2018-04-20
POLICJA,
23 kwietnia pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus”, której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu. 


 2018-04-20
POLICJA,
Motocykle, motorowery, rowery, wraz z pierwszymi promieniami słońca na naszych drogach pojawiło się więcej jednośladów. Zadbajmy, aby czerpanie przyjemności z jazdy jednośladem nie zostało przerwane zdarzeniem drogowym. 


 2018-04-20
POWIAT,
Chojniccy policjanci wyjaśniali wczoraj okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut osobowych na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Jeziorki. Mundurowi ustalili, że kierujący citroenem najprawdopodobniej nie upewnił się, czy może bezpiecznie skręcić w lewo, co doprowadziło do zderzenia z passatem, a w dalszej kolejności jego uderzenie w stojącą na skrzyżowaniu toyotę. To kolejne zdarzenie na tej drodze. Pomimo częstych kontroli i wzmożonych działań, jakie prowadzą policjanci, wciąż dochodzi tu do wypadków i kolizji, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.


 2018-04-19
CHOJNICE,
Funkcjonariusze z chojnickiej drogówki od rana zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum miasta tuż po godzinie 7-ej. Na szczęście tym razem nikt nie odniósł obrażeń, uszkodzone jedynie zostały dwa pojazdy. Policjanci ostrzegają – niezależnie od ładnej pogody i własnych umiejętności kierowcy, pamiętajmy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu!


 2018-04-18
CHOJNICE,
Konkurs pn. „Policjant, który mi pomógł” trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już  dziesięć jego edycji, podczas których wyłoniono 50 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną. XI edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w centralne obchody Święta Policji.


 2018-04-17
POWIAT,
Jutro (18.04.2018 r.) działania pod kryptonimem SMOG. Na terenie naszego powiatu policjanci po raz kolejny przeprowadzą kontrole emisji spalin pojazdów. Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.


 2018-04-17
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiego Wydziału ruchu Drogowego wczoraj prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości- TRISPOL”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.


 2018-04-16
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic po raz kolejny prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Młodzi gimnazjaliści z całego powiatu, a także uczniowie kończący tą szkołę średnią niebawem staną przed jednym z pierwszych życiowych dylematów. Wybór dalszej ścieżki edukacji, a nierzadko przyszłego zawodu, to bardzo ważna decyzja w życiu nastolatka. Chojniccy uczniowie Technikum nr 2 w Chojnicach doskonale o tym wiedzą, dlatego zorganizowali w swojej szkole "Dni otwarte". Na imprezie tradycyjnie nie mogło zabraknąć policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, którzy oprócz promowania zawodu policjanta przypominali uczestnikom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-04-16
POWIAT,
Chojniccy mundurowi oraz policjanci garnizonu pomorskiego w minioną sobotę przeprowadzili działania „BICYKL”, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas weekendu policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który kierował wbrew zakazowi, a także dwóch pijanych rowerzystów.


 2018-04-13
CHOJNICE,
Wczoraj odbyły się kolejne zajęcia z samoobrony zorganizowane przez chojnickich policjantów w ramach programu: „Akademia Bezpiecznego Seniora”. Podstawowe chwyty oraz techniki obrony ćwiczyli z uczestnikami instruktorzy taktyk i technik interwencji. Celem tego typu zajęć jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych, a także zaktywizowanie ruchowe. Wszyscy seniorzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.


 2018-04-13
POWIAT,
Policjanci z chojnickiej komendy, jak i inne jednostki policji w całym kraju, wezmą udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej  przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ramach realizacji tego programu w sobotę policjanci chojnickiego ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne  ” BICYKL”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Natomiast w poniedziałek będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących przeprowadzając kaskadowe pomiary prędkości.  


 2018-04-12
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach prowadzą  czynności w sprawie kradzieży pieniędzy z portfela do którego doszło na terenie jednego z przedszkoli w Chojnicach. Sprawca wykorzystując moment nieobecności dzieci i opiekunów w sali dydaktycznej wszedł do środka i z torebki damskiej ukradł gotówkę.  Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.


 2018-04-12
CHOJNICE,
Ja obywatel Rzeczypospolitej ... tak zaczynają się słowa roty policyjnej. Nie każdy może wypowiadać ich treść podczas uroczystości pasowania na policjanta. O służbie w formacjach mundurowych, przywileju i prestiżu bycia policjantem rozmawiali z młodzieżą klas maturalnych chojnickich szkół średnich funkcjonariusze z miejscowej jednostki policji zachęcając do wstąpienia w swoje szeregi.  


 2018-04-11
POWIAT,
Od jutra rana policjanci przeprowadzą dwudniowe działania pn. "NURD". Podczas akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-04-11
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy powiatowej policji w Chojnicach wczoraj spotkali się kolejny raz z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Charzykowach. W ramach prowadzonych działań profilaktycznych-„ Uczę się bezpieczeństwa” został omówiony kolejny obszar zagrożeń z jakimi mogą spotkać się dzieci na ich etapie życia. Podczas tego spotkania funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z internetu.


 2018-04-11
POWIAT,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chojnicach po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.


 2018-04-10
POWIAT,
Wczoraj na terenie powiatu chojnickiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem " Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Realizacja tych działań w dużej mierze wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących, co zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu.


 2018-04-10
POWIAT,
Co roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów związanych z wypalaniem traw oraz nieużytków rolnych. Chojniccy policjanci przypominają, że takie zachowania są czynem bezprawnym pociągającym za sobą konsekwencje prawne. Prawo przewiduje karę grzywny, aresztu a nawet 8 lat pozbawienia wolności, jeżeli zostanie wzniecony pożar.


 2018-04-09
CHOJNICE,
Kryminalni z chojnickiej komendy od początku roku rozpracowywali sprawy seryjnych włamań do piwnic i altan ogródkowych na terenie miasta i gminy Chojnice. Ich praca znalazła ostateczny finał w minionym tygodniu, kiedy to doszło do zatrzymania 28-letniego chojniczanina. Poszukiwany listem gończym za wcześniej popełniane przestępstwa młody mężczyzna trafił za kraty aresztu śledczego. Policja za pośrednictwem prokuratury wystąpiła do sądu z wnioskiem o przedłużenie orzeczonego już środka zapobiegawczego.


 2018-04-09
CZERSK,
Dla policjantów z Komisariatu Policji w Czersku miniony weekend upłynął pod znakiem wytężonej pracy. Mundurowi przyczynili się również do uratowania 34-latki, która poinformowała rodzinę, iż chce odebrać sobie życie. Szybka akcja poszukiwawczo-ratunkowa policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii.


 2018-04-09
CHOJNICE,
W piątkową noc policjanci z Chojnic pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Zielona Huta. Kierujący renault z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i  uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku 31-letni kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-04-09
POWIAT,
Chojnicka drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „Prędkość” i „Taxi”. Celem prowadzonych akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, a także uświadomienie kierującym jakie skutki niesie za sobą nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podczas prowadzonych akcji policjanci skontrolowali również 9 taxówek.    


 2018-04-05
CHOJNICE,
Chojnicka drogówka od rana prowadzi działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Natomiast jutro na drogach całego województwa przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „TAXI”. Policjanci kontrolować będą kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.


 2018-04-04
CHOJNICE,
5 kwietnia policjanci po raz kolejny przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-04-03
CHOJNICE,
Współpraca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach po raz kolejny przyniosła pozytywne efekty. Tym razem doprowadziła do zatrzymania i tymczasowego aresztowania 27-letniego mieszkańca Chojnic, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel środkami odurzającymi. W minionym tygodniu mężczyzna usłyszał już zarzuty, a w piątek chojnicki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, przychylając się do wniosku prokuratury. Za popełnione przestępstwa wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 27-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2018-03-29
CHOJNICE,
Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą chojnickiej komendy ustalili, że 15-letni mieszkaniec Czerska oferuje do sprzedaży na jednym z portali społecznościowych węża pytona tygrysiego. Według obowiązujących przepisów jest to zwierzę, które jest objęte ochroną na podstawie przepisów prawa Unii Europejskiej. Samo posiadanie mając odpowiedni certyfikat nie jest karalne, jednak już sama oferta sprzedaży egzotycznych zwierząt jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Młody mieszkaniec Czerska odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich.


 2018-03-29
CHOJNICE,
Wczoraj, tj. 28 marca br. w godz. 6:00 – 22:00 chojniccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Podstawowym ich celem było zadbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego; szczególny nacisk położony został na egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.  


 2018-03-28
KWP GDAŃSK,
    Już 30 marca policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-03-28
POWIAT,
Policjanci podlegający Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach prowadzili wczoraj akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem, po raz kolejny ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Po zmierzchu szczególna uwagę zwracali na tych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym i nie posiadali elementów odblaskowych.


 2018-03-28
POWIAT,
Chojniccy policjanci przypominają, że nie trzeba iść do komendy, niekoniecznie też należy telefonować, aby przekazać policji jakąś informację albo skontaktować się z dzielnicowym. Są też nowe i nowoczesne formy kontaktu z mundurowymi i można to w prosty i szybki sposób zrobić za pomocą bezpłatnej aplikacji „Moja komenda”.


 2018-03-27
MSWiA,
Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.


 2018-03-27
KWP GDAŃSK,
Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu, w okresie wiosennym w ogóle nie wchodź na lód!


 2018-03-27
POWIAT,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w środę, tj. 28 marca br. w godz. 6:00 – 22:00 chojniccy policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


 2018-03-27
POWIAT,
Już od najbliższego piątku na drogach powiatu chojnickiego pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeństwo, Okres świąt dla funkcjonariuszy wielu pionów to przede wszystkim czas wzmożonej pracy na rzecz mieszkańców, Policyjna akcja „Wielkanoc 2018” potrwa do późnych godzin wieczornych w poniedziałek, a głównym zadaniem w tym okresie będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.


 2018-03-27
POLICJA,
 „PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych w ramach akcji przewidziany jest do końca września 2018 roku.


 2018-03-27
POWIAT,
Dzielnicowi chojnickiej komendy od 1 lutego 2018 roku prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych, Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.


 0000-00-00
CHOJNICE,
Chojniccy kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Chojnic podejrzanego o kradzież pieniędzy z portfela z niezamkniętego samochodu stojącego na placu budowy. Ponadto okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary ponad 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci przy 26-latku znaleźli narkotyki. 26-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty za kradzież oraz posiadanie narkotyków. W miniony piątek  mieszkaniec Chojnic został doprowadzony do aresztu śledczego, teraz grozi mu 5 lat więzienia.


 2018-03-26
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach prowadzą czynności w sprawie kradzieży pieniędzy z  plebanii w Chojnicach. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy .Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.


 2018-03-26
CHOJNICE,
W miniony piątek wieczorem policjanci z chojnickiej policji zabezpieczali miejsce zdarzenia, gdzie doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. 47-letni mieszkaniec Chojnic z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci kierowcy zatrzymali prawo jazdy. Na miejscu, funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i sporządzali dokumentację, która pomoże śledczym w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawiania wolności.


 2018-03-26
POWIAT,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Chojnicach w miniony piątek, prowadzili na terenie powiatu działania o kryptonimie PASY oraz ALKOHOL I NARKOTYKI. Pamiętajmy wobec tego (nie tylko w tych dniach) o pasach bezpieczeństwa, fotelikach dla dzieci i szanując życie i zdrowie własne i innych uczestników ruchu, nie wsiadajmy za kierownice po alkoholu i innych używkach. Obie akcje były elementem powiatowych działań kontrolno - profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-03-26
KWP GDAŃSK,
27 marca pomorscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.


 2018-03-23
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego w minioną środę zatrzymali 47-letniego chojniczanina, który nie dosyć że ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, to pod koniec lutego dokonał rozboju, wdzierając się do mieszkania swojej byłej partnerki, gdzie zaatakował ją i grożąc pozbawieniem życia ukradł należący do niej telefon komórkowy. Wczoraj śledczy współpracujący z Prokuraturą Rejonową w Chojnicach przedstawili podejrzanemu zarzuty za rozbój oraz inne przestępstwa m.in. za uszkodzenie mienia i naruszenie miru domowego. Decyzją sądu napastnik trafił do aresztu śledczego na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2018-03-23
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej DK-22 w miejscowości Jeziorki. Kierująca osobowym volkswagenem podróżując z dwuletnim dzieckiem najprawdopodobniej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym. Kierowca tir-a chcąc uniknąć zderzenia z osobówką odbił kierownicą, jednak było już za późno i uderzył w lewy bok passata, po czym auto wpadło do lasu po drugiej stronie drogi. Kobieta z obrażeniami ciała oraz dziecko podróżujące w foteliku, któremu najprawdopodobniej nic się nie stało zostali przewiezieni do chojnickiego szpitala.  Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność i rozwagę.


 2018-03-22
CHOJNICE,
Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Dzięki „Mapie”, mieszkańcy naszego powiatu oraz całego kraju mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone, z kolei Moja Komenda umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Zachęcamy do korzystania z tych nowoczesnych form kontaktu.


 2018-03-22
POWIAT,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez ostatnie dwa dni policjanci z chojnickiego wydziału ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na krótkich odcinkach drogi krajowej nr 22 liczne patrole sprawdzały prędkość kierowców i wyciągały konsekwencje wobec tych, którzy nie stosowali się do przepisów i ograniczeń.


 2018-03-21
POWIAT,
Zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi RP podczas wizyty na terenie Rytla, Suszka, Mylofu i Brus było głównym zadaniem chojnickich policjantów, Po raz kolejny służby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Dzięki współpracy policjantów z Służbą Ochrony Państwa, Strażą Leśną i Strażą Pożarną, wizyta głowy państwa przebiega bez żadnych zakłóceń.


 2018-03-20
POWIAT,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przy udziale funkcjonariuszy z prewencji przez ostatnie cztery dni prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, głównie pieszych. W czasie akcji promowali bezpieczne zasady wśród pieszych oraz informowali ich o podstawowych obowiązkach w trakcie poruszania się po drogach. Mundurowi przypominali przede wszystkim o konieczności używania elementów odblaskowych w trakcie poruszania się poza terenem zabudowanym, tym samym zachęcali „niechronionych” do korzystania z odblasków również na terenie miasta.


 2018-03-20
CHOJNICE,
Policjant Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach spotkał się z uczniami Technikum nr 2 w Chojnicach. W trakcie spotkania funkcjonariusz rozmawiał przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w tym kierowaniu pod wpływem alkoholu i środków odurzających.  Była to też dobra okazja do promocji zawodu policjanta.


 2018-03-19
POWIAT,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez najbliższe dwa dni, tj. 20-21 marca br. w godz. 6:00 – 22:00 chojniccy policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


 2018-03-16
CHOJNICE,
Wczoraj wieczorem 27-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego kierując volkswagenem transporterem spowodował kolizję drogową uderzając w uliczną latarnię, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Zaledwie kilka minut zajęło policjantom ruchu drogowego, aby zatrzymać tego kierowcę w innym rejonie miasta. Podczas kontroli okazało się, że w organizmie mężczyzny było 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Ponadto chwilę później inny patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego, który wsiadł za kierownicę samochodu mając niespełna 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna za popełnione wykroczenia.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2018 r.