkańcy powiatu chojnickiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Taki rodzaj współdziałania przynosi już pożądane efekty. Za pomocą „mapy” można cały czas przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest dokładnie sprawdzane przez policjantów.


 2017-06-06
BRUSY,
8 czerwca br. Posterunek Policji w Brusach otwiera swoje drzwi dla wszystkich osób, zainteresowanych poznaniem tajników służby policyjnej. Tego dnia w godz. od 10.00 do 14.00 będzie można zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje ta jednostka policji, a także zwiedzający będą mogli zobaczyć pokaz tresury psa policyjnego.W trakcie trwania imprezy zaprezentowane zostaną radiowozy oraz środki przymusu bezpośredniego znajdujące się na wyposażeniu policjantów. 


 2017-06-06
POWIAT,
Dzielnicowi bardzo często określani są jako "policjanci pierwszego kontaktu” co związane jest z charakterem pełnionej służby. Jednym z głównych celi kampanii społecznej "Dzielnicowy bliżej nas" jest właśnie budowanie i utrzymanie dobrego kontaktu ze społeczeństwem, a korzystanie z mobilnej aplikacji "Moja Komenda" ułatwia nie tylko odnalezienie dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania ale i szybki kontakt telefoniczny czy też mailowy z nim w nurtujących nas sprawach.


 2017-06-06
POWIAT,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chojnicach po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.


 2017-06-05
KWP,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą, W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


 2017-06-05
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach poszukują zaginionego 59-letniego Wojciecha Szyszkę. Mężczyzna w dniu 1 czerwca br. około godziny 7.00 rano wyszedł z domu przy ul. Różanej w Charzykowach i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie nawiązał też żadnego kontaktu z rodziną oraz środowiskiem znajomych. O zaginięciu Policję powiadomiła rodzina zaginionego.


 2017-06-05
BRUSY,
Policjanci z posterunku w Brusach w ostatni weekend zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego, u którego w mieszkaniu znaleźli ostrą amunicję oraz narkotyki. Mężczyzna odpowie również za udzielanie środków narkotycznych małoletniej mieszkance powiatu chojnickiego. Za popełnione przestępstwa grozi jemu kara od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-05
KPP CHOJNICE,
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wraz ze swoimi podopiecznymi z klas mundurowych BZDZ w Chojnicach uczestniczyli w Zlocie Klas Mundurowych oraz Targach „ProDefense 2017” w Ostródzie, które otworzył honorowy gość - Minister Obrony Narodowej Antonii Macierewicz. Spotkanie młodzieży było okazją do poszerzenia wiedzy na temat wyszkolenia bojowego, sposobów działania, taktyki i organizacji oraz wykorzystania najnowszych zdobyczy technologicznych w różnych formacjach mundurowych, w tym Policji.  


 2017-06-05
CZERSK,
Policjanci z Czerska uczestniczyli w festynie z okazji Dnia Dziecka, który był połączony z Dniem Otwartym Zespołu Szkół w Malachinie. Kończącym edukację policjanci po raz kolejny prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby, a także pokazywali radiowozy i sprzęt policyjny, aby w ten sposób zachęcić ich do wstąpienia w szeregi Policji. Dzieci biorące udział w festynie chętnie korzystały z takiej okazji i z zapałem angażowały się w zabawę w policjantów. Stróże prawa przypomnieli im także  o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.


 2017-06-05
KWP,
Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.


 2017-06-02
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli wczoraj w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Starym Rynku w Chojnicach. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie, pokazywali dzieciom policyjny sprzęt, który używany jest w codziennej służbie oraz zorganizowali akcję znakowania rowerów.


 2017-06-02
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach pod nazwą „Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” zorganizowanych przez Automobilklub RALLYLAND. Akcja została przeprowadzona na przejeździe kolejowym w Nieżychowicach, gdzie doszło do zderzenia pociągu z busem. Celem przedsięwzięcia było m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań i dowodzenia, sprawdzenie skuteczności systemu alarmowania oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia akcji ratowniczych podczas zagrożeń występujących w różnego rodzaju wypadkach drogowych i katastrofach.  


 2017-06-02
CZERSK,
Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na terenie miasta na ścieżce rowerowej przy drodze krajowej nr 22. Kierujący osobowym audi nie ustąpił pierwszeństwa jadącej po ścieżce rowerowej 25-letniej kobiecie i potrącił ją. Rowerzystka z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali zdjęcia i oględziny.


 2017-06-01
CHOJNICE,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Chojnice oraz kradzież z posesji w Chojnicach. Łupem złodzieja padały różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze i budowlane. Wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni wycenili na ponad 1 tysiąc złotych.  Mężczyzna został już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Za popełnione przestępstwa  grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-01
POWIAT,
Wczoraj na terenie powiatu chojnickiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Realizacja tych działań w dużej mierze wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących, co w dużej mierze zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu.


 2017-05-31
CHOJNICE,
Kolejne zgłoszenia, które wpłynęły od mieszkańców powiatu chojnickiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zostały potwierdzone. Funkcjonariusze kilkukrotnie sprawdzają każde zgłoszenie, które zostanie naniesione na „mapę zagrożeń”. Potwierdziły się zgłoszenia o spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym oraz grupowaniu się młodzieży na osiedlu przy ul. Młodzieżowej i Piłsudskiego w Chojnicach oraz przekraczaniu dozwolonej prędkości w Klawkowie .


 2017-05-30
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic zatrzymali 19-latka podejrzanego o rozbój, do jakiego doszło w minioną niedzielę w Charzykowach. Sprawca pobił 27-latka po to, by ukraść mu gokarta, którym pokrzywdzony poruszał się po drodze. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty oraz wystosowali do prokuratury wniosek o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-05-29
POWIAT,
Posterunkowy Piotr Mojka to nie tylko młody policjant, ale i sportowiec. Obecnie jest on aktualnym mistrzem Polski policjantów w tenisie stołowym. Mistrzostwo wywalczył podczas finałowego turnieju rozegranego na początku roku w Lubartowie. Jak widać zawód policjanta wcale nie oznacza rezygnacji ze swoich pasji i zainteresowań, wręcz przeciwnie, może pomóc w ich rozwijaniu. Funkcjonariusz na co dzień pracuje w referacie patrolowo interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach, a poza służbą jest skromnym tenisistą z imponującymi osiągnięciami.


 2017-05-29
,
W minioną sobotę w ramach uroczystych obchodów 25-lecia Partnerstwa Miast Czerska- Boizenburg/Elbe odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrzów tych współpracujących miast. W imprezie wzięły udział cztery drużyny . Zwycięzcami turnieju zostali reprezentanci Policji z Czerska.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2017 r.