2018-06-21
CHOJNICE,
  Dzięki szybkiej reakcji policjanta będącego po służbie odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy gminy Czersk, którzy w minioną środę  ukradli z terenu budowy w Chojnicach piłę elektryczna do cięcia drewna. Chojniccy stróże prawa zatrzymali po pościgu mężczyzn w wieku od 20 do 23-lat, a w aucie znaleźli i zabezpieczyli skradzioną piłę. Sprawcy tego przestępstwa wczoraj zostali przesłuchani i  usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-06-21
CZERSK,
Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Łąg-Kolonia. Kompletnie pijany i bez uprawnień 28-latek kierując daewoo matizem, stracił panowanie nad pojazdem i dachował zatrzymując się w przydrożnym rowie. Sprawca zdarzenia został przebadany na zawartość alkoholu, miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Trzej pasażerowie, których przewoził- trafili do szpitali. Teraz 28-letni mieszkaniec Czerska odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia. Grozi mu teraz kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.


 2018-06-20
POWIAT,
Wczoraj chojniccy policjanci przeprowadzili działania skierowane do pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dziś i w następnych dniach policjanci garnizonu pomorskiego prowadzą kolejne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-06-20
POWIAT,
W najbliższy czwartek, 21 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-06-20
CHOJNICE,
Wczoraj uczniowie klas mundurowych z Akademickiego Zespołu Szkół "Pomerania" w Chojnicach odwiedzili Zakład Karny w Chojnicach i uczestniczyli w lekcji wychowawczej przygotowanych przez funkcjonariuszy więzienia i miejscowej komendy policji. Uczniom przybliżono specyfikę pracy w służbach mundurowych, a także  przedstawiono na przykładach osadzonych konsekwencje wyborów życiowych, które mogą skończyć się złamaniem prawa i w rezultacie długoletnim więzieniem.


 2018-06-19
CHOJNICE,
W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji chojniccy policjanci w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z uczniami szkół podstawowych. W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 200 dzieci. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego zarówno w domu jak i nad wodą. Nie zapomniano przypomnieć przed wakacjami młodym słuchaczom o zasadach  bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-06-18
POLICJA,
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.


 2018-06-18
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend zabezpieczali trasy czwartego Tri Tour Marbruk Triathlonu, który odbył się w Charzykowach. Ponadto w tym samym czasie czuwali także nad bezpieczeństwem uczestników III Regat Regalux Delphia Cup na jeziorze Charzykowskim. W imprezach udział wzięło około 1500 uczestników. Mundurowi w czasie trwania zawodów dbali o bezpieczeństwo startujących osób, zabezpieczyli trasy rowerowe i biegowe, czuwali również nad bezpieczeństwem pływających w wodzie oraz żaglówkami.


 2018-06-18
POWIAT,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w dniach 15-17 czerwca policjanci z chojnickiej drogówki oraz patrolowcy przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość” i „Bicykl”. Głównym celem działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-06-15
CZERSK,
PPolicjanci z czerskiego komisariatu zauważyli pojazd osobowy na trasie Czersk- Gutowiec, którego jazda wzbudziła podejrzenia u policjantów, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci podjęli interwencję wobec kierującego, który prowadził auto jak się okazało mając w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu, a ponadto nie posiadał nigdy prawa jazdy. To niestety kolejny nietrzeźwy kierowca, który został zatrzymany przez policjantów pomimo licznych apeli i ostrzeżeń o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2018-06-15
POWIAT,
Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu chojnickiego niestety pomimo wielu akcji Policji i nagłaśnianiu w środkach masowego codziennie ujawniają wykroczenia dotyczące korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem. Każdego dnia podczas prowadzonych działań ujawniają wykroczenia polegające właśnie na prowadzeniu rozmów bez korzystania z zestawów głośnomówiących, podczas jazdy. Wśród tych osób znalazły się wykroczenia popełniane przez kierujących wszystkimi rodzajami pojazdów, w tym rowerzystów. Użytkownicy dróg niejednokrotnie nie zwracają uwagi na to, że trzymanie jedną ręką telefonu, a drugą kierownicy powoduje rozkojarzenie wynikające z prowadzonej rozmowy i prowadzić może do niewłaściwej oceny sytuacji na drodze, a w konsekwencji poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.


 2018-06-15
POWIAT,
Policjanci na terenie powiatu chojnickiego przeprowadzili wczoraj kolejne działania "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przede wszystkim przez pieszych, a także rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.  Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. 


 2018-06-14
CHOJNICE,
Policjanci wydziału prewencji chojnickiej komendy z uwagi na zbliżający się dużymi krokami okres letniego wypoczynku odwiedzają dzieci i młodzież w placówkach oświatowych, aby przypomnieć im zasady bezpiecznego wypoczynku. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową w Charzykowach i Łęgu, gdzie rozmawiali z uczniami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz  w ruchu drogowym mając nadzieje, że posiadając wiedzę unikną niebezpiecznych, a być może tragicznych zdarzeń.


 2018-06-14
POWIAT,
15 i 17 czerwca br. pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolować będą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. 16 czerwca br. prowadzić będą działania „Bicykl”. Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz uświadamianie wszystkich użytkowników dróg, że oni także są uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-06-14
POLICJA,
Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-06-13
CHOJNICE,
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Brusach zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który włamał się do domu mieszkalnego zabrał pieniądze oraz kluczyki od pojazdu po czym ukradł opla stojącego przed posesją. Ponadto zatrzymany mężczyzna odpowie za inne przestępstwa m.in. włamania, kradzieże elektronarzędzi, rowerów, motoroweru, a także za krótkotrwałe pojazdu. Funkcjonariusze wczoraj doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał 6 zarzutów popełnienia przestępstw. 33-latek dopuścił się tych przestępstw w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu chojniczanin trafił do tymczasowego aresztu.


 2018-06-13
CZERSK,
Komisariat Policji w Czersku otrzymał nowy alkomat. Jest to urządzenie samoobsługowe, które od kilku dni znajduje się na recepcji podległej jednostki powiatowej komendy policji w Chojnicach. . Teraz każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do komisariatu i sprawdzić swój stan trzeźwości. Ponadto samorządowcy zakupili też narkotesty. Przekazane urządzenia sfinansowane zostało przez Urząd Miasta i Gminy w Czersku. Ten  zakup to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu chojnickiego.


 0000-00-00
CZERSK,
Dzielnicowy wraz z komendantem czerskiego komisariatu policji zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który miał narkotyki. Zatrzymany mieszkaniec powiatu starogardzkiego miał w spodniach oraz bieliźnie schowane zakazane środki. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-06-11
POWIAT,
W czwartek (14 czerwca) policjanci z powiatu chojnickiego przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń.


 2018-06-11
CHOJNICE,
Kryminalni z Chojnic ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież oraz paserstwo. Zatrzymany 83-latek, który z półki sklepowej zabrał skaner wartości ponad 1 tys. złotych, a także jego wnuk, który go otrzymał od dziadka w prezencie zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży oraz paserstwo zgodnie z kodeksem karnym wiąże się z pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do lat 5.


 2018-06-11
POWIAT,
Wczoraj na stadionie Chojniczanki odbył się  towarzyski charytatywny mecz piłki nożnej w którym po przeciwnych stronach stanęła drużyna Policjantów i Parafii Matki Boskiej Fatimskiej. Podczas imprezy zbierano pieniądze na rehabilitację małego chłopca, który zmaga się encefalopatią padaczkową  lekooporną. Zacięta walka, której wynik nie miał znaczenia zakończyła się wynikiem 4:3 dla Parafii, jednak najważniejszy dla policjantów był uśmiech małego Leonarda, który kibicował podczas meczu.  


 2018-06-11
POWIAT,
W miniona sobotę na terenie powiatu chojnickiego trwała policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki", podczas której policjanci drogówki jak i patrolówki prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Działania skierowane były przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadali za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze sprawdzali czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz kontrolowali czy dzieci przewożone są w fotelikach. Celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2018-06-08
KWP GDAŃSK,
Policjanci przypominają - dopalacze to śmiertelne zagrożenie. Funkcjonariusze apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć! Pamiętajmy, że niebezpieczeństwo sięgania po dopalacze polega na tym, że nigdy nie wiadomo jaki skład jest dopalaczy, w jaki sposób zadziałają na konkretną osobę i jakie skutki i spustoszenie w organizmie spowodują. Zatrucie dopalaczami jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, a wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia to przestępstwo za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


 2018-06-07
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zostali zaproszeni na trzecie urodziny Eksperymentarium, zorganizowane przez Centrum Edukacjno-Wdożeniowe w Chojnicach. Podczas imprezy funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy oraz przypominali najmłodszym gościom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz w czasie wakacji. Na aktywnych w czasie prowadzonych pogadanek, czekały nagrody i upominki.


 2018-06-07
CHOJNICE,
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach uratował życie 52-letniemu mieszkańcowi Chojnic. Policjant w trakcie obchodu zauważył leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę, podbiegł do niego, udzielił mu pomocy, pomógł odzyskać przytomność i zatamował krwawienie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji dzielnicowego nie doszło do tragedii.


 2018-06-06
POWIAT,
Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego w Chojnicach po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.


 2018-06-06
POWIAT,
Dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną z Czerska, Brus i Chojnic w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji i bezpiecznych zachowań na drodze. Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, na które mogą czasem nieświadomie napotkać w czasie nadchodzących wakacji.


 2018-06-05
POWIAT,
"Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" stanowi hasło jednej z akcji policyjnych skierowanych do kierujących pojazdami. Mimo wielu apeli i działań policyjnych zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu. Tylko wczoraj policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali czterech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi oraz rowerami będąc pod działaniem alkoholu.


 2018-06-05
POWIAT,
Chojnicka policja rozpoczęła działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Celem policjantów jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.


 2018-06-04
CHOJNICE,
Zarzuty kradzieży telefonów komórkowych wartości 1200 złotych oraz przywłaszczenia portfela wraz z dokumentami usłyszało małżeństwo w wieku 27 i 31-lat. Sprawcy odpowiedzialności karnej nie unikną dzięki szybkim ustaleniom i pracy operacyjnej kryminalnych, którzy zatrzymali ich chwilę po zdarzeniu. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie skradzione przedmioty zostały przez policjantów odzyskane i wróciły do właścicieli.


 2018-06-04
KWP GDAŃSK,
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, Każde ich naruszenie może doprowadzić do tragedii, Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą w dużej mierze zależy od nas samych. 


 2018-06-04
POWIAT,
Policjanci z chojnickiej komendy w trakcie ostatniego majowo-czerwcowego długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chojnickiego,   w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny Weekend”. Podczas prowadzonych kontroli policjanci w szczególności zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach. W ostatni dzień wzmożonych działań przeprowadzono kaskadowe pomiary prędkości, aby wszyscy podróżujący mogli bezpiecznie dojechać do wytyczonego celu.


 2018-06-01
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego uczestniczyliw festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Starym Rynku w Chojnicach. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie, pokazywali dzieciom policyjny sprzęt, który używany jest w codziennej służbie, poznali dzieci z policyjnym psem Aleksem oraz zorganizowali akcję znakowania rowerów.


 2018-06-01
CZERSK,
Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na rogatkach Czerska, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdu i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Droga w tym miejscu była zablokowana. 


 2018-05-30
KWP GDAŃSK,
Wraz z podpisaniem przez prezydenta Ustawy z dnia 9 maja 2018 roku, o zmianie Ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz innych ustaw, wielu kierowców ucieszyło się, że od 4 czerwca nie będą musieli mieć przy sobie podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego oraz dowodu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie. Okazuje się, że nadal należy okazać podczas kontroli komplet dokumentów.


 2018-05-30
POWIAT,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 3 czerwca chojniccy policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


 2018-05-30
CZERSK,
Dzięki zaangażowaniu oraz sprawnej koordynacji i przeprowadzeniu akcji poszukiwawczej, policjanci  Czerska uratowali 78-letniego schorowanego mężczyznę, który wyszedł z domu i nie był w stanie sam do niego powrócić. Mężczyzna po zaledwie dwóch godzinach od przyjęcia zgłoszenia zmęczony, ale cały i w dobrej kondycji powrócił do rodziny.


 2018-05-30
CZERSK,
Wczoraj policjanci w ramach prowadzonych debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ” spotkali się  w świetlicy Ogródków Działkowych „TULIPAN” w Czersku z działkowcami oraz mieszkańcami miasta. W trakcie spotkania funkcjonariusze w szczególności rozmawiali.ni. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu na działkach, a także o Krajowej mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacjach „Moja Komenda” i ‘ Regionalny System Ostrzegania”. Nie zabrakło też rozmów na tematy z którymi mieszkańcy borykają na co dzień.


  
 2018-05-29
,
Wczoraj funkcjonariusze z wydziału prewencji rozstrzygnęli konkurs plastyczny, ogłoszony na początku roku szkolnego wśród uczniów klas "1" Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach, szkoły w Lubni i Zalesiu. Konkurs ten ogłoszony był pod nazwą "Uczę się bezpieczeństwa", a jego celem było zapoznanie dzieci z bezpiecznymi zachowaniami w poszczególnych obszarach omawianych na podstawie projektu oraz budowanie świadomości w zakresie odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo.


 2018-05-29
KWP GDAŃSK,
Już 30 maja pomorscy policjanci rozpoczną działania „Bezpieczny Weekend”, Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu.


 2018-05-28
CHOJNICE,
Policjanci w trakcie swojej służby wiele uwagi poświęcają bezpieczeństwu najmłodszych. Dlatego starają się znaleźć czas na to, by się z nimi spotkać i przekazać im w ramach działań profilaktycznych „Dla każdego jest miejsce na drodze” ważne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, a przy okazji pokazać z bliska swoją pracę i policyjne wyposażenie.


 2018-05-24
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zapraszają na kolejną debatę dla mieszkańców. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie odbędą się 29 maja br. o godzinie 17.00 w świetlicy Ogródków Działkowych „TULIPAN”  przy ul. Towarowej 4 w Czersku. Serdecznie zapraszamy !!!  


 2018-05-24
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej drogówki wraz z policjantkami w ramach akcji prowadzonej przez garnizon pomorski pod nazwą- „Uczę się bezpieczeństwa” przeprowadzili kolejną lekcję dla przedszkolaków dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Celem tych działań jest nauka prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Dzieci ćwiczyły przechodzenie przez ulicę oraz odpowiadały na pytania przygotowane przez policjantów. W nagrodę dla poprawy ich  bezpieczeństwa zostały wyposażone przez mundurowych w elementy odblaskowe.


 2018-05-24
CZERSK,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Łęgu. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierująca volkswagenem podczas wyprzedzania uderzyła w kierującego rowerem 12-latka, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku tego wypadku rowerzysta trafił do szpitala. 19-letniej kierującej samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2018-05-24
POWIAT,
Wczoraj policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej policji w Chojnicach przeprowadzili  działania pn. „Prędkość”. Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie dozwolonej prędkości.


 2018-05-23
CHOJNICE,
Dzielnicowi z chojnickiej komendy policji na terenie miasta i gminy Chojnice przeprowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie ładu i porządku publicznego. Policjanci pierwszego kontaktu szczególną uwagę zwracali na miejsca wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-05-23
KWP GDAŃSK,
W najbliższy czwartek na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-05-23
POLICJA,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.


 2018-05-23
POWIAT,
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego województwa pomorskiego trwają działania "Prędkość". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-05-21
KWP GDAŃSK,
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2018 r.