2017-10-20
POWIAT,
Policjanci z powiatu chojnickiego zorganizowali debatę społeczną, pn. „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”, na której funkcjonariusze rozmawiali z przedstawicielami zarządów oraz ich właścicielami m.in. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na terenach ogródków działkowych  . Podczas debaty przedstawiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.


 2017-10-19
POWIAT,
Zbliża się szczególny czas dla tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich na cmentarzach. Aby nic lub nikt nie zakłócił nastroju spokoju i zadumy należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Wielu z nas już w październiku wybiera się na cmentarze, aby przygotować groby bliskich do dnia Wszystkich Świętych. Myśląc o zniczach, kwiatach i porządkach przed tym szczególnym dniem nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie.


 2017-10-19
CHOJNICE,
Wczoraj rano chojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Żychcach. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki Opel Vectra uderzył w drzewo. Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują o dostosowywanie prędkości do panujących warunków na drodze, unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.


 2017-10-18
KGP,
Dziś (18 października) w całej w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!


 2017-10-18
CHOJNICE,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali dwie mieszkanki Chojnic, które posiadały narkotyki; u jednej z nich policjanci zabezpieczyli ponad 20 gramów amfetaminy, które miała schowane w słoiku w piecu kaflowym.  Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-10-18
CZERSK,
Policjanci podejmują wiele działań, aby dzieci były bezpieczne i nic złego im się nie stało. W ostatnich kilku dniach dzielnicowy z Czerska  sierż. Sztab. Marcin Jagodziński   wraz z policjantem zajmującym się profilaktyką społeczną w czerskim komisariacie spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Łęga i Rytla. Funkcjonariusze przypominali uczniom, jak należy prawidłowo zachowywać się w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz opowiedali, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły, czy spędzać wolny czas.


 2017-10-17
POWIAT,
Już w najbliższy czwartek przedstawiciele ogródków działkowych z powiatu chojnickiego będą mieli okazję przedstawić swoje pomysły i oczekiwania odnośnie bezpieczeństwa na terenie swoich działek. Spotkanie odbędzie się w ramach debaty społecznej organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Chojnicach.


 0000-00-00
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie kierujący oplem spowodował dwie kolizje drogowe na jednej z ulic miasta i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Badanie trzeźwości 31-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.


 2017-10-17
POWIAT,
Wczoraj na terenie powiatu chojnickiego policjanci z drogówki przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie i będzie kontynuowana. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowano te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-10-17
POWIAT,
Co jest ważne podczas przechodzenia przez jezdnię, na co zwrócić uwagę podczas zabawy poza domem, gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia, to tylko część informacji, które przekazują najmłodszym uczniom oraz przedszkolakom funkcjonariusze chojnickiej policji. Policjanci przypominają również o numerach alarmowych i rozdają podczas spotkań dzieciom odblaski, zwiększające bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2017-10-13
POWIAT,
Policjanci na terenie powiatu chojnickiego przeprowadzili działania w ramach wojewódzkich działań pn. „Truck & Bus”. Celem akcji była m.in. kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz eliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.


 2017-10-12
CHOJNICE,
Kryminalni z Chojnic zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże i włamania do samochodów, piwnicy i mieszkania, skąd ukradł akumulatory, kosiarkę, wertykulator oraz biżuterię o łącznej wartości około 7 tyś. złotych. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet  do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-10-11
POWIAT,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie pomorskim funkcjonuje już od ponad 15 miesięcy. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród obywateli powiatu chojnickiego. Jest to narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. W Chojnicach, Czersku i Brusach dzielnicowi potwierdzili kolejne sygnały, które trafiły od mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-10-10
CHOJNICE,
Policjanci dzięki szybkim działaniom uratowali 48-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze z chojnickiego wydziału kryminalnego znaleźli go nieopodal miejsca zamieszkania  na polu z kukurydzą. Mężczyzna znajduje się już pod opieką lekarzy.


 2017-10-10
POWIAT,
Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów.


 2017-10-09
POWIAT,
W miniony piątek chojniccy policjanci odnotowali kradzież na tzw. ”hydraulika”. Schemat działania przestępców był podobny jak w przypadku oszustw na wnuczka, czy też pracownika socjalnego - dwóch mężczyzn podających się za hydraulików wchodzi do mieszkania, jeden nakazuje sprawdzać wodę w kranach i pilnuje właścicieli, gdy drugi w tym czasie plądruje mieszkanie. Poszkodowane osoby straciły kilka tysięcy złotych i biżuterię. Policjanci apelują o wzmożoną czujność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać.


 2017-10-09
CZERSK,
Policjanci z Czerskiego komisariatu realizują tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci zaczynając już od najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Czersk. Tym razem odwiedzili „zerówkowiczów” ze Szkoły Podstawowej w Rytlu.  W czasie spotkań funkcjonariusze przypominają dzieciom najważniejsze numery alarmowe, omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także mówią o swojej codziennej pracy.


 2017-10-09
CHOJNICE,
w spotkaniu zorganizowanym w hali Centrum Park Chojnice z okazji „Dnia Seniora". Podczas uroczystości policjanci zachęcali do wzięcia udziału w kolejnej edycji Akademii Bezpiecznego Seniora, którą od dwóch lat organizują chojniccy policjanci. Podczas spotkania między innymi omówiono i przedstawiono zagrożenia, na które w szczególności narażeni mogą być osoby w podeszłym wieku, jak również aplikacje służące poprawie bezpieczeństwa takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda.  


 2017-10-09
CHOJNICE,
Od września rozpoczęły się zajęcia o tematyce policyjnej w klasach mundurowych Liceum Ogólnokształcącego "Pomerania" w Chojnicach. Wykłady w tych klasach prowadzą policjanci z chojnickiej komendy, którzy przekazują młodzieży najważniejsze informacje o Policji i podstawy prawa karnego. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży nauką  w klasie o takim właśnie profilu, dyrekcja szkoły w tym roku utworzyła więcej klas o profilu policyjnym.    


 2017-10-06
CHOJNICE,
Wczoraj na parkingu chojnickiej komendy stanął czerwony autobus Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Całe przedpołudnie policjanci z miejscowej komendy i jednostek podległych przychodzili aby honorowo oddać krew. Dołączyli do nich również funkcjonariusze z aresztu śledczego.


 2017-10-05
POLICJA,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-10-04
CHOJNICE,
Pierwsze miesiące roku szkolnego to czas, kiedy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola, prowadząc akcję profilaktyczną dotyczącą ogólnie pojętego bezpieczeństwa najmłodszych. W ubiegłym tygodniu mundurowi z chojnickiej jednostki odwiedzili  przedszkolaków z „Bajki”. Przy okazji ich wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta, usłyszały wiele porad na temat swojego bezpieczeństwa oraz mogły uczestniczyć w pokazie tresury psów służbowych.


 2017-10-03
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci wyjaśniają przyczyny wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 212 przy zjeździe na stację paliw w Nieżychowicach. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych do szpitala z obrażeniami ciała trafiły trzy osoby; jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem do Bydgoszczy. Jak się okazało – wszyscy kierujący byli trzeźwi, jezdnia sucha i czysta, ruch na drodze umiarkowany. Zadaniem śledczych będzie teraz ustalenie wszelkich przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci jednocześnie apelują do kierujących o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych użytkowników dróg.


 2017-10-02
POLICJA,
Kadeci klasy mundurowej Technikum Mundurowego Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach w minionym tygodniu złożyli uroczyste ślubowanie. W tym ważnym dla szkoły dniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych; chojnicką jednostkę reprezentował asp. sztab. Dariusz Piekarski - opiekun klas mundurowych. Młodzież złożyła ślubowanie i została przyjęta w poczet uczniów szkoły. 


 2017-10-02
CHOJNICE,
Na terenie powiatu chojnickiego dochodzi do zuchwałej kradzieży pojazdu. Sprawcy na oczach właściciela auta, wtargnęli do jego środka i przy pomocy pozostawionych wewnątrz kluczyków, uruchamiają pojazd i odjeżdżają. Siedząca w nim żona pokrzywdzonego zostaje zakładnikiem.. Brzmi niczym scenariusz filmu sensacyjnego, tymczasem jest to owszem, początek scenariusza, jednak dotyczącego ćwiczeń dowódczo-sztabowych chojnickiej policji, przeprowadzonych w miniony piątek na terenie naszego powiatu.


  
 2017-09-29
POLICJA,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-09-27
CHOJNICE,
Miłym przerywnikiem w codziennej pracy chojnickich policjantów były wtorkowe odwiedziny dzieci z jednego z miejscowych przedszkoli. „Wesołe przedszkolaki” zwiedziły komendę, obejrzały wyposażenie policjantów, zarówno to użytkowane w codziennej służbie, jak też takie, które używane jest w sytuacjach większego zagrożenia. Wszystko po to, aby przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze oraz pokazać, że stróże prawa to osoby, których nie powinni się obawiać i mogą zwrócić się do nich w razie potrzeby.


 2017-09-26
CZERSK,
W niedzielę późnym wieczorem na trasie Czersk - Łąg osobowy golf w miejscu niedozwolonym podjął manewr wyprzedzania samochodu marki Mazda i kończąc ten manewr uderzył w lewy bok tego pojazdu. Kierujący golfem nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali kierującego tym autem, okazał się nim 34-letni mężczyzna. Przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-24
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wraz ze sztandarem jednostki uczestniczyli w Częstochowie w XVI Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. W uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze udział wzięli przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z całego kraju, z I Zastępcą Komendanta Głównego nadinspektorem Andrzejem Szymczykiem oraz Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinspektorem Janem Lachem na czele.


 2017-09-22
KWP GDAŃSK,
21 września we wszystkich krajach europejskich odbyła się II edycja akcji EDWARD – Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Policja wspólnie z innymi służbami prowadziła działania kontrolne oraz edukacyjne.


 2017-09-22
CHOJNICE,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalili mieszkańca powiatu tucholskiego, który podejrzany jest o włamanie i kradzież pieniędzy z zakrystii jednego z kościołów na terenie miasta. Straty poniesione w wyniku tego przestępstwa oszacowano na około 600 złotych. Teraz 50-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-21
POWIAT,
Na naszych drogach zapanowała jesienna aura. Opady deszczu w ostatnich dniach spowodowały, że na drogach jest ślisko. Pochmurny dzień wpływa również na nasze samopoczucie, dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy. Apelujemy do kierowców o właściwe używanie świateł w pojazdach. Ten okres jest także szczególnie niebezpieczny dla pieszych i rowerzystów, dlatego korzystajmy z elementów odblaskowych, tak by inni widzieli nas na drodze.


 2017-09-21
CHOJNICE,
W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną i czy warto nosić odblaski. Na te i wiele innych tematów policjanci rozmawiali z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.  


 2017-09-21
KWP GDAŃSK,
Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi, Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi, Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji złóż dokumenty, po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl.


 2017-09-20
CHOJNICE,
W jednym ze sklepów samoobsługowych w Chojnicach doszło do kradzieży. Mężczyzna zabrał  z półek sklepowych artykuły spożywcze i schował je pod kurtką po czym wyszedł ze sklepu i próbował niepostrzeżenie oddalić się ze skradzionym towarem. Dzięki czujnym kryminalnym, którzy w tym czasie przejeżdżali obok dyskontu udało się zatrzymać złodzieja. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został już ukarany wysokim mandatem.


 2017-09-20
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy w ramach prowadzonej akcji z inicjatywy Ministra Mariusza Błaszczaka- „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” spotykają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. W trakcie wizyt funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym m.in. w ruchu drogowym oraz podczas zabawy w domu, a także przypomnieli, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.


 2017-09-19
CHOJNICE,
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zabezpieczyli blisko30 kg krajanki tytoniu, spirytus oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 29-letniego mieszkańca powiatu człuchowskiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 20 tysięcy złotych. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.


 2017-09-19
POWIAT,
Policjanci ostrzegają. Uważajmy na oszustwa w sieci. Pamiętajmy, iż dokonując zakupów za pośrednictwem Internetu, musimy być bardzo ostrożni, gdyż tą drogą działają także oszuści. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najbezpieczniej jest płacić za zamówiony towaru przy odbiorze przesyłki. W ostatnim czasie na komendę w Chojnicach zgłasza się coraz więcej mieszkańców naszego regionu, którzy zostali oszukani w sieci.


 2017-09-19
CHOJNICE,
Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną w Komisariacie Policji w Czersku spotkał się z grupą dzieci z Przedszkola w Łęgu i Lipkach. Podczas pogadanki dzieciom przekazał podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa związanego z bezpieczeństwem w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.


 2017-09-18
KWP GDAŃSK,
W pięciu jednostkach policji na terenie województwa pomorskiego odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Policji KGP.


 2017-09-18
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Chojnic. 41-latek ostatnio dokonywał również wielokrotnie różnego rodzaju kradzieży sklepowych oraz niszczenia mienia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.


 2017-09-18
CHOJNICE,
Policjanci z referatu patrolowo interwencyjnego chojnickiej komendy zatrzymali 26-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Mieszkaniec powiatu człuchowskiego został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za posiadanie środków odurzających.


 2017-09-15
POWIAT,
Policjanci z powiatu chojnickiego kontynuują spotkania z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo ...przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także podczas zabaw w domu i w placówkach szkolnych. Do końca września mundurowi dotrą do każdej podstawówki i przedszkola na terenie naszego powiatu.


 2017-09-15
CHOJNICE,
Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Chojnicach doszło do zderzenia renault i forda. Jeden z uczestników kolizji uciekł uszkodzonym samochodem i schował się na jednym z przyzakładowych parkingów. Policjanci drogówki szybko go zlokalizowali i zatrzymali. Okazało się, że Chojniczanin nigdy nie posiadał prawa jazdy i kierował mając prawie promil alkoholu w organizmie. 27-latek niebawem stanie przed sądem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz za brak uprawnień. Po wyjaśnieniu szczegółów zdarzenia najprawdopodobniej zostanie ukarany grzywną za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat więzienia.


 2017-09-14
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu policji w Czersku zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierowcę, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później próbując uciec mundurowym uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się że, mieszkaniec gminy Czersk, nie posiadał nigdy prawa jazdy i miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu . W najbliższym czasie usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia. Grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-12
CZERSK,
Policjanci z Czerska zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego motocyklistę, który miał dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mieszkaniec Łęga nie posiadał uprawnień do kierowania, a także dokumentów od pojazdu. Policjanci udaremnili mu możliwość kontynuowania dalszej jazdy.


 2017-09-11
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic w sobotę prowadzili poszukiwania mężczyzny, który ostatni raz był widziany, jak pływał rowerem wodnym po jeziorze charzykowskim. Do akcji poszukiwawczej skierowano funkcjonariuszy ogniwa wodnego, policjantów służby patrolowej i wydziału kryminalnego. Przeczesywano teren linii brzegowej, penetrowano akwen oraz ustalano okoliczności zgłoszenia. Do działań włączyli się strażacy z Chojnic i Charzyków oraz płetwonurkowie straży pożarnej z Gdańska. Późnym wieczorem poszukiwania zakończono – z jeziora wyłowiono ciało zaginionego. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę nad jeziorami i rzekami, a także podczas korzystania ze sprzętu wodnego.


 2017-09-11
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend zabezpieczali odcinek specjalny rajdu samochodowego, który przebiegał ulicami w centrum miasta oraz chojnicką starówkę . Mundurowi w czasie trwania imprezy dbali o bezpieczeństwo uczestników jak i osób postronnych, a także reagowali na przypadki łamania przepisów prawa.


 2017-09-08
BRUSY,
Chojniccy policjanci w swoich codziennych zadaniach służbowych, każdego dnia poddają kontroli miejsca, które mieszkańcy powiatu chojnickiego poprzez interaktywną stronę bądź telefon logując się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują miejsca zagrożone. Policjanci ruchu drogowego najczęściej sprawdzają napływające sygnały o przekraczaniu dozwolonej prędkości. W środę w trakcie prowadzonej kontroli miejsca zagrożonego, zatrzymali kierowcę, który jadąc renault przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 36-latek stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.


 2017-09-07
CHOJNICE,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wczoraj zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca powiatu człuchowskiego na miejscu kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Chojnice. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2017 r.