2016-10-27
POWIAT,
Wzorem lat ubiegłych chojniccy policjanci kontrolują miejsca, w których bezdomni szukają schronienia na zimę. Patrole policji sprawdzają opuszczone mieszkania, budynki, altanki na ogródkach działkowych oraz piwnice. Każda z napotkanych tam osób, informowana jest o placówkach, w których czeka na nich pomoc i bezpieczny nocleg.


 2016-10-27
CHOJNICE,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zlikwidowali dziuplę samochodową, która znajdowała się na terenie prywatnej posesji w garażu. Podczas akcji policjanci na posesji znaleźli trzy samochody osobowe marki BMW wartości co najmniej 200 tysięcy złotych w trakcie demontażu oraz dużą ilość części samochodowych, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzionych pojazdów. Zatrzymanemu 39– latkowi, który miał związek z tym procederem  zostanie przedstawiony zarzut paserstwa. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-27
POWIAT,
W minionym roku do komendy w Chojnicach wpłynęło kilka zawiadomień o zniszczeniu elewacji budynków na terenie miasta Chojnice podczas Halloween. Policjanci przestrzegają - brak wyobraźni w „świętowaniu”, nie tylko w przeddzień Święta Zmarłych, może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi.


 2016-10-26
POWIAT,
28 października br. w powiecie chojnickim rozpocznie się policyjna akcja „Znicz”, która potrwa do 2 listopada. Przewiduje się, że w tych dniach nastąpi wzrost natężenia ruchu drogowego. Więcej samochodów na drogach naszego powiatu może pojawić się już w piątek, w godzinach popołudniowych. Spieszący się kierowcy i piesi mogą przez zwykłą nieuwagę stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg szczególnym nadzorem obejmą rejony cmentarzy, drogi dojazdowe oraz główne ciągi komunikacyjne.


 2016-10-26
BRUSY,
Policjanci z Posterunku Policji Brusach spotkali się z grupą dzieci z Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek działającego w tym mieście. Podczas pogadanki dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa związanego z bezpieczeństwem w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osoba nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.


 2016-10-26
BRUSY,
Policjanci wraz z gimnazjalistami z Brus już po raz kolejny przeprowadzili akcję Trzeźwy Kierowca- Zachowaj Trzeźwy Umysł. W ramach tej akcji policjanci wspólnie z uczniami informowali kierowców o zgubnych skutkach działania zdradliwych promili. Ponadto mundurowi w ramach tego programu edukowali najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2016-10-26
POWIAT,
Policjanci przestrzegają, że wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla.


 2016-10-25
CHOJNICE,
Wczoraj funkcjonariusze z wydziału prewencji rozstrzygnęli konkurs plastyczny, ogłoszony trzy tygodnie temu wśród uczniów klas "3" Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach. Konkurs ten ogłoszony był pod nazwą "Pomorski Dzielnicowy oczami dziecka", a jego celem było przedstawienie zadań codziennej służby policjantów- dzielnicowych oraz uświadomienie dzieciom pomocnej roli, jaką w ich życiu odgrywa właśnie przyjazny dzieciom dzielnicowy.


 2016-10-25
POWIAT,
Policjanci ponownie ostrzegają. Uważajmy na oszustwa w sieci. Pomimo ciągłych apeli nadal społeczeństwo, które dokonuje zakupów przez Internet pada ofiarą oszustów. Pamiętajmy, iż dokonując zakupów za pośrednictwem Internetu, musimy być bardzo ostrożni, gdyż tą drogą działają także oszuści. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najbezpieczniej jest płacić za zamówiony towaru przy odbiorze przesyłki. Do jednostek policji w powiecie chojnickim cyklicznie zgłaszają się mieszkańcy naszego regionu, którzy zostali oszukani w sieci.


 2016-10-24
,
Chojniccy policjanci systematycznie odwiedzają miejscowe szkoły i przedszkola, gdzie w ramach prowadzonych spotkań z najmłodszymi, przybliżają podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły, podkreślając zasady ruchu drogowego oraz jaką rolę spełniają odblaski, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W czasie odwiedzin w „Miniowej Akademii” głównym bohaterem stał się jednak pies służbowy o imieniu Jarin.


 2016-10-24
POWIAT,
Do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przyniesiono trzy znalezione przedmioty, które zostały zgubione przez swoich właścicieli lub utracone w innych okolicznościach. Prosimy właściciela portfela, telefonu i roweru o zgłoszenie się do chojnickiej komendy, gdzie będzie można odebrać swoje rzeczy.


 2016-10-21
CZERSK,
Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu sportowego w centrum Czerska. 17-letni mieszkaniec tego miasta wraz z 34-letnim kolegą ukradli odzież i obuwie sportowe warte około 6 tyś. złotych.Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Wobec 34-latka z Czerska sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat, a w przypadku działania w warunkach recydywy, czas ten wydłużony jest nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-21
CZERSK,
Funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji w Czersku oraz Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zostali zaproszeni przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku na Niebieski Dzień w Gimnazjum. Była to impreza zorganizowana w ramach realizowanego w szkole programu wychowawczego i profilaktyki. Podczas spotkania z młodzieżą policjanci zwracali szczególną uwagę na problem zażywania środków narkotycznych, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich, a także przybliżyli im aspekty pracy w różnych wydziałach policji.


 2016-10-21
CZERSK,
Policjanci z Czerska wczoraj spotkali się z grupą przedszkolaków z Łęga i z Lipek Górnych. Podczas pogadanki dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa związanego z bezpieczeństwem w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.


 2016-10-21
KWP,
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.


 2016-10-20
CHOJNICE,
„Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów” – pod takim hasłem w środę (19.10 br.) odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji i aresztu śledczego w Chojnicach na wspólnym szkoleniu przeprowadzanym przez przedstawicielki Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Słupsku.


 2016-10-19
POWIAT,
We wtorek (18 października br.) w godz. 6.00-22.00 policjanci ruchu drogowego chojnickiej komendy policji, wspólnie z policjantami z zespołów patrolowo-interwencyjnych, przeprowadzili na drogach powiatu chojnickiego działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


 2016-10-18
POLICJA,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-10-17
CHOJNICE - CZERSK,
W miniony weekend policjanci z Chojnic i Czerska zatrzymali czterech nietrzeźwych użytkowników dróg. Zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdami wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-14
CHOJNICE,
Wczoraj policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich i z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola w Charzykowach. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”, mającego wdrożyć u najmłodszych znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nauczyć ich reagowania w sytuacjach zagrożenia.


 2016-10-12
CHOJNICE,
Policjant z Zespołu do Spraw Nieletnich chojnickiej komendy, w ramach prowadzonych corocznych działań „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”, odwiedził dzieci z Zespołu Szkół nr 7. W trakcie spotkania opowiadał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły, szczególnie podkreślając zasady ruchu drogowego, do jakich dzieci muszą się stosować dla własnego bezpieczeństwa. Ponadto przekazał uczniom najmłodszych klas informację, co należy zrobić, gdy zaczepi je obca osoba lub gdy spotkają bezpańskiego psa.


 2016-10-11
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalili i zatrzymali 50-letnią kobietę, która okradła jedną z klientek sklepu spożywczego. Łupem złodziejki padł portfel, w którym była karta do bankomatu, dokumenty i pieniądze w kwocie około 200 złotych. Kobieta wykorzystała fakt, że klientce płacącej przy kasie przed nią spadł  portfel na podłogę i pomimo tego, że to widziała nie poinformowała pokrzywdzonej i zabrała go chowając do torebki. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-11
BRUSY,
Policjanci z Posterunku Policji Brusach, chwilę po północy zatrzymali kierowcę opla astry, który miał przy sobie marihuanę i kierował pod jej wpływem samochodem. Funkcjonariusze po otrzymaniu szczegółowego raportu z badań toksykologicznych postawią mężczyźnie zarzuty. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-10
CHOJNICE,
W sobotę uczniowie Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach uczestniczyli w Dniach Otwartych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podczas których zapoznali się z zasadami rekrutacji na studia I stopnia na kierunku: Kryminologia i Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Jednakże głównym celem było przybliżenie młodzieży specyfiki pracy policjantów i uświadomienie im jak ważne zadania pełnią funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo obywateli.


 2016-10-07
CHOJNICE,
Mieszkańca  Brus w wieku 24 lat podejrzanego o usiłowanie włamań do trzech piwnic na terenie jednego z osiedli w Chojnicach zatrzymali wczoraj chojniccy policjanci. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Teraz przed sądem odpowie za swoje zachowanie. Grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.


 2016-10-07
CHOJNICE,
Wczoraj asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji spotkał się z uczniami klas I Gimnazjum nr 1 w Chojnicach. Celem spotkania było wykształcenie już od najmłodszych lat właściwych postaw i mechanizmów obronnych wobec zagrożeń  ze strony negatywnych zjawisk społecznych jak alkoholizm, narkomania, przestepczość nieletnich i przemoc rówieśnicza.  


 2016-10-06
KWP GDAŃSK,
Zasady bezpiecznego zachowania się uczestników ruchu drogowego nierzadko bywają lekceważone, także przez pieszych  W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci przypominają. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby o odblaskach pamiętać nie tylko poza miastem i nie tylko z myślą o uniknięciu kary. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych - świecący element pomoże uchronić pieszego przed wypadkiem, szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.


 2016-10-06
CHOJNICE,
Chojnnicy policjanci, którzy pracowali nad projektem "Akademia Bezpiecznego Seniora" zostali zakwalifikowani przez komisję konkursową Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do przedstawienia swojego projektu podczas konferencji Dobrych Praktyk EUCPN, która odbędzie się na Słowacji. Trudnym zadaniem komisji było wybranie trzech najlepszych krajowych projektów do konkursu "Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestepczości" (ECPA), organizowanego przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN).


 2016-10-06
Czersk,
Komisariat Policji w Czersku odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku. Przedszkolaki zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedziły jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. 


 2016-10-03
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą na terenie jednego ze sklepów w Czersku. Sprawca ukradł 3 butelki alkoholu i podczas ucieczki z placówki zaatakował ekspedientkę, która usiłowała udaremnić kradzież. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat  pozbawienia wolności.


 2016-10-03
CHOJNICE,
W minionym tygodniu odbyły się rozgrywki piłki nożnej halowej z udziałem chojnickich policjantów. Do wspólnej rywalizacji sportowej stanęli mundurowi z aresztu śledczego, żołnierze z jednostek wojskowych, strażacy oraz policja. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.


 2016-09-30
CHOJNICE,
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyło się kolejne szkolenie dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły w zakresie problematyki zagrożeń terrorystycznych. Podczas wizyty policjanci przedstawili wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożeń oraz przedstawili zasady alarmowania uczniów i innych osób.


 2016-09-29
POWIAT,
Jesienią policja odnotowuje zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych ze względu na pogorszenie warunków atmosferycznych i szybciej zapadający zmierzch. W okresie tym jezdnie stają się bardzo niebezpieczne, co spowodowane jest opadami deszczu i mgły. Chojniccy policjanci żeby zapobiec wypadkom przypominają kierującym, że przy ograniczonej widoczności należy przede wszystkim zmniejszyć prędkość i zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu. Pieszym natomiast, że powinni być widoczni jako uczestnicy ruchu drogowego. Założony odblask zwiększa bezpieczeństwo oraz daje możliwość kierującemu samochodem szybszego zauważenia pieszego bądź rowerzysty.


 2016-09-28
CHOJNICE,
Wczoraj ponad 150 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy Wisłą Kraków a Chojniczanką-Chojnice Funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Chojnic i kibiców nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych ale praktycznie na terenie całego miasta. Policjanci nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów.


 2016-09-28
CHOJNICE,
olicjant z Chojnic odwiedził dzieci z przedszkola „Wesołe Przedszkolaki” w ramach prowadzonych corocznych działań „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Maluchom mundurowy opowiedział o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, o tym jak zachować się, gdy zaczepi dziecko osoba obca oraz co zrobić kiedy zaatakuje ich pies.


 2016-09-27
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy spotkali się wczoraj z przedszkolakami. W trakcie wizyty zarówno w przedszkolu jaki w komendzie funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym m.in. w ruchu drogowym oraz podczas zabawy w domu, a także przypomnieli, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.


 2016-09-26
POWIAT,
Policjanci z komendy powiatowej w Chojnicach wspólnie z Centrum Handlowym „Brama Pomorza” oraz Ochotniczą straż Pożarną z Pawłowa zorganizowali dla dzieci wraz z rodzinami festyn w ramach programu „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Celem tego spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły.


 2016-09-26
CHOJNICE,
Policjanci zatrzymali 24 -letnią mieszkankę Chojnic, która jest podejrzana o kradzieże odzieży i sprzętu elektronicznego. Do przestępstw dochodziło od maja do września br. w jednej z galerii handlowych oraz w innych sklepach odzieżowych w Chojnicach. Kobieta pod pozorem przymierzania odzieży, w przymierzalni wycinała zabezpieczenia i wynosiła ubrania w torbie.  Kryminalni ustalili tożsamość sprawczyni i jej miejsce zamieszkania. W piątek 24 - latka usłyszała zarzuty dotyczące przestępczej działalności. Śledczy odzyskali większość skradzionej odzieży i sprzętu technicznego. Niewykluczone, że lista zarzutów ulegnie zmianie, policjanci pracujący nad sprawą sprawdzają czy podejrzana nie ma na koncie innych przestępstw kradzieży. Grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-26
CHOJNICE,
Kryminalni z Chojnic w piątek zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów, usiłowali wyłudzić kredyt , by móc zakupić telefon na raty. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia sfałszowanych dokumentów grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-23
CHOJNICE,
Policjant z chojnickiej komendy wraz z uczniami klasy pierwszej o profilu mundurowym Technikum przy BZDZ w Chojnicach uczestniczył w uroczystym ślubowaniu, które odbyło się na terenie I Batalionu Logistycznego w Bydgoszczy. To był wyjątkowy dzień dla młodzieży, która złożyła uroczyste ślubowanie.


 2016-09-23
POWIAT,
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z funkcjonariuszami człuchowskiej komendy przeprowadzili na terenie obu powiatów działania pod kryptonimem „Prędkość”. Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.


 2016-09-22
POWIAT,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili ćwiczenia dowódczo – sztabowe na terenie kompleksu leśnego w okolicach Swornychgaci. Głównym założeniem działań było współdziałanie policji z jednostkami ratowniczymi w czasie akcji poszukiwawczej za osobami, które wyszły na grzybobranie i nie powróciły do domu. Podczas ćwiczeń sprawdzano poprawność obiegu informacji, czas reakcji służb, oceniano sposób ich działania oraz koordynację wszystkich podmiotów, które uczestniczyły w akcji.


 2016-09-22
KGP,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-09-21
KWP GDAŃSK,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-21
POWIAT,
Wczoraj w Lubni o godzinie 08:55 policjanci ruchu drogowego patrolujący rejon powiatu na motocyklach zatrzymali prawo jazdy 24-letniemu mieszkańcowi Piły, który przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym, a na jego konto trafi 10 punktów karnych.


 2016-09-21
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach spotkali się z uczniami z Gimnazjum nr 2 oraz z Zespołu Szkół na Nowym Mieście. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie oraz o różnego rodzaju środkach odurzających. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2016-09-21
CHOJNICE,
Kryminalni z Chojnic wyjaśnili sprawę kradzieży metalowych elementów z ogrodzenia jednej ze szkół w Chojnicach. Śledczy zebrali materiał dowodowy i zatrzymali mężczyznę, który ma związek z tą sprawą. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży.Za to przestępstwo grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.


 2016-09-20
RYTEL,
Komendant Komisariatu Policji w Czersku i Burmistrz Miasta Czerska zapraszają mieszkańców w ramach planowanego zebrania wiejskiego na debatę społeczną, której przedmiotem będą kwestie dotyczące bezpieczeństwa na terenie sołectwa Rytel. Spotkanie odbędzie się 22 września br. o godzinie 19.00 w Domu Kultury w Rytlu.


 2016-09-20
POWIAT,
Policjanci z Chojnic wspólnie z organizatorami zapraszają 25 września 2016 roku wszystkie dzieci z rodzinami do udziału w wspaniałej zabawie podczas festynu zorganizowanego w ramach programu „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”, który odbędzie się na terenie Centrum Handlowego ”Brama Pomorza”. Policjanci przygotują szereg atrakcji, a także przeprowadzą znakowanie rowerów. 


 2016-09-19
POWIAT,
Policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym powinna, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących. Mundurowi do końca miesiąca będą przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jakie skutki niesie brak odblasków, a od października za niestosowanie się do tych przepisów funkcjonariusze będą karać mandatami.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2016 r.