2017-04-27
CZERSK,
Policjanci z Czerska zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło we wtorek przy jednym ze sklepów w Czersku. Sprawca zaatakował nieletniego i zabrał mu jego rower, a następnie nim odjechał. 19 - letni mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Śledczy przedstawili mu zarzut popełnienia rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-27
POWIAT,
Policjanci z Chojnic i Czerska w ramach prowadzonych w całej Polsce działań profilaktycznych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, spotkali się już z blisko 400 uczniami szkół podstawowych w powiecie chojnickim.  Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły, w domu, w Internecie oraz podczas zabaw na podwórku.


 2017-04-26
POWIAT,
Policjanci z powiatu chojnickiego podczas codziennej służby sprawdzają miejsca, w których według mieszkańców mogą występować zagrożenia. Od początku działania aplikacji w naszym regionie zgłoszono już blisko 600 zagrożeń. Większość z zaznaczonych przez społeczeństwo zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy też nieprawidłowego parkowania.


 2017-04-25
CHOJNICE,
Policjanci ruchu drogowego wczoraj od godziny 9:30 pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze nr 212. Mężczyzna kierujący samochodem Iveco Daily podjął manewr skrętu w lewo, a tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu osobowym mercedesem, doprowadzając w ten sposób do zderzenia pojazdów. Siła uderzenia była tak duża, że mercedes odbił się zjechał na lewy pas ruchu i uderzył ponadto w jadącego za busem  forda fiestę. W wyniku zderzenia trzech aut nikt na szczęście nie ucierpiał. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 36-latni mężczyzna został ukarany kilkuset złotowym mandatem oraz punktami karnymi.


 2017-04-25
BRUSY,
W ramach prowadzonych działań „Dzielnicowy bliżej nas”, mundurowi z powiatu chojnickiego spotykają się z mieszkańcami swoich rejonów. Podczas zebrań policjanci zachęcają społeczeństwo do korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Mojej Komendy” i RSO, a także omawiają sposób działania aplikacji  i problemy mieszkańców, na które mundurowi powinni zwrócić uwagę.  


 2017-04-24
KGP,
Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.


 2017-04-24
MSWIA,
Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.


 2017-04-24
CHOJNICE,
Kolejny raz policjanci z Chojnic prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Policjanci zapoznawali chętnych z ofertą pracy w Policji, rozdawano ulotki i omawiano zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Wszystko odbyło się w ramach „Dni otwartych” organizowanych przez Technikum nr 2 w Chojnicach.


 2017-04-24
POWIAT,
W minioną  sobotę na terenie województwa pomorskiego odbyło się szereg działań rozpoczynających ogólnopolską akcję „ Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach również włączyli się do programu promowanego przez MSWiA, przeprowadzając w powiecie akcję kontrolno-prewencyjną pn. „BICYKL. Podczas prowadzonych działań mundurowi rozmawiali z rowerzystami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, rozdawali odblaski oraz czuwali nad przestrzeganiem przez nich przepisów.


 2017-04-24
KWP,
W miniona sobotę o godz.11:00, w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej na terenie przyległym do Stadionu Energa, odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Inauguracja akcji zbiegła się w czasie z rocznicą otwarcia pierwszego w Polsce tunelu wybudowanego pod dnem rzeki.


 2017-04-21
POWIAT,
Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu – każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. Zadaniem dzielnicowego jest pomagać w sprawach drobnych, począwszy od nieprawidłowego parkowania do spraw bardzo poważnych, jak przemoc w rodzinie. Dzielnicowi w powiecie chojnickim chcąc jeszcze bardziej poznać problemy mieszkańców od kilku miesięcy informują społeczeństwo w swoich rejonach o wprowadzonych nowych rozwiązaniach przez MSWiA, które mają na celu wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Wspaniałymi do tego rozwiązaniami są zaproponowane wdrażane narzędzia w postaci aplikacji „Moja komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Regionalny System Ostrzegania.


 2017-04-20
Chojnice,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalili i zatrzymali 15-latkę, która okradła swojego ojca. Łupem złodziejki padły pieniądze schowane w saszetce w mieszkaniu. Pokrzywdzony wskazał sumę strat w wysokości 1600 złotych.  O losie nieletniej zadecyduje sąd rodzinny.


 0000-00-00
POWIAT,
Policjanci z chojnickiej komendy, jak i inne jednostki policji w całym kraju, wezmą udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej  przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ramach realizacji tego programu w sobotę policjanci chojnickiego ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne  ” BICYKL”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.


 2017-04-20
Chojnice,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wczoraj podczas działań wojewódzkich pod kryptonimem „Prędkość” na terenie powiatu sprawdzali zgłoszenia mieszkańców zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa o kierowcach jeżdżących z nadmierną prędkością. Akcja miała na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwolona prędkość i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2017-04-18
KGP,
Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pn.” Policjant, który mi pomógł” od pierwszej edycji objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.


 2017-04-18
Chojnice,
Policjanci z Chojnic ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w miniona niedzielę na ulicy Gdańskiej w Chojnicach. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 20-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Golf nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Ford Transit, jadącemu w kierunku Człuchowa. Dwaj pasażerowie z forda z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.


 2017-04-18
gm.Czersk,
W niedzielny poranek wielkanocny policjanci z Czerska i Chojnic pracowali na miejscu pożaru hali warsztatowo- magazynowej w miejscowości Zapora w gminie Czersk. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej, zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym.


 2017-04-18
POWIAT,
Policjanci  z Komisariatu Policji w Czersku oraz chojnickiego ruchu drogowego zabezpieczali w piątkowy wieczór procesję Drogi Krzyżowej w Czersku i Chojnicach, która przechodziła ulicami tych miast. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wiernych, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy na czas przejścia kolumny.


 2017-04-18
,
W związku z pojawiającymi się od kilkunastu tygodni nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zamknięciu "Niebieskiej Linii" lub ograniczeniu jej działalności, zespół Stowarzyszenia "Niebieska Linia" zdecydował się zwrócić do wszystkich Zespołów Interdyscyplinarnych w kraju, by wyjaśnić tę sytuację. Jest to tym bardziej istotne, że klienci uwikłani w przemoc kontaktują się z nami z niepokojem i lękiem o to, czy faktycznie nie będą już mogli uzyskać pomocy. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się sprostować te nieprawdziwe, szkodliwe informacje.


 2017-04-14
CZERSK,
Policjanci z Czerska proszą o kontakt świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 6 kwietnia 2017 roku w Czersku na ulicy Królowej Jadwigi, koło Ośrodka Zdrowia na przejściu dla pieszych.


 2017-04-14
,
Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla mieszkańców, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach, które zaobserwowali nie tylko w swojej okolicy. Z takiej możliwości skorzystali mieszkańcy Czerska, którzy zaznaczyli na interaktywnej  mapie zgłoszenie o miejscu grupowania się młodzieży przy Placu Kalinowskich w tym mieście.


 2017-04-14
Chojnice,
W czwartek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Chojnicach na skrzyżowaniu ulic Swarożyca i Wysokiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca hundaya jadąc przez skrzyżowanie zdarzył się z samochodem marki BMW X4. W wyniku tego zderzenia, pasażerka osobowego hunaia trafiła do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-04-13
POWIAT,
Rozpoczęła się wiosna, a z nią sezon motocyklowy. Policja zaczęła odnotowywać zgłoszenia zarówno telefonicznie jak i za pomocą „mapy zagrożeń” o szarżujących motocyklistach na drogach powiatu. Policjanci chojnickiej drogówki przypominają miłośnikom jednośladów, jakie zachowania na drodze są z ich strony niebezpieczne, a zarazem zabronione przepisami ruchu drogowego. Wyjaśniają także, jakie kary grożą za określone wykroczenia najczęściej popełniane przez motocyklistów. Stróże prawa apelują do miłośników jednośladów, że zawsze warto zachować zdrowy rozsądek i nie tylko nie płacić mandatów, ale jeździć długo i szczęśliwie.


 2017-04-13
KWP,
Aplikacja „Moja Komenda” czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.


 2017-04-12
POWIAT,
Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo, a opinia mieszkańców jest bardzo cenna dla policjantów na co dzień dbających o ład i porządek w swoich rejonach. Dzięki planowanym cyklom debat „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” stróże prawa będą nadal konsultować się oraz rozwijać współpracę ze społecznością lokalną. Oprócz takiej formy kontaktu doskonałymi narzędziami pozwalającymi  na bliższą współpracę z Policją , a w ten sposób poznanie problemów i opinii mieszkańców, są zaproponowane nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda”.


 2017-04-12
Chojnice,
Praca w Policji oraz zagadnienia cyberprzemocy i zagrożeń w Internecie były tematem prelekcji zorganizowanej dla uczniów w Technikum nr 3 w Chojnicach w ramach trwających „Dni profilaktyki” w tej szkole. Policjant prowadzący spotkania przestrzegał młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w Internecie. Funkcjonariusz tłumaczył, jak warto być ostrożnym w kontaktach w sieci, po to aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy. Po spotkaniu z uczniami funkcjonariusz odbył również rozmowę z kadrą pedagogiczną, podczas której omówił, czym jest i jak działa krajowa mapa zagrożeń.


 2017-04-12
POWIAT,
Zbliża się Wielkanoc, Dla większości z nas to okres szczególnie radosny, Dla funkcjonariuszy pełniących wtedy służbę to jednak czas intensywnej pracy, Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.


 2017-04-11
Chojnice,
Wczoraj policjanci prewencji z komendy powiatowej w Chojnicach zatrzymali mężczyznę, który po południu wszczął awanturę we własnym domu. Agresor był pod wpływem alkoholu, a podczas awantury w obecności dzieci groził żonie pozbawieniem życia oraz podpaleniem, a także kilkakrotnie uderzył ją oraz kopał powodując w ten sposób obrażenia ciała. Agresywny 29-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.


 2017-04-11
Chojnice,
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach odwiedzili najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Swornychgaciach. W ramach zorganizowanego spotkania, policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieli o noszeniu odblasków. Na koniec policjanci pokazali policyjny radiowóz, który jest wykorzystywany podczas zabezpieczeń zdarzeń drogowych, a także  rozdali wszystkim dzieciom upominki.


 2017-04-07
CHOJNICE,
W mijającym tygodniu policjant zajmujący się profilaktyką społeczną w chojnickiej komendzie, przeprowadził spotkania z dziećmi i młodzieżą, dotyczące zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze, ale także odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i zachowań ryzykownych. 


 2017-04-07
CHOJNICE,
W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy powiatowej prowadzili czynności na drodze krajowej nr 22. To kolejne tego typu działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na tym popularnym szlaku komunikacyjnym. W takich akcjach uczestniczą również mundurowi z innych jednostek, przez których obszar przebiega tzw. „Berlinka”. Niestety wczorajsze działania pokazały, iż nadal wielu kierujących jeździ znacznie za szybko. Aż 24  osoby zastały ukarane mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze apelują o rozsądną i ostrożną jazdę.


 2017-04-05
CHOJNICE,
W miniony weekend chojniccy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, w ramach dni otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Tego typu przedsięwzięcia mają za zadanie przybliżenie zawodu policjanta młodym ludziom, którzy zdecydują się na związanie swojej przyszłości z służbą w policji.  


 2017-04-04
POLICJA,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Chojnice na debatę ewaluacyjną w dniu 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 11.00. Podczas debaty wspólnie będziemy mogli porozmawiać o zrealizowanych wnioskach zgłaszanych podczas zeszłorocznej debaty społecznej.


 2017-03-30
POWIAT,
Policjanci na terenie powiatu chojnickiego przeprowadzili wczoraj kolejne działania "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przede wszystkim przez pieszych, a także rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.  Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. 


 2017-03-29
Chojnice,
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na drodze pomiędzy Angowicami, a Chojnicami. Z ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierujący osobowym mercedesem na łuku drogi podczas wymijania z innym pojazdem zjechał na pobocze wskutek czego stracił panowanie nad autem, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował ostatecznie uderzając w drzewo i przydrożne krzewy. Dwaj mężczyźni trafili do szpitala. Policja apeluje o większą rozwagę i jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego.


 2017-03-28
Chojnice,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali agresywnie zachowującego się 26-latka, który wszczął awanturę w mieszkaniu. W trakcie interwencji chojniczanin był bardzo agresywny wobec policjantów. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do komendy. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że awanturnik jest poszukiwany przez krakowski sąd  w celu odbycia kary - półtora roku pozbawienia wolności za kradzież pojazdu oraz kierowanie pod wpływem narkotyków. Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu.


 2017-03-28
POWIAT,
Na terenie powiatu chojnickiego policjanci ruchu wczoraj prowadzili działania " Bezpieczny Pieszy" ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, gdyż są oni uczestnikami najmniej chronionymi. Każde zetknięcie się z pojazdem niemal zawsze kończy się tragicznie!


 2017-03-27
POWIAT,
W miniony piątek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, przeprowadzili na terenie całego powiatu działania "Prędkość". W szczególności objęli nadzorem te miejsca, gdzie mieszkańcy wskazywali na Mapie zagrożeń, jako najbardziej newralgiczne, w których najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h


 2017-03-27
Chojnice,
Policjanci zatrzymali 46 – letniego mieszkańca powiatu chojnickiego. Mężczyzna posiadał nielegalnie broń palną. Policjanci zabezpieczyli ją, a mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.


 2017-03-27
CZERSK,
Wczoraj chojniccy policjanci zabezpieczali dwa wypadki drogowe. Na miejscu pracowali policjanci z chojnickiej drogówki, funkcjonariusze z komisariatu w Czersku oraz technik kryminalistki z Człuchowa. W tych dwóch zdarzeniach trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa przebadali wszystkich kierujących na zawartość alkoholu w organizmie- wszyscy byli trzeźwi. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.


 2017-03-24
Chojnice,
Wczoraj odbyły się kolejne warsztaty drugiej edycji spotkań seniorów z powiatu chojnickiego w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Seniora”. Tym razem policjanci oraz rzecznik praw konsumenta przekazali słuchaczom porady, w jaki sposób radzić sobie z natrętnymi akwizytorami oraz nie paść ofiarą oszustów podszywających się za przedstawicieli banków i zakładów użyteczności publicznej.


 2017-03-22
Chojnice,
Kolejny raz policjanci z Chojnic prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.Policjanci zapoznawali chętnych z ofertą pracy w Policji, rozdawano ulotki i omawiano zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją był udział policjantów z gdańskiego SPAP.  Wszystko odbyło się w ramach Dnia Nowych Technologii organizowanego przez chojnicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Centrum Edukacji Wdrożeniowej.


 2017-03-22
Chojnice,
Chojniccy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym motorowerzystom. Zatrzymano ich dzięki zgłoszeniom obywatelskim. Każdy z mężczyzn miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz 39-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości, 37-latkowi z gminy Chojnice dodatkowo 3 lata za złamanie orzeczonego zakazu sądowego. Po raz kolejny wzorowa postawa świadków przyczyniła się do tego, że zostali zatrzymani nietrzeźwi kierujący. Dzięki temu być może nie doszło do tragedii na drodze.


 2017-03-21
POWIAT,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus”, które powtarzane są cyklicznie.


 2017-03-20
Czersk,
Jak co roku, w pierwszy dzień wiosny chojniccy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, podczas których szczególnym nadzorem obejmą miejsca, gdzie gromadzi się młodzież. Wzmożone w tym dniu patrole pilnować będą młodych ludzi, by nie pili alkoholu i pod jego wpływem nie popełniali przestępstw i wykroczeń.


 2017-03-20
Chojnice,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 17- latka, który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


 2017-03-20
czersk,
W bieżącym miesiącu policjanci z Czerska w ramach realizowanych czynności związanych z profilaktyką społeczną prowadzą spotkania w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie gminy Czersk. Rozmawiają oni z uczniami o bezpieczeństwie uczniów i odpowiedzialności nieletnich oraz omawiają zagadnienia dotyczące agresji i przemocy w szkołach.


 2017-03-17
KGP,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii”. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.


 2017-03-17
Czersk,
Kryminalni z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat. W mieszkaniu 26-latka funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 40 porcji marihuany oraz udowodnili mu, że w ostatnim czasie wprowadził do obrotu ponad 1400 gramów marihuany oraz 240 gramów mefedronu i amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili także, że dwóch młodych czerszczan kupowało narkotyki od 26-latka, oraz że jeden z nich udzielił środki odurzające osobie małoletniej. Sprawcy usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Wobec 26-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


 2017-03-17
POWIAT,
Co roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów związanych z wypalaniem traw oraz nieużytków rolnych. Chojniccy policjanci przypominają, że takie zachowania są czynem bezprawnym pociągającym za sobą konsekwencje prawne. Prawo przewiduje karę grzywny, aresztu a nawet 8 lat pozbawienia wolności, jeżeli zostanie wzniecony pożar.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2017 r.