2016-12-05
,
Policjanci z Posterunku Policji w Brusach w sobotę zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. Jak się okazało, 31-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki.  Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat, a za jazdę pod wpływem środków odurzających  grozi kara do 2 lat  pozbawienia wolności. 


 2016-12-02
KWP,
Korzystanie z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu to bardzo niebezpieczne zjawisko na drogach, a kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie to stwarza. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz minimalizację zdarzeń drogowych, pomorscy policjanci rozpoczęli akcję pod hasłem: KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań policjanci z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego skupiają się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.


 2016-12-02
Chojnice,
Policjanci z chojnickiego zespołu patrolowo interwencyjnego zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który kierował mazdą oraz 23-letniego pasażera tego pojazdu. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mieszkaniec Chojnic wsiadł za kółko samochodu będąc pod wpływem narkotyku oraz bez uprawnień do kierowania. Ponadto w samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki, które jak się okazało należały do pasażera. Wczoraj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.


 2016-12-02
CHOJNICE,
olicjanci z komendy w Chojnicach spotkali się z najstarszymi licealistami z zespołu szkół w Chojnicach. Podczas zajęć funkcjonariusze wskazywali młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą ze sobą substancje niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie zwane dopalaczami, a także rozmawiali o procederze „Handlu ludźmi”. W takcie zajęć dyskutowano na temat sposobów udzielania pomocy ofiarom takich przestępstw oraz zapobiegania takim zjawiskom.


 2016-12-01
POWIAT,
Wczoraj policjanci z powiatu chojnickiego przeprowadzi działania kontrolno - profilaktyczne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Działania skierowane były przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Kontroli poddanych zostało około 200 kierowców.


 2016-11-30
CHOJNICE,
Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną w chojnickiej komendzie spotkał się z grupą dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego działającego w tym mieście. Podczas pogadanki funkcjonariusz przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniał również w jaki sposób bezpiecznie bawić się w przedszkolu i domu, a także przestrzegał przed kontaktem z osobą nieznajomą.


 2016-11-29
CZERSK,
Policjanci z komisariatu w Czersku zatrzymali 20- letniego mężczyznę, który napadł na swoją babcię oraz stosował  przemoc wobec członków rodziny. Sprawca 26 listopada br. zaatakował 82-letnią pokrzywdzoną i ukradł jej  z portfela kilkaset złotych. Mundurowi zatrzymali agresora. 20 - letni mieszkaniec Czerska usłyszał zarzuty dotyczące przestępstwa rozboju oraz znęcania się, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


 2016-11-29
CHOJNICE,
Policyjny instruktor technik i taktyk interwencji  z komendy w Chojnicach przeprowadził kolejne praktyczne szkolenie dla uczniów klas mundurowych. Policjant zademonstrował podstawowe metody obrony przed napastnikiem oraz uczył podstawowych zasad interweniowania ,obezwładniania oraz zasad użycia środków przymusu bezpośredniego.Tego typu praktyki pozwalają kształtować świadomość młodych adeptów szkół policyjnych, jak również pozwalają poznać obszary pracy policyjnej. Uczniowie podczas praktycznego szkolenia pod okiem policyjnego specjalisty w praktyce trenowali przyswojone umiejętności, pozwalające poczuć się bezpiecznie w sytuacji kryzysowej.


 2016-11-28
CHOJNICE,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach po raz drugi włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który będzie obchodzony w dniu 2 lutego 2017 roku. W przyszłym roku te dni będą się odbywały się pod hasłem: "Lepszy Internet zależy od ciebie". Przedsięwzięcie to odbyło się w tym roku po raz dziesiąty w Polsce, a chojnicka policja wzięła w nim po raz pierwszy udział i zajęła jedno z czołowych miejsc wygrywając dla komendy zestaw multimedialny.  


 2016-11-28
POWIAT,
W miniony weekend policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali sześciu kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu kara aresztu albo grzywny.


 2016-11-25
CZERSK,
W tym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Czersku spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych. W czasie prowadzonej prelekcji funkcjonariusz poruszał m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, uzależnień, agresywnych i chuligańskich zachowań młodzieży w szkole w trakcie zajęć lekcyjnych oraz przerw, a także przybliżył aspekty prawidłowego zachowania się na drodze do i ze szkoły.


 2016-11-25
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach odwiedzili Zespół Szkół w Konarzynach i Swornegaciach. Tym razem funkcjonariusze spotkali się ze starsza młodzieżą. Tematem spotkania była m.in. odpowiedzialność karna za popełnione czyny osób nieletnich, cyberprzemoc i prawa człowieka. Młodzi ludzie wsłuchiwali się w przekazywane informacje i włączali się w dyskusję.


 2016-11-25
CHOJNICE,
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach znalazł rower górski marki COBRA. Właściciela, któremu być może skradziono jednoślad prosimy o zgłoszenie się do jednostki policji w Chojnicach i po identyfikacji o odebranie swojej własności.


 2016-11-25
POWIAT,
Wszelkie działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa są niezwykle istotne. Policjanci z powiatu chojnickiego w codziennej swojej służbie zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości, wykroczenia i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każda dodatkowa akcja,  jest bardzo ważna i potrzebna, bo ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa.


 2016-11-24
CHOJNICE,
Chojniccy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która mieściła się w jednym z budynków na terenie miasta. Śledczy zabezpieczyli doniczki z pięcioma roślinami oraz sprzęt, który służył do uprawy narkotyków oraz susz roślinny i amfetaminę. Za popełnienie tego typu przestępstw grozi kara do 3 lat więzienia.


 2016-11-24
CHOJNICE,
Od 2 do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu chojnickiego, którzy 17 listopada w godzinach wieczornych zaatakowali  89-letnią mieszkankę Chojnic w jej domu. Mężczyźni weszli przez niezabezpieczone okno, a następnie ukradli pamiątkowe srebrne naczynia stołowe oraz pieniądze.


 2016-11-23
POWIAT,
Policjanci z chojnickiej i człuchowskiej drogówki realizowali wspólne działania pod kryptonimem „Prędkość”. Podczas tej akcji mundurowi zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych oraz wystawili kilkadziesiąt mandatów. Działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach były realizowane jednocześnie w obu powiatach chojnickim i człuchowskim.


 2016-11-22
POWIAT,
Policjanci z chojnickiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy poranek”. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu blisko 450 kierowców. Dwóch z nich złamało prawo jadąc pod wpływem alkoholu.


 2016-11-21
CZERSK,
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 22- letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował kolizję na ul. Głównej w Malachinie. Do zdarzenia doszło w sobotę tuż po godzinie 14-tej. Teraz mężczyźnie za kierowanie samochodem po pijanemu grozi do 2 lat więzienia. 22-latek odpowie również przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.


 2016-11-21
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach odwiedzili dzieci ze szkoły w  Lichnowach i Ogorzelinach. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły, w domu, w Internecie oraz o bezpiecznym zachowaniu się podczas zabaw zimowych. Dodatkowo wśród najmłodszych policjanci w ramach programu „uczę się bezpieczeństwa” rozdali opaski i elementy odblaskowe.


 2016-11-18
CHOJNICE,
 Wczoraj rozpoczęła się druga edycja spotkań policjantów z seniorami z powiatu chojnickiego w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Seniora”. Tym razem został przeprowadzony szkolenie oraz pokaz z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Głównym celem zajęć było zwiększenie świadomości, że zagrożenia te wynikają m.in. z braku ostrożności przy obsłudze i eksploatacji urządzeń kuchennych i grzewczych.


 2016-11-17
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa", spotkali się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach. Podczas pogadanki funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności informowali, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.


 2016-11-17
CHOJNICE,
Wczoraj policjanci z chojnickiej  komendy spotkali się z członkami z Klubu Seniora „Wrzos” w Chojnicach. Funkcjonariusze podczas prowadzonej prelekcji rozmawiali z seniorami o przestępstwach, których ofiarami padają osoby starsze i omówili zasady unikania zagrożeń. Wiodącym tematem były oszustwa popełniane metodą „na wnuczka", a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


 2016-11-16
CHOJNICE,
Wczoraj chojniccy policjanci gościli w komendzie dzieci z Przedszkola „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach. Policjanci z zespołu do spraw nieletnich podczas spotkania przedstawili najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas poruszania się po drodze oraz zapoznali z pracą policjantów. Na koniec spotkania przedszkolaki obejrzały policyjne radiowozy i za to, że czynnie uczestniczyły w spotkaniu otrzymały silikonowe opaski, które funkcjonariusze rozdają dzieciom w ramach projektu „Uczymy się bezpieczeństwa”.


 2016-11-15
POWIAT,
Piesi stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych, aby w tych niebezpiecznych miesiącach dbali o swoje bezpieczeństwo. Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji wczoraj w ramach prowadzonych działań” Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa, zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie będą się przyglądali czy „niechronieni” nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.


 2016-11-14
CHOJNICE,
Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Chojnicach zatrzymali 26 - letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Kryminalni ustalili, że mężczyzna może posiadać narkotyki, w trakcie przeszukania u zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli około 300 porcji amfetaminy oraz marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26 - latka.


 2016-11-14
POWIAT,
Pogorszyły się warunki na drogach nie tylko w powiecie chojnickim. W wielu miejscach może być ślisko, a jazdę dodatkowo niejednokrotnie utrudnia mgła oraz padający śnieg – policja ostrzega i apeluje do kierowców o rozważną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych.


 2016-11-10
,
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z funkcjonariuszami człuchowskiej komendy przeprowadzili na terenie obu powiatów działania pod kryptonimem „Prędkość”. Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu na drogach w okresie poprzedzającym wydłużony weekend listopadowy, policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.


 2016-11-10
POWIAT,
Kolizja samochodu z przebiegającą przez drogę sarną, dzikiem czy jeleniem może okazać się katastrofalna nie tylko dla kierowcy i jego samochodu ale także dla dzikiej zwierzyny. Drogi powiatu chojnickiego często prowadzą przez lasy i szlaki wędrowne zwierząt. Od początku roku na drogach w powiecie chojnickim doszło do 70 kolizji ze zwierzętami. Nie lekceważmy znaku drogowego "Uwaga dzikie zwierzęta".


 2016-11-10
POWIAT,
Przed nami długi listopadowy weekend, który będzie trwał od 10 do 13 listopada 2016 roku . Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, czy wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą kontrolować kierujących. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swojego domu.


 2016-11-09
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku uratowali 34-letniego mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na terenie miasta. Po skutecznej akcji ratowniczej policjantów mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie otoczono go specjalistyczną opieką.


 2016-11-09
KWP,
Jesień, pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg,  Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina,  Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2016-11-09
CHOJNICE,
Policjant z Chojnic odwiedził wczoraj uczniów Zespołu szkół w Charzykowach, z którymi rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze, cyberprzemocy oraz kontaktach z nieznajomymi. Funkcjonariusz rozdała też najmłodszym opaski silikonowe z nazwą projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, stworzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Odblaskowe opaski na rękę noszone przez dzieci mają przyczynić się do bezpieczeństwa małych pieszych.


 2016-11-09
POWIAT,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach podinsp. Tomasz Kąkolewski wraz z naczelnikiem ruchu drogowego uczestniczyli w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa w powiecie chojnickim. Głównym celem było poznanie opinii i oczekiwań lokalnych władz i społeczeństwa w sprawie zagadnienia dotyczącego możliwości egzaminowania kierowców w Chojnicach i konsekwencji z tym związanych, jak również bezpieczeństwo na drogach, a także wymiana informacji i spostrzeżeń w zakresie poprawy bezpieczeństwa.


 2016-11-08
POWIAT,
Jutro od rana policjanci z powiatu chojnickiego i człuchowskiego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci m.in. będą kontrolować, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od ponad roku obowiązują przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym- przekraczają znacznie prędkość.


 2016-11-08
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zajmujący się profilaktyka społeczną odwiedzili najmłodszych uczniów ze szkoły podstawowej w Rytlu. Podczas spotkania wspólnie z asp. Markiem Jasnochem uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych, a także jak bezpiecznie bawić się w szkole, domu i na podwórku.


 2016-11-08
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który namalował napisy na ścianie budynku przez co uszkodził elewacje. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Jak się okazało, obraźliwym napisem chciał zrobić na złość swojemu znajomemu. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-07
CHOJNICE,
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 42-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował kolizję na drodze pod miastem. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 15-tą. Zatrzymanemu mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. 42-latek odpowie również przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.


 2016-11-07
CHOJNICE,
Policjanci z komendy powiatowej policji w Chojnicach, kontynuując spotkania w klasach o profilu policyjnym, propagowali wśród młodzieży zachowania zgodne z prawem i omawiali szereg zagadnień związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem. W okresie jesienno-zimowym szczególną wagę przywiązują do nauczenia młodzieży zachowań, które gwarantują ich bezpieczeństwo na drodze.


 2016-11-07
CHOJNICE,
Dzięki pracy policjantów i prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch chojniczan. Mężczyźni w piątek siłą wdarli się do mieszkania w kamienicy w Chojnicach, w którym  pobili 65-letniego mężczyznę przy użyciu noża oraz jego 57-letniego brata. Sąd zastosował już wobec nich areszt tymczasowy.


 2016-11-07
,
Chojniccy policjanci zakończyli poszukiwania 33-latki, która wyszła z domu i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Zaginioną odnaleziono w Sopocie. Jest cała i zdrowa, jej życiu już nic nie zagraża.


 2016-11-04
POWIAT,
Policja codziennie podejmuje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednak przede wszystkim bezpieczeństwo zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Policja apeluje - pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie.


 2016-11-04
CZERSK,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje mogące przyczynić się w ustaleniu sprawcy kradzieży pieniędzy ze sklepu spożywczego w Czersku.


 2016-11-03
CHOJNICE,
Zaledwie kilka godzin zajęło kryminalnym z Chojnic zatrzymanie sprawcy podpalenia. Wczoraj policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Chojnice, który w nocy podpalił altanę. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-03
POWIAT,
Wczoraj oficjalnie zakończyła się trwająca policyjna akcja ZNICZ 2016. W czasie, gdy większość ludzi odwiedzała groby najbliższych, policjanci ruchu drogowego i innych służb czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego powiatu.


 2016-10-31
CZERSK,
Policjanci z Chojnic ustalają przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek po południu na drodze powiatowej pomiędzy Czerskiem, a Karsinem. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 28-letni kierujący samochodem ciężarowym z przyczepami nie zachował ostrożności podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej,  wjechał na  przeciwny pas ruchu nie udzielając pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku Karsina osobową skodą. Kierująca skodą oraz dwu i pół letnie dziecko z tego auta zostali  przewiezieni do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.


 2016-10-31
CHOJNICE,
Policjant z chojnickiej komendy przeprowadził zajęcia z uczniami klasy policyjnej w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach o profilu policyjnym, a komendą. Podczas spotkania z funkcjonariuszem asp. Tomaszem Szczepańskim posiadającym uprawnienia instruktora samoobrony, młodzież przećwiczyła elementy taktyki i techniki interwencji policyjnych oraz samoobrony.


 2016-10-28
POWIAT,
W ostatnich dwóch dniach policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z funkcjonariuszami człuchowskiej komendy przeprowadzili na terenie obu powiatów działania pod kryptonimem „Prędkość”. Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu na drogach w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych, policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.


 2016-10-28
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic zatrzymali 23-latka, który przy jednym z lokali w Chojnicach, poprzez uderzenie ręką uszkodził samochód. Tym samym wyrządził straty na ok. 1 tys. złotych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-27
POWIAT,
Wzorem lat ubiegłych chojniccy policjanci kontrolują miejsca, w których bezdomni szukają schronienia na zimę. Patrole policji sprawdzają opuszczone mieszkania, budynki, altanki na ogródkach działkowych oraz piwnice. Każda z napotkanych tam osób, informowana jest o placówkach, w których czeka na nich pomoc i bezpieczny nocleg.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2016 r.