2016-06-30
POLICJA,
Informujemy, że w dniach: 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego, które zostało wytypowane jako jedno z trzech w kraju, zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.


 2016-06-27
POWIAT,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Chojnic pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu chojnickiego. Te wypadki spowodowali nietrzeźwi kierujący. Teraz ich sprawami zajmie się prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-06-24
CZERSK,
Policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu policji w Czersku zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę przy sklepie w jednej z wsi w gminie Czersk , podczas której był agresywny, groził klientom i używał słów wulgarnych wobec nich. Podczas interwencji mężczyzna ubliżał również policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Mieszkaniec gminy Czersk został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


 2016-06-24
,
Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali mężczyznę, za którym wystawiony został list gończy. 24-latek poszukiwany był na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Zatrzymany został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.


 2016-06-24
POLICJA,
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-20.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim i niemieckim.


 2016-06-22
CZERSK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach codziennie podczas pełnionych służb sprawdzają miejsca w których grupuje się młodzież. Przeprowadzane kontrole mają na celu zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości wśród nieletnich. Wczoraj funkcjonariusze z czerskiego komisariatu zatrzymali 15-latka, który miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających nieletni odpowie przed sądem rodzinnym w Chojnicach.


 2016-06-22
CHOJNICE,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 235. Kierującemu samochodem ciężarowym jadącemu od strony Chojnic w kierunku Kościerzyny podczas wymijania się z ciągiem pojazdów osobowych w ciężarówce otworzyła się tylna lewa burta i z samochodu wysypały się opakowania z substancjami płynnymi przed pojazd marki Volkswagen T4 wylewając zawartość na pas ruchu. Kierująca volkswagenem podjęła manewr hamowania, po czym dwa pojazdy jadące za nią wpadły najprawdopodobniej w poślizg i najechały na siebie. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że do zdarzenia przyczyniło się nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego towaru. 35 – letni kierujący seatem trafił do szpitala. Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę.


 2016-06-21
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zasiadali w jury Gminnego Mixu Profilaktycznego na temat uzależnień, który odbył się w Rytlu. Młodzież biorąca udział w turnieju wykazała się dużą wiedzą na temat uzależnień i była wysoko oceniana przez skład jury. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację corocznego programu i turnieju, który promuje zdrowy tryb życia.


 2016-06-21
POWIAT,
Sezon letni dla wszystkich jest czasem wypoczynku, relaksu i wytchnienia  Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, jak każdego roku czuwać będą policjanci. W związku z tym przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wszystko po to, by długo wyczekiwany odpoczynek minął bez nieprzyjemnych niespodzianek. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!


 2016-06-21
CHOJNICE,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach informuje, że w tutejszej jednostce można odebrać znalezione na ul. Lichnowskiej klucze.


 2016-06-20
CHOJNICE,
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Chojnic zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 34 i 26-latka podejrzanych o uprawę, posiadanie i handel narkotykami. W jednym z domów na terenie miasta policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi w różnej fazie wzrostu, sprzęt służący do ich uprawy oraz gotową do sprzedaży marihuanę i amfetaminę. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to około pół kilograma. Podejrzani usłyszeli zarzuty uprawy, wprowadzania do obrotu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających . Decyzją sądu 34-letni mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe 2 miesiące, a wobec 26-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


 2016-06-20
POWIAT,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach była jednym z organizatorów turnieju klas mundurowych z powiatu chojnickiego. Celem turnieju była realizacja dodatkowego elementu programu nauczania w klasach o profilach mundurowych, promocja tych szkół wśród uczniów z naszego regionu, promowanie idei współpracy i rywalizacji sportowej w duchu fair play , przekazywanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, wiedzy o społeczeństwie i służbach mundurowych, a także dalsze przygotowanie merytoryczne i praktyczne do świadomego ubiegania się w przyszłości o podjęcie pracy w Policji i innych służbach mundurowych.


 2016-06-17
POWIAT,
 W środę 15 czerwca 2016roku na Jeziorze Charzykowskim w Bachorzu odbyły się  II Zawody Wędkarskie Policjantów o Puchar Przewodniczącego NSZZP Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Niepokonany w rozgrywkach okazał się funkcjonariusz mł. asp. Łukasz Biesek, który złowił najwięcej ryb i zajął najwyższe miejsce na podium.


 2016-06-16
POWIAT,
Scenki humorystyczne, zabawy integracyjne, a także spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Czersku to tylko nieliczne atrakcje towarzyszące imprezie kulturalnej podczas Pomorskiego Pikniku Seniorów Kół Gospodyń Wiejskich, która odbyła się wczoraj w Rytlu. W spotkaniu wzięli udział mundurowi z wydziału prewencji, którzy rozmawiali z uczestnikami o zagrożeniach, na jakie narażone są osoby starsze.


 2016-06-16
CHOJNICE,
Mundurowi odwiedzili wczoraj uczniów Zespołu Szkół w Chojnicach, aby porozmawiać o handlu ludźmi. Uczestnicy spotkania usłyszeli o metodach, formach i skali tego zjawiska. Ponadto młodzi ludzie dowiedzieli się jak najlepiej uchronić się przed tego rodzaju przestępczością.


 2016-06-16
POLICJA,
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.


 2016-06-15
Czersk,
Policjanci przez całe wakacje będą prowadzić działania prewencyjno-profilaktyczne „Bezpieczne Wakacje”. Tym razem w związku ze zbliżającymi się letnim wypoczynkiem policjantów z Czerska odwiedziły dzieci z przedszkola nr 2 mieszczącego się na terenie miasta. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich oraz przybliżyli aspekty pracy w policji.


 2016-06-14
POWIAT,
W minionym tygodniu w piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się „Trzecie Pomorskie Dni Otwarte dla Klas o Profilu Policyjnym. W przedsięwzięciu uczestniczyła młodzież klas pierwszych z całego województwa pomorskiego. Powiat chojnicki reprezentowały cztery szkoły w których utworzone są klasy o profilu policyjnym.


 2016-06-14
CHOJNICE,
Komendę Powiatową Policji w Chojnicach odwiedziły dzieci z grupy „zerowej” szkoły podstawowej nr 3. Poza zapoznaniem się z pracą policjanta i oglądaniem sprzętu, dzieci uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a także bezpiecznego zachowania nad wodą i podwórku podczas  zabawy w czasie wakacji. Każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe oraz słodką niespodziankę.


 2016-06-13
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend zabezpieczali trasy triatlonu, który odbył się w Charzykowach . W imprezie udział wzięło ponad 1000 uczestników. Mundurowi w czasie trwania zawodów dbali o bezpieczeństwo startujących osób, zabezpieczyli trasy rowerowe i biegowe, czuwali również nad bezpieczeństwem pływających w wodzie.


 2016-06-13
POWIAT,
W miniony weekend policjanci z powiatu chojnickiego wyeliminowali z ruchu drogowego sześć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały pojazdem mechanicznym lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,4 do 2,2 promili. Wśród zatrzymanych był 35-latek z Chojnic, który kierował samochodem  po pijanemu, a ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.


 2016-06-10
POWIAT,
Policjanci informują, że w związku z organizowaną imprezą sportową  Marbruk Triathlon Charzykowy w bieżący weekend należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Chojniccy policjanci z prewencji, ruchu drogowego oraz z Wydziału Sztabu będą zabezpieczać to wydarzenie.


 2016-06-10
CHOJNICE,
Wczoraj oficjalne w ramach programu prewencyjnego chojnickiej Policji zakończyła się I edycja projektu Akademii Bezpiecznego Seniora.  Podczas zajęć prowadzonych w ramach ABS seniorzy uczyli się samoobrony, podstaw prawnych, poznawali metody działania oszustów i złodziei, zasady udzielania pierwszej pomocy i zachowań pozwalających poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.  W trakcie uroczystości w sali Og-Rolu ponad 50 słuchaczy odebrało dyplomy .


 2016-06-09
CHOJNICE,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem nieletniego podejrzewanego o kradzież szkolnego laptopa. Warty około 1500 złotych komputer zginął z sali lekcyjnej jednej ze szkół w Chojnicach. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 14-letni mieszkaniec tego miasta. Mundurowi przekażą teraz sprawę nieletniego do sądu rodzinnego.


 2016-06-09
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy. Zajęcia miały na celu właściwe przygotowanie i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Światowych Dni Młodzieży ,którzy przyjadą w lipcu na Pomorze.


 2016-06-09
Czersk,
Pomimo prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych czy przestrzeganiu o skutkach jakie niosą za sobą nietrzeźwi kierujący, wciąż zdarzają się osoby, które to lekceważą. Dzisiaj rano policjanci z czerskiego komisariatu wyeliminowali kolejnego kierującego na tzw. „podwójnym gazie”.


 2016-06-08
CHOJNICE,
Dzisiaj w godzinach porannych w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 z grupy zerówkowej . Policjanci opowiadali im o swojej służbie, prezentowali sprzęt, jakim dysponują i tłumaczyli zasady bezpieczeństwa na drodze i w czasie wakacji.


 2016-06-08
POWIAT,
Dzielnicowi z jednostek policji podlegających komendzie powiatowej w Chojnicach rozpoczęli zmagania o tytuł "Dzielnicowego Roku" w ogólnopolskich zawodach organizowanych przez Komendę Główną Policji. Wczoraj punktualnie o godzinie 13.00. funkcjonariusze, którzy na co dzień opiekują się dzielnicami w powiecie, przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy. 40 pytań z zakresu wiedzy ogólnopolicyjnej wyłoni laureatów do następnych etapów zawodów i da odpowiedź, który dzielnicowy może poszczycić się mianem najlepszego w powiecie chojnickim.


 2016-06-07
CHOJNICE,
Przez kilka godzin policjanci z Chojnic poszukiwali 34-letniego mieszkańca tej miejscowości, który wyszedł z domu pozostawiając list pożegnalny, a rodzina nie mogła nawiązać z nim żadnego kontaktu. W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci z różnych wydziałów.


 2016-06-07
CZERSK,
Policjanci z Czerska zatrzymali kierowcę osobowego mercedesa, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo 18-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  


 2016-06-06
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend na terenie powiatu przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy” oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz innych uczestników ruchu. Mundurowi ukarali mandatami 11 pieszych oraz 32 kierowców. Trzech z kierujących było nietrzeźwych.  


 2016-06-02
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w środę w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Starym Rynku w Chojnicach oraz festynie szkolnym w Nieżychowicach. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie, pokazywali dzieciom policyjny sprzęt, który używany jest w codziennej służbie oraz zorganizowali akcję znakowania rowerów.  


 2016-05-30
POLICJA,
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.


 2016-05-30
POWIAT,
W miniony drugi długi weekend majowy policjanci z powiatu chojnickiego prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci biorący udział w działaniach zatrzymali 18 kierujących, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem bądź rowerem pomimo, że znajdowali się pod wpływem alkoholu. W tym czasie doszło do 3 wypadków drogowych, w wyniku których 6 osób zostało rannych.


 2016-05-25
CHOJNICE,
Policjant z komendy w Chojnicach odwiedził grupę przedszkolaków z „Misiowej Akademii”, gdzie opowiadał o pracy policjantów na misjach ONZ i Unii Europejskiej oraz przypomniał im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci mogły również zapoznać się z sprzętem policyjnym używanym przez funkcjonariuszy w krajach trzeciego świata oraz wziąć udział w zgadywankach. Było to pierwsze tego typu spotkanie, które ma na celu przygotować maluchy do bezpiecznych wakacji, przybliżyć im przepisy ruchu drogowego oraz pracę policjantów na innych kontynentach.


 2016-05-25
POWIAT,
W dniach 25 – 29 maja policjanci z powiatu chojnickiego prowadzić będą akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych.


 2016-05-25
CHOJNICE,
Policjanci z  komendy w Chojnicach kilkanaście dni temu przy jednej z ulic w mieście na ścieżce rowerowej znaleźli pozostawiony bez dozoru rower dziecięcy. Do chwili obecnej nikt nie zgłosił się do policjantów, aby go odebrać, ani też nie powiadomił o jego utraceniu w wyniku przestępstwa. Właściciela lub użytkownika prosimy o kontakt z funkcjonariuszami naszej jednostki.


 2016-05-24
Czersk,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zabezpieczali budynek baru , w którym doszło do wybuchu gazu. Z pobliskich budynków ewakuowani zostali mieszkańcy. W wyniku wybuchu 1 osoba została ranna, 54-letniemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Policjanci będą wyjaśniali szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


 2016-05-23
,
W środę 1 czerwca br. w Chojnicach odbędzie się festyn przygotowany wspólnie przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz Promocje Regionu Chojnickiego. Na kilka godzin Stary Rynek w Chojnicach zamieni się częściowo w policyjne miasteczko z wieloma atrakcjami. Podczas imprezy mundurowi będą znakowali zainteresowanym uczestnikom rowery.


 2016-05-23
Czersk,
Policjanci z Czerska zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który kierował pod wpływem alkoholu i przewoził dwójkę dzieci bez fotelików. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego wcześniej wyroku oraz zostanie ukarany grzywną.  


 2016-05-23
Czersk,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego  zabezpieczali w piątek miejsce śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Łąg-Kolonia. Śmierć w wyniku doznanych obrażeń poniósł 11-letni rowerzysta potrącony przez samochód osobowy marki Audi. Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.


 2016-05-20
CHOJNICE,
Policjanci z komendy powiatowej w Chojnicach podjęli kontrolę wobec dwóch osób siedzących w samochodzie na jednej z bocznych ulic w Chojnicach. Okazało się, że siedzący za kierownicą 19-latek nie posiadał prawa jazdy, a w samochodzie znaleziono około 30 porcji handlowych amfetaminy oraz broń palną. Za popełnione przestępstwa zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem.


 2016-05-20
BRUSY,
W czwartek policjanci z Brus gościli w posterunku dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Brusach. Mundurowi zaznajomili dzieci z codzienną służbą, zadaniami oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy i sprzęt, który policjanci używają w codziennej służbie.


 2016-05-20
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili na terenie powiatu kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek technicznej ochrony. Niestety jak pokazują policyjne statystyki, nie wszyscy stosują się do obowiązujących zasad.


 2016-05-20
CHOJNICE,
Policjanci z komendy powiatowej w Chojnicach ustalają przyczyny kolizji ze zwierzęciem, do której doszło na ul. Przemysłowej w Chojnicach. Wprost pod koła nadjeżdżającego osobowego citroena wbiegła sarna, co zmusiło kierującego do gwałtownego hamowania, a to przyczyniło się że jadący za nim skuter uderzył w tył citroena. Kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń, byli trzeźwi. Policja apeluje o ostrożność.


 2016-05-20
POWIAT,
Wczoraj policjanci z Chojnic i Czerska uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym, którzy złamali przepisy. Pierwszy poruszał się samochodem osobowym, pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu kierowania pojazdami, drugi kierował samochodem marki Audi w stanie nietrzeźwości. Za załamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do dwóch lat.


 2016-05-19
CHOJNICE,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalili i doprowadzili do komendy 60-latka podejrzanego o kradzież z jednej z posesji na terenie miasta rolki geowłókniny. Poszkodowany wycenili straty na około 3000 złotych. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali skradziony materiał budowlany. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2016-05-18
POWIAT,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Chojnicach wspólnie z policjantami z zespołów patrolowo interwencyjnych z całego powiatu przeprowadzili działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Celem policyjnej akcji było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych oraz przypomnienie, że oni również są uczestnikami ruchu drogowego. Łącznie ukarano mandatami 34 osóby, 17 pieszych, 1 rowerzystę, 16 kierowców, skierowano 3 wnioski do sądu w sprawie o wykroczenie.


 2016-05-18
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic interweniowali w związku z przyjętym zgłoszeniem dotyczącym kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna jadący mercedesem z relacji świadka jechał całą szerokością drogi. 49-latek został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do badań. Podczas zatrzymania kierowca mercedesa znieważył policjantów pełniących obowiązki służbowe. Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli badania krwi wykażą, że kierowca był nietrzeźwy grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-17
POWIAT,
"Kto kradnie z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat"(art. 279 KK) - tak mówi kodeks karny. Mimo tak znaczących sankcji karnych i systematycznie prowadzonych przez policjantów akcji profilaktycznych mających zapobiegać przestępstwom, sprawcy podejmują próby włamań. By ustrzec się przed włamaniem policjanci dają kilka wskazówek.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2016 r.