2018-01-18
KWP GDAŃSK,
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


 2018-01-18
POWIAT,
O nowy, nieoznakowany radiowóz wzbogaciła się Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach. Nowoczesna KIA wykorzystywana będzie przez policjantów służby kryminalnej. Uroczyste przekazanie odbyło się wczoraj na dziedzińcu komendy. Zakup nowego samochodu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Policji oraz powiatowych władz samorządowych.


 2018-01-17
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 35-latka, który w minioną niedzielę napadł na 37- letnią kobietę idącą chodnikiem. Napastnik używając przemocy ukradł jej torebkę z pieniędzmi i telefonem. Już na drugi dzień sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj w południe sąd rejonowy na wniosek policji i prokuratury aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 


 2018-01-17
CZERSK,
Policjanci ruchu drogowego w Czersku zatrzymali nietrzeźwego kierującego fordem. 42-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.


 2018-01-16
POWIAT,
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach, odbyła się odprawa roczna policjantów z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Roberta Sudenisa. Podczas spotkania podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2018.


 2018-01-15
BRUSY,
Policjanci z Brus otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Środki na zakup tego auta przeznaczyła Komenda Główna Policji oraz lokalny samorząd. Opel Mokka będzie wykorzystywany przez mundurowych w codziennych patrolach na terenie miasta i gminy Brusy .


 2018-01-15
POWIAT,
Jak co roku i tym razem policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób kwestujących oraz spokojnym przebiegiem imprez związanych z WOŚP. W powiecie chojnickim podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było bezpiecznie.  Funkcjonariusze pełnili służbę w patrolach umundurowanych i nieumundurowanych głównie tam gdzie odbywały się zbiórki pieniędzy, a także w miejscach gromadzenia się osób kwestujących i darczyńców. Incydentów związanych z kwestami na terenie naszego województwa nie odnotowano.


 2018-01-12
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który w środę posługiwał się fałszywymi receptami. W ten sposób starał się wyłudzić silnie działające środki przeciwbólowe o działaniu narkotycznym. W toku czynności zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn, którzy również mieli związek z tą sprawą. Za posłużenie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2018-01-12
CHOJNICE-CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na trasie Chojnice-Czersk na drodze krajowej nr 22. 27-letni mieszkaniec Czerska jadąc audi z kierunku Chojnic zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką marki Skania. Zarówno kierujący audi oraz kierowca tir-a trafili do szpitala. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była całkowicie zablokowana. Policja apeluje o ostrożność!!!


 2018-01-12
POWIAT,
Policjanci z powiatu chojnickiego ostrzegają przed tzw. oszustwami „na policjanta” i „wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. W ostatnim czasie kilku mieszkańców wykazało się czujnością, nie dało się oszukać i o wszystkim powiadomili prawdziwych funkcjonariuszy. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi!


 2018-01-12
POWIAT,
Chojniccy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy w najbliższą niedzielę będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Omówiono organizację i podstawowe zasady bezpieczeństwa o jakich należy bpamiętać w czasie zbiórki pieniędzy.


 2018-01-10
CHOJNICE,
Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z chojnickiego wydziału kryminalnego, który podejrzany jest o włamania na terenie miasta i gminy Chojnice. Sprawca włamywał się m.in. do domów będących w budowie, a także do garażu skąd ukradł agregaty prądotwórcze, spalinową przecinarkę do betonu, nagrzewnicę oraz inne przedmioty. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ponad 10 tys. złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. O dalszym losie 34-latka zadecyduje teraz sąd.  


 2018-01-10
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2. Podczas odwiedzin omawiali kolejne zagadnienia z tej, prowadzonej przez policjantów województwa pomorskiego, inicjatywy, której celem jest zapobieganie zagrożeniom z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. Mundurowi tym razem mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, a także o bezpieczeństwie w domu i podczas ferii zimowych.


 2018-01-08
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali nieletniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o posiadanie narkotyków. 15-latek ukrywał w rękawie kurtki marihuanę. Sprawą nieletniego czerszczanina zajmie się sąd rodzinny, który podejmie decyzje o dalszym jego losie. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-01-08
POWIAT,
W miniony piątek na drogach powiatu chojnickiego prowadzone były policyjne działania pn. „Prędkość". Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.


 2018-01-03
CHOJNICE,
Zwracamy się z prośbą do świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce w dniu 21 grudnia 2017 r. około godz. 13:00 na przejściu dla pieszych przy ul. Al.Bayeux w Chojnicach w obrębie skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II (z tyłu Carrefoura). Wszystkie informacje, nawet te anonimowe, zostaną sprawdzone i być może przyczynią się do ustalenia przebiegu i okoliczności zdarzenia.


 2018-01-03
POWIAT,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli interaktywne narzędzie, które daje mieszkańcom możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo mieszkańców w danym rejonie. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęty doraźnym nadzorem policjantów. Funkcjonariusze na terenie powiatu chojnickiego objęli już nadzorem miejsca, w których notorycznie dochodzi do przekraczania prędkości, nieprawidłowego parkowania czy też spożywania alkoholu w miejscach publicznych. We wskazanych miejscach przez mieszkańców częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń.


 2018-01-02
CHOJNICE,
W Nowy Rok w Sławęcinie dwaj uczestnicy ruchu drogowego ujęli, a następnie przekazali policjantom pijanego kierowcę. Zatrzymany nietrzeźwy 58 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie niespełna 2,5 promila alkoholu. W trakcie czynności okazało się, że kierujący nie tylko prowadził auto po pijanemu, ale posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec powiatu sępoleńskiego odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-01-02
CZERSK,
W miniona sobotę na drodze krajowej K-22 w Łęgu doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy marki Mercedes. Poszkodowana, to nastolatka w wieku 16 – lat, która jadąc w kierunku Czerska nagle zjechała od krawędzi jezdni z zamiarem skrętu w lewo, co przyczyniło się do tego ,że wjechała pod jadący w tym samym kierunku pojazd. Rower, którym poruszała się cyklistka nie posiadał wymaganych elementów oświetlenia. 16-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.


 2017-12-28
POWIAT,
Przed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością, Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy. Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy Rok 2018.


 2017-12-27
POWIAT,
Chojniccy policjanci podczas minionego świątecznego weekendu bożonarodzeniowego zabezpieczali trzy zdarzenia drogowe. W tych zdarzeniach pięć osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala, niestety jedna osoba poniosła śmieć na miejscu. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.


 2017-12-27
POWIAT,
Policjanci z Chojnic odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


 2017-12-22
POLICJA,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.


 2017-12-22
POLICJA,
Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…


 2017-12-22
KWP GDAŃSK,
W dniach 22-26 grudnia oraz 29 grudnia-01 stycznia policjanci będą prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny Weekend”.


 2017-12-21
CHOJNICE-GDAŃSK,
Policjanci z chojnickiej komendy stali się pomocnikami Świętego Mikołaja, który przygotował paczki świąteczne w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Dzielnicowi dzisiaj przekazali przygotowane prezenty wybranej rodzinie z terenów ponawałnicowych. Dzięki policjantom zagościł uśmiech na twarzach najmłodszych, które otrzymały przepiękne zabawki.  


 2017-12-21
CHOJNICE,
W Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne policjantów i pracowników cywilnych. Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowego Policji w Chojnicach mł. insp. Tomasz Hintz, który wszystkim obecnym złożył świąteczne życzenia.


 2017-12-20
POWIAT,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć wszystkim policjantom, pracownikom komendy oraz mieszkańcom powiatu chojnickiego najserdeczniejsze życzenia.


 2017-12-20
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiego wydziału ruchu drogowego pracowali wczoraj i dzisiaj na miejscach trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, do których doszło przeciągu zaledwie kilkunastu godzin. Czterech poszkodowanych z tych zdarzeń zostało z obrażeniami ciała przewiezionych do szpitala. Dwóm kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Policjanci apelują do kierowców, by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność, a piesi upewnili się czy mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię !!!


 2017-12-19
CHOJNICE,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa okazała się ważnym i bardzo popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Dzięki reakcji  społeczeństwa na zaobserwowane zagrożenia, policjanci z chojnickiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona właśnie w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierujący osobowym volkswagenem w Lichnowach jechał o 82 km/h za szybko. Stróże prawa ukarali kierującego mandatem karnym i zatrzymali jego prawo jazdy.


 2017-12-19
POWIAT,
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania, Ciesząc się świąteczną atmosferą często zapominamy o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa stając się ofiarami przestępców. W tej wielkiej świątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich, pamiętajmy, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek i rozwaga. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.


 2017-12-18
POWIAT,
Dzielnicowi z Chojnic i Czerska od początku listopada prowadzą regularnie kontrole, w trakcie których odwiedzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem tych działań jest przede wszystkim uchronienie bezdomnych i potrzebujących pomocy przed wychłodzeniem organizmu. W kilku z miejsc sprawdzanych funkcjonariusze zastali osoby, którym zaoferowano pomoc i przekazano im informacje dotyczące miejsc, w których można skorzystać z pomocy.Każdego kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją. Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.


 2017-12-18
CZERSK,
Policjant z Komisariatu Policji w Czersku, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Tor jazdy kierującego motorowerem, zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Pojechał za nim, a gdy ten zatrzymał się na parkingu przy stacji benzynowej, funkcjonariusz nie pozwolił mu już nigdzie odjechać. Ponadto policjanci z tej samej jednostki w weekend zatrzymali kierowcę corsy, który kierował będąc pod wpływem środków odurzających. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz ci dwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, za co im grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


 2017-12-15
CHOJNICE,
Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 53-latka, który od kilku lat stosował przemoc wobec swojej partnerki. Wczoraj mężczyzna przyszedł do miejsca pracy kobiety, gdzie z powodu zazdrości wszczął awanturę podczas której szarpał ją, dusił, uderzał pięściami oraz groził jej śmiercią. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy przesłuchają chojniczanina oraz przedstawią mu zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-12-15
CHOJNICE,
Dzielnicowi wraz z profilaktykiem z chojnickiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach i Nowej Cerkwi. Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiali z uczniami odpowiedzialności karnej nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz przypomnieli o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami. Spotkania miały charakter prewencyjny, a ich celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-12-14
CHOJNICE,
Wczoraj policjanci z chojnickiej policji zabezpieczali miejsce zdarzenia, gdzie doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. 46-latni mieszkaniec Chojnic z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci kierowcy zatrzymali prawo jazdy Na miejscu, funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i sporządzali dokumentację, która pomoże śledczym w ustaleniu okoliczności zdarzenia.  Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawiania wolności.


 2017-12-14
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci poszukują właściciela męskiej kamizelki rozpinanej w której znajdowały się pieniądze. Kamizelka została znaleziona  przy Placu Piastowskim w Chojnicach. Właściciel proszony jest o jego odbiór w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach.


 2017-12-14
POWIAT,
Chojniccy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra, śliska nawierzchnia, opady deszczu lub śniegu pogarszają warunki jazdy, znacznie wydłużając drogę hamowania. W konsekwencji prowadzić to może do kolizji i wypadków drogowych. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.


 2017-12-12
POWIAT,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie pomorskim funkcjonuje od 1 lipca ubiegłego roku. Od tego momentu mieszkańcy naszego województwa jak i powiatu mogą na bieżąco informować Policję o zagrożeniach występujących w danym rejonie. Dzięki takiej współpracy wspólnie możemy wpływać na nasze  bezpieczeństwo w powiecie chojnickim. Dziękujemy za tak liczne odwiedzanie strony i owocną współpracę z mieszkańcami naszej społeczności. Zachęcamy do dalszego korzystania z tego  tak łatwo dostępnego narzędzia. 


 2017-12-11
CHOJNICE,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali osobę podejrzaną o włamanie i dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Chojnic. Zatrzymany usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany trafił do tymczasowego aresztu.


 2017-12-11
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali 23-letniego mieszkańca Chojnic podejrzanego o kradzież markowych alkoholi z jednego z marketów na terenie Chojnic. Wartość skradzionych trunków oszacowano na ponad 11 tysięcy złotych. 23-latek jak się okazało okradał też inne sklepy drogeryjne na terenie Człuchowa.  Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.


 2017-12-07
CZERSK-CHOJNICE,
Policjanci zatrzymali 55-letniego kierowcę tira, który jadą drogą krajową nr 22 wjechał w Łęgu na wysepkę taranując znaki drogowe po cym uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji świadków sprawca został zatrzymany przez chojnickich policjantów. Badanie trzeźwości kierowcy iveco wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pobawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.


 2017-12-07
CHOJNICE,
Wczoraj asp. sztab. Dariusz Piekarski z chojnickiej komendy policji wspólnie z funkcjonariuszem miejscowego Aresztu Śledczego  przeprowadzili pogadanki z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. W trakcie prowadzonych zajęć policjanci przestrzegali swoich słuchaczy o tym, że zachowania wykraczające poza granicę prawa, pociągają za sobą konsekwencje. Mundurowi rozmawiali także z młodymi ludźmi na tematy związane z przemocą rówieśniczą oraz cyberprzemocą.


 2017-12-07
POWIAT,
Świąteczny sezon zakupowy w pełni, Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, pośpiech i roztargnienie kupujących sprzyjają kradzieżom kieszonkowym, Nie zachowując ostrożności podczas robienia zakupów w internecie, możemy natomiast paść ofiarą oszustów. Jak co roku przed świętami Policja radzi, jak bezpiecznie robić zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych.


 2017-12-06
POWIAT,
W ramach ogólnopolskiego ”Dnia Odblasków” policjanci chojnickiej komendy policji dzisiaj na terenie całego powiatu będą rozdawali elementy odblaskowe niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja ta ma na celu poinformowanie pieszych i rowerzystów o zagrożeniach płynących z poruszania się bez odblasków zarówno w ternie zabudowanym jak i poza nim, a także zachęcenie jak największej liczby pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych.  


 2017-12-05
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci systematycznie odwiedzają miejscowe szkoły i przedszkola, gdzie w ramach prowadzonych spotkań rozmawiają o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie wolnym od zajęć, a także przybliżają zasady bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły, podkreślając zasady ruchu drogowego oraz jaką rolę spełniają odblaski, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W czasie odwiedzin w „ Misiowej Akademii” głównymi bohaterami stały się jednak psy służbowe o imieniu Lagier i Jarin.


 2017-12-05
CZERSK,
Zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, a także inne wykroczenia usłyszy mieszkaniec gminy Czersk zatrzymany wczoraj przez czerskich mundurowych. Zarzuty usłyszy także świadek interwencji. Ten odpowie za naruszenie nietykalności oraz znieważenie mundurowych. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-12-04
POWIAT,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach od 28 listopada do 17 grudnia na terenie powiatu chojnickiego prowadzą wzmożone kontrole pojazdów ze szczególnym zwróceniem uwagi na oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie użytkownikom dróg, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, jest widoczność. Dotyczy, to zarówno prawidłowego oświetlenia pojazdów, jak i widoczności pieszych poruszających się po zmroku.


 2017-12-04
CZERSK,
Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr.22  na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do miejscowości Będźmierowice, gdzie 23-letni motorowerzysta najechał na tył poprzedzającego go pojazdu osobowego marki Skoda. Kierowca motoroweru był nietrzeźwy, z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.


 2017-12-01
CHOJNICE,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ukradł alkohol i artykuły spożywcze z jednego z chojnickich marketów. 23-latek jak się okazało okradał też inne sklepy na terenie nie tylko Chojnic, ale tez innych powiatów. Straty wstępnie oszacowano na blisko 3500 złotych. Policjanci odzyskali towar wartości około 800 złotych, który sprawca posiadał w chwili zatrzymania. Zabezpieczony towar został przekazany przedstawicielowi marketu. Teraz sprawcy kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2018 r.