2017-03-24
Chojnice,
Wczoraj odbyły się kolejne warsztaty drugiej edycji spotkań seniorów z powiatu chojnickiego w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Seniora”. Tym razem policjanci oraz rzecznik praw konsumenta przekazali słuchaczom porady, w jaki sposób radzić sobie z natrętnymi akwizytorami oraz nie paść ofiarą oszustów podszywających się za przedstawicieli banków i zakładów użyteczności publicznej.


 2017-03-22
Chojnice,
Kolejny raz policjanci z Chojnic prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.Policjanci zapoznawali chętnych z ofertą pracy w Policji, rozdawano ulotki i omawiano zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją był udział policjantów z gdańskiego SPAP.  Wszystko odbyło się w ramach Dnia Nowych Technologii organizowanego przez chojnicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Centrum Edukacji Wdrożeniowej.


 2017-03-22
Chojnice,
Chojniccy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym motorowerzystom. Zatrzymano ich dzięki zgłoszeniom obywatelskim. Każdy z mężczyzn miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz 39-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości, 37-latkowi z gminy Chojnice dodatkowo 3 lata za złamanie orzeczonego zakazu sądowego. Po raz kolejny wzorowa postawa świadków przyczyniła się do tego, że zostali zatrzymani nietrzeźwi kierujący. Dzięki temu być może nie doszło do tragedii na drodze.


 2017-03-21
POWIAT,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus”, które powtarzane są cyklicznie.


 2017-03-20
Czersk,
Jak co roku, w pierwszy dzień wiosny chojniccy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, podczas których szczególnym nadzorem obejmą miejsca, gdzie gromadzi się młodzież. Wzmożone w tym dniu patrole pilnować będą młodych ludzi, by nie pili alkoholu i pod jego wpływem nie popełniali przestępstw i wykroczeń.


 2017-03-20
Chojnice,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 17- latka, który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


 2017-03-20
czersk,
W bieżącym miesiącu policjanci z Czerska w ramach realizowanych czynności związanych z profilaktyką społeczną prowadzą spotkania w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie gminy Czersk. Rozmawiają oni z uczniami o bezpieczeństwie uczniów i odpowiedzialności nieletnich oraz omawiają zagadnienia dotyczące agresji i przemocy w szkołach.


 2017-03-17
KGP,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii”. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.


 2017-03-17
Czersk,
Kryminalni z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat. W mieszkaniu 26-latka funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 40 porcji marihuany oraz udowodnili mu, że w ostatnim czasie wprowadził do obrotu ponad 1400 gramów marihuany oraz 240 gramów mefedronu i amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili także, że dwóch młodych czerszczan kupowało narkotyki od 26-latka, oraz że jeden z nich udzielił środki odurzające osobie małoletniej. Sprawcy usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Wobec 26-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


 2017-03-17
POWIAT,
Co roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów związanych z wypalaniem traw oraz nieużytków rolnych. Chojniccy policjanci przypominają, że takie zachowania są czynem bezprawnym pociągającym za sobą konsekwencje prawne. Prawo przewiduje karę grzywny, aresztu a nawet 8 lat pozbawienia wolności, jeżeli zostanie wzniecony pożar.


 2017-03-16
POWIAT,
Pomimo licznych kampanii społecznych, komunikatów i apeli nawołujących do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a w szczególności ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu znajdują się osoby, które nie stosują się do znaków drogowych ignorując w ten sposób bezpieczeństwo swoje oraz innych. Jedną z form egzekwowania przepisów w tym zakresie są działania kontrolno - prewencyjne, które przeprowadzają w marcu policjanci na drogach powiatu chojnickiego oraz powiatów przez które przebiega droga nr 22. Niestety, kolejna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga nr 22” pokazała, że ponad 50 % z skontrolowanych kierujących jeździ znacznie za szybko. Aż 38 osób zastało ukaranych mandatami karnymi w tym 29 za przekroczenie dozwolonej prędkości.  Funkcjonariusze apelują o rozsądną i ostrożną jazdę.  


 2017-03-15
Chojnice,
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci z Chojnic spotkali się z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi. Podczas pogadanki funkcjonariusze opowiadali o tym jak ważne jest noszenie odblasków. Spotkanie nie ograniczało się tylko do mówienia o potrzebie ich noszenia; policjanci zadbali również o to, aby uczestników spotkania wyposażyć w odpowiednie elementy odblaskowe, które mogą uratować niejedno życie.


 2017-03-15
gm.Czersk,
Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj pomiędzy Czerskiem, a Odrami w okolicach Gotelpia. Kierowca osobowego volkswagena najprawdopodobniej wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Volkswagen Golf. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-03-14
,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o handel i dystrybucję nielegalnego tytoniu, papierosów oraz alkoholu. Podczas przeszukania samochodu i pomieszczeń na posesji policjanci zabezpieczyli ponad 15000 sztuk papierosów, 30 kg krajanki tytoniu oraz blisko 30 litrów spirytusu - wszystko bez polskich znaków akcyzy. Właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na straty w wysokości około 35 tys. złotych. Podejrzanemu za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


 2017-03-14
POWIAT,
Policjanci cały czas przestrzegają przed oszustwami, których ofiarami stają się osoby starsze. Policjanci z Chojnic wczoraj otrzymali zgłoszenie dotyczące usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Na szczęście podjęte przez oszustów próby wyłudzenia gotówki okazały się nieskuteczne ponieważ osoby, które próbowano oszukać wykazały się dużą czujnością i rozwagą. Mundurowi apelują do mieszkańców o ostrożność w kontaktach zarówno telefonicznych jak i w sytuacji, kiedy ktoś nieznajomy puka do naszego mieszkania.


 2017-03-14
POWIAT,
Wczoraj na terenie województwa pomorskiego zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań policjanci objęli też miejsca wskazywane przez społeczeństwo w Krajowej Mapie Zagrożeń.


 2017-03-13
Czersk,
Policjanci z Czerska podczas przeprowadzenia interwencji zatrzymali mieszkańca tej miejscowości. Nietrzeźwy mężczyzna awanturował się i znieważył policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-13
POWIAT,
W miniony weekend policjanci z Chojnic i Czerska zatrzymali siedmiu kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem, albo na podstawie kodeksu wykroczeń. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdami wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-10
POWIAT,
Policjanci z powiatu chojnickiego prowadzą dziś od wczesnych godzin porannych intensywne działania pod nazwą "PRĘDKOŚĆ". Szczególną uwagę poświęcają miejscom wskazywanym przez mieszkańców jako zagrożone przekraczaniem dozwolonej prędkości i oznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Celem działań jest przeciwdziałanie przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierowców.


 2017-03-10
KPP CHOJNICE,
Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, rola dzielnicowego w Policji, ochrona obiektów sakralnych i ich zabezpieczenie, cyberprzestępczość czy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, to tematy poruszane na szkoleniu zorganizowanym przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z duchownymi dekanatu rytelskiego.


 2017-03-08
POWIAT,
Policjanci podlegający Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach prowadzili wczoraj akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem, po raz kolejny ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Po zmierzchu szczególna uwagę zwracali na tych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym i nie posiadali elementów odblaskowych.  


 2017-03-08
Chojnice,
Praca w Policji, cyberprzemoc i zagrożenia w Internecie były tematem prelekcji zorganizowanej dla uczniów w Technikum nr 2 w Chojnicach. Policjant prowadzący spotkania przestrzegał młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i nie zawieraniem podejrzanych znajomości w internecie. Funkcjonariusz tłumaczył, jak warto być ostrożnym w kontaktach w sieci, po to aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.


 2017-03-06
POWIAT,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Bank Spółdzielczy w Czersku. Kadra kierownicza banku przekazała na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach odblaski, które trafią nie tylko do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze, ale także do starszych uczestników ruchu drogowego. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-03-06
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach włączyli się do kampanii edukacyjnej „ Odblask to nie obciach” zorganizowanej przez założyciela nieformalnej grupy „Sławek & Przyjaciele” z Bydgoszczy. W uroczystości, która odbyła się przed chojnickim ratuszem wzięli udział partnerzy akcji, mieszkańcy Chojnic oraz dzieci z miejscowych szkół. W ramach prowadzonej kampanii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze będą wykorzystywać tzw. „ magiczną tubę” - urządzenie, dzięki któremu można się szybko przekonać, jak działają elementy odblaskowe.


 2017-03-06
Czersk,
Policyjny instruktor technik interwencji przeprowadził  kurs samoobrony dla pracowników M-GOPS-u w Czersku, którzy niejednokrotnie są narażone na agresję ze strony petentów. Policjant zademonstrował podstawowe metody obrony przed napastnikiem oraz wskazywał sposób reakcji na wypadek ataku niebezpiecznym narzędziem. Uczestnicy pracowniczego szkolenia pod okiem policyjnego specjalisty w praktyce trenowali umiejętności, pozwalające poczuć się bezpiecznie w sytuacji kryzysowej.


 2017-03-03
POWIAT,
Pomimo, że z kodeksu karnego zniknęło przestępstwo polegające na jeździe rowerem osoby będącej pod wpływem alkoholu, jednak nie oznacza to, że czyn taki jest bezkarny. Opisane zachowanie jest bowiem wykroczeniem, za które nadal mogą grozić dotkliwe sankcje. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę. 


 2017-03-02
Chojnice,
Policjanci z chojnickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, ustalili, że zgłoszona w połowie stycznia tego roku kradzież VW Caddy wartego około 50 tys. złotych nigdy nie miała miejsca. Kryminalni pracujący nad tą sprawą wyjaśnili, że 32–letni chojniczanin zgłosił na policji fikcyjne przestępstwo, licząc na odszkodowanie za utracony pojazd, którego nie mógł sprzedać. Teraz zarówno jemu, jak i osobom, które pomagały w ukryciu auta, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-02
POWIAT,
Błyskawicznie zmieniająca się aura z zimowej  na wiosenną o wiele szybciej rozpoczyna w tym roku sezon rowerowy. Policja dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu przypomina, że rowerzysta jest normalnym użytkownikiem drogi, który ma prawo oczekiwać, że jego uprawnienia będą respektowane, ale sam także ma obowiązek pamiętać o przepisach. Policja apel o ostrożność kieruje również do zmotoryzowanych, którzy przez zimowe miesiące odzwyczaili się od obecności miłośników dwóch kółek na ulicach.  


 2017-03-02
Chojnice,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół w Charzykowach. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-03-01
Czersk,
Dzięki ustaleniom dzielnicowego kryminalni z Czerska namierzyli i zatrzymali sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego wartego kilkaset złotych. Pokrzywdzony zgubił swój telefon na jednej z czerskich ulic. Policjanci odzyskali utracony telefon, który zostanie zwrócony właścicielowi. Sprawcy przywłaszczenia grozi teraz do roku pozbawienia wolności.


 2017-03-01
POWIAT,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu chojnickiego. Każdy z mieszkańców naszego regionu ma możliwość zgłoszenia niepokojącej sytuacji którą zauważy, poprzez interaktywną aplikację zamieszczoną na stronach komend w całej Polsce. Najwięcej potwierdzonych zgłoszeń w powiecie chojnickim dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości.


 2017-02-28
Chojnice,
Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach  wspólnie z wójtem gminy Chojnice wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Charzyków. Na spotkaniu poruszano tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie tej miejscowości. Omówiono również zakres działania aplikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata odbyła się w Domu Strażaka w której wzięło udział blisko 70 mieszkańców miejscowości.


 2017-02-28
POWIAT,
Policjanci z powiatu chojnickiego tak jak w latach poprzednich włączyli się do akcji Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W dniach od 28 lutego do 3 marca 2017 roku we wszystkich jednostkach Policji na terenie powiatu chojnickiego oraz w Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej dyżurować będą specjalnie wyznaczeni funkcjonariusze oraz terapeuci, którzy udzielą pomocy wszystkim zainteresowanym osobom.


 2017-02-27
POWIAT,
W minionym tygodniu w ramach działalności profilaktycznej Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach zorganizowała spotkanie z duchownymi z terenu powiatu. Policjanci podczas prelekcji przybliżyli duchownym m.in. zagrożenia mogące pojawić się podczas uroczystości kościelnych, a także omówili działanie i znaczenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zdobyta wiedza z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno duchownych jak i osób uczestniczących w zgromadzeniach o charakterze religijnym.


 2017-02-27
,
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili na terenie powiatu chojnickiego działania pod kryptonimem „Prędkość” w ramach prowadzonej akcji w całym  województwie pomorskim. Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.


 2017-02-24
Chojnice,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, kontynuując II edycję cyklicznego projektu „Akademia Bezpiecznego Seniora”, spotkali się wczoraj ze starszymi mieszkańcami powiatu, przeprowadzając pokaz oraz szkolenie z zakresu samoobrony. Celem zajęć było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych, a także ich zaktywizowanie ruchowe. Podczas spotkania policjanci przybliżyli również seniorom jak za pomocą interaktywnej aplikacji w szybki i prosty sposób można przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym bezpieczeństwem. Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w zajęciach.


 2017-02-24
Chojnice,
Policjanci z Chojnic w tym tygodniu uczestniczyli w konferencji zorganizowanej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, która poświęcona była zagadnieniu tworzenia w szkołach ponadgimknazjalnych klas o profilu policyjnym. Spotkanie to zorganizowano dzięki opracowaniu przez Komendę Główną Policji jednolitego programu kształcenia, który ma stanowić pomoc dla policyjnej kadry pedagogicznej realizującej zajęcia edukacyjne związane z funkcjonowaniem tej formacji.


 2017-02-23
Chojnice,
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach podczas spotkań ze społeczeństwem rozmawiają z mieszkańcami o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas prelekcji informują, jak za pomocą wdrożonego przez policję innowacyjnego narzędzia można w szybki i prosty sposób przekazać policji sygnał o miejscu które ich zdaniem jest zagrożone pod względem bezpieczeństwa.  


 2017-02-22
Chojnice,
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z funkcjonariuszami człuchowskiej komendy przeprowadzili na terenie obu powiatów działania pod kryptonimem „Bezpieczna droga nr 22”. Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym oraz  przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń,  policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.


 2017-02-22
Chojnice,
Policjanci z komendy policji w Chojnicach spotkali się z uczniami najstarszych klas mundurowych z Zespołu Szkół „Pomerania” w Chojnicach. Podczas prelekcji funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji oraz do korzystania z policyjnej mapy zagrożeń, a także rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2017-02-21
,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wraz z Wójtem Chojnic- Zbigniewem Szczepańskim zapraszają na debatę zorganizowaną dla mieszkańców Charzyków. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie i o działającej już od kilku miesięcy mapie zagrożeń odbędą się 27 lutego br. o godz. 17:00 w Domu Strażaka przy ul. Długiej 64. Serdecznie zapraszamy!


 2017-02-20
POWIAT,
W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z funkcjonariuszami z prewencji przeprowadzili na terenie powiatu chojnickiego działania pod kryptonimem „Prędkość”. Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.


 2017-02-20
Chojnice,
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach po raz kolejny prowadził Aspirant Tomasz Szczepański zajęcia praktyczne z młodzieżą z klas policyjnych. Podczas zajęć na hali sportowej młodzież przyswajała teorię oraz ćwiczyła i doskonaliła umiejętności w zakresie użycia siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego pod okiem doświadczonego policyjnego instruktora.


 2017-02-17
MSWiA,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-17
POWIAT,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus”, które powtarzane są cyklicznie.  


 2017-02-16
Chojnice,
Policyjna interwencja zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Chojnice. Właśnie tam intensywne działania policjantów zakończyły się odnalezieniem mężczyzny, który miał zamiar popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze znaleźli go siedzącego na drzewie z założonym na szyi sznurem. Dzięki błyskawicznym i profesjonalnym działaniom chojnickich policjantów, mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.


 2017-02-15
KWP,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd,policja,gov,pl  Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17,30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273


 2017-02-15
Chojnice,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 34-letniego mieszkańca Wielkopolski, który podróżował skradzionym autem. Śledczy zabezpieczyli skradziony samochód oraz dokumenty właściciela pojazdu. Odzyskane rzeczy zostaną zwrócone właścicielowi. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-02-15
POWIAT,
Wczoraj na terenie powiatu chojnickiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem " Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Realizacja tych działań w dużej mierze wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących, co zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu.


 2017-02-15
Chojnice,
Wczoraj w południe policjanci ruchu drogowego patrolujący rejon powiatu chojnickiego, zatrzymali prawo jazdy 33-letniemu mieszkańcowi Wielkiej Brytanii, który przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 115 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym, a na jego konto trafi 10 punktów karnych.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2017 r.