2017-08-18
POLICJA,
Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-18
POWIAT,
Nawałnica, która przeszła nad naszym powiatem w ubiegły piątek poczyniła wielkie straty; była niespotykanym dotąd zagrożeniem dla życia i zdrowia oraz mienia osób przebywających w okresie letnim na naszych pięknych terenach. Celem zapobieżenia tragicznym wydarzeniom w najbliższej przyszłości, funkcjonariusze przeprowadzają doraźne kontrole stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.    


 2017-08-16
POWIAT,
Nie ma potrzeby koordynowania akcji, jest prowadzona wzorowo –pani premier Beata Szydło tak podsumowała swoje spostrzeżenia po wczorajszej wizycie na terenie naszego powiatu. Skontrolowała działania podległych służb i osobiście dokonała analizy stanu zniszczeń. Nawałnica jaka przeszła w piątkową noc pozostawiła nasz powiat w opłakanym stanie. „Nasz świat się skończył” – takie głosy słychać ze strony mieszkańców. Przepiękne tereny leśne w gminach Czersk i Brusy, z których tak byliśmy dumni, zniknęły bezpowrotnie. Na ich odbudowę, zdaniem leśników, potrzeba około 150 lat.


 2017-08-16
POWIAT,
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..” tak zaczyna się rota policyjnego ślubowania. Tragedia na terenie powiatu chojnickiego jest jednym ze sprawdzianów dla policjantów, czy rzeczywiście dochowują wierności temu, co ślubowali w czasie przyjęcia do służby.


 2017-08-15
POLICJA,
Ubiegła noc minęła pod znakiem wzmożonych działań policjantów z chojnickiej komendy powiatowej i Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, a także zastępów straży pożarnej z różnych jednostek z terenu województwa pomorskiego oraz żołnierzy z 3 Bataliony Drogowo-Mostowego Jednostki Wojskowej 3136 z Chełmna. Wszyscy zebrali się w miejscowości Rytel w gminie Czersk, najbardziej dotkniętej nawałnicą, która przeszła przez nasze województwo w piątkową noc.


 2017-08-12
POWIAT,
Policjanci powiatu chojnickiego wraz z drużynami Oddziałów Prewencji Policji z Gdańska i Bydgoszczy oraz strażą pożarną uczestniczą w trwającej od godzin nocnych akcji ratowniczej. Przez całą noc i sobotni poranek udzielają pomocy i wsparcia ofiarom nocnej nawałnicy, jaka przeszła nad naszym województwem.


 2017-08-11
POLICJA,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-10
POWIAT,
Policjanci z posterunku w Brusach zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich ukrytą wśród pól na terenie gminy Brusy. To kolejna tego typu akcja na terenie województwa pomorskiego w ostatnich dniach. Za przestępstwo polegające na nielegalnym uprawianiu konopi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a w przypadku uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi – nawet do 8 lat.


 2017-08-09
,
Ponad 1,5 promila alkoholu miała 40-letnia mieszkanka Chojnic, która w dniu dzisiejszym po godz. 8:00 uczestniczyła w zdarzeniu drogowym w Chojnicach na ul. Dworcowej. Przyczyną jego był najprawdopodobniej nieprawidłowy manewr wyprzedzania.


 2017-08-08
POLICJA,
W poniedziałek chojniccy policjanci odwiedzili uczestników obozu w stanicy harcerskiej w m. Suszek. Było to jedno z wielu spotkań z udziałem młodzieży, organizowanych w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, objętej patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-08-07
POWIAT,
W piątek w czerskim komisariacie miała miejsce niecodzienna wizyta, funkcjonariuszy odwiedził wraz z mamą 6-letni Jeremiasz, wielki entuzjasta służby w policji, marzący o przyszłości związanej z policyjnym mundurem. W trakcie odwiedzin chłopiec spotkał się z komendantem jednostki, zapoznał się z różnymi aspektami służby, miał też okazję dokładnie obejrzeć sprzęt, jakim dysponują mundurowi.


 2017-08-02
CHOJNICE,
W poniedziałek policjanci z KPP w Chojnicach wraz z chojnickimi strażakami i ratownikami WOPR z Charzykowych brali udział w kolejnych działaniach w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo.. nad wodą”, odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Na terenie charzykowskiego kąpieliska odbyły się pokazy ratownictwa medycznego i promocja bezpiecznych zachowań w pobliżu akwenów wodnych.


 2017-08-01
CHOJNICE,
Po raz pierwszy chojniccy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii dotyczącej zagrożeń w internecie pod nazwą „Sieciaki Na Wakacjach”. W wakacyjną i słoneczną sobotę podczas pikniku dzieci i młodzież z całej Polski, przebywające na wakacjach w Charzykowach, miały okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z internetu, a mundurowi instruowali w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo „surfując” w sieci, jak zachować anonimowość, używać szyfrowanej przeglądarki oraz czy i w jaki sposób sprawdzać podejrzane linki.


 2017-08-01
CHOJNICE,
Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi uczestnikowi wczorajszej kolizji na ul. Bytowskiej w Chojnicach. 20-letni mieszkaniec gminy Chojnice prowadził auto wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi.


 2017-07-31
POWIAT,
Na co większą uwagę powinna zwrócić policja, gdzie powinno być więcej patroli, jakie rejony objąć szczególnym nadzorem, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców? Jeśli chcesz porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach powiatu chojnickiego przyjdź w najbliższy czwartek na debatę społeczną! Serdecznie zapraszamy!


 2017-07-31
POWIAT,
Podczas minionego weekendu, policjanci z Czerska zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali autem pod wpływem działaniem środków odurzających. Funkcjonariusze po otrzymaniu szczegółowego raportu z badań toksykologicznych postawią mężczyznom zarzuty. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.


 2017-07-28
CHOJNICE,
Wczoraj mieszkaniec powiatu człuchowskiego usłyszał zarzuty kradzieży narzędzi oraz elektronarzędzi, a także gazów spawalniczych o wartości około 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa, przesłuchali świadków i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z tą sprawą. Skradziony sprzęt został przez policjantów odzyskany i zabezpieczony. W najbliższym czasie zostanie przekazany właścicielowi jednej z firm w powiecie chojnickim. 31-letniemu mężczyźnie za popełnienie przestępstwa kradzieży grozi nawet kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.


 2017-07-28
CHOJNICE,
Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach podjęli kontrolę wobec dwóch osób siedzących w samochodzie na jednej z bocznych ulic w Chojnicach.Policjanci pod siedzeniem kierowcy znaleźli marihuanę. Mężczyzna oraz pasażer pojazdu zostali zatrzymani. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-07-27
POWIAT,
W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach od jutra do niedzieli przeprowadzą działania „PRĘDKOŚĆ”, które są zaplanowane na terenie całego województwa pomorskiego. Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwrócą na kierujących jadących z nadmierną prędkością. To właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.


 2017-07-26
POWIAT,
Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch jest przypięty pasami i podróżuje w foteliku. Policja przypomina, że tej zasady nie można lekceważyć nawet na krótkich dystansach. Pamiętajmy, że nawet nasze najlepsze umiejętności jazdy nie chronią przed błędami innych użytkowników drogi.


 2017-07-26
CHOJNICE,
Na szczególną pochwałę zasługuje postawa mieszkańca Chojnic, który w jednym ze sklepów znalazł portfel. Były w nim pieniądze oraz dokumenty. Bez chwili wahania znalazca przekazał go policjantom. Wdzięczny właściciel portfela odebrał już swoją zgubę.


 2017-07-26
POWIAT,
65% wszystkich zgłoszeń mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest potwierdzanych przez policjantów w procesie szczegółowej weryfikacji jako zasadne w drugim kwartale 2017 roku, co świadczy o tym, że poprzez tą platformę dochodzi do dobrej współpracy i wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. W prosty i przystępny sposób każdy obywatel może wirtualnie reagować, a przede wszystkim zasygnalizować o zagrożeniu w swoim miejscu zamieszkania. Chojniccy policjanci weryfikują każdy taki sygnał i podejmują działania w celu eliminowania wskazanych zagrożeń.


 2017-07-25
KWP,
W dniach 20 – 21 lipca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych ,,Patrol Roku 2017”. Dwie zwycięskie pary patrolowe będą reprezentowały województwo pomorskie w zawodach finałowych, które odbędą się w dniach: 13 – 15 września w Szkole Policji w Słupsku.


 2017-07-25
CHOJNICE,
Kryminalni z chojnickiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu człuchowskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem do nieczynnego zakładu produkcyjnego w Chojnicach. Sprawca z wnętrza budynku ukradł m.in. metale kolorowe, złom, silnik elektryczny oraz hydrofor. Śledczy przedstawili mu zarzuty za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-07-25
CHOJNICE,
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower !!! W najbliższą sobotę tj. 29 lipca 2016 roku w Charzykowach podczas IX Edycji Jarmarku Ekoturystycznego- „Czym Chata Bogata” ruszy kolejna akcja znakowania rowerów. Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Podczas jarmarku Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach organizuje ponadto piknik edukacyjny dla dzieci pod nazwą „Sieciaki na wakacjach”.


 2017-07-24
POWIAT,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy brali udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. Możliwość oddawania głosów na dzielnicowego została uruchomiona 27 czerwca i zakończyła się 12 lipca. Z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wygrał aspirant sztabowy Waldemar Goliński na co dzień pełniący służbę w rewirze dzielnicowych w Chojnicach, który w województwie uplasował się na 6 pozycji.


 2017-07-24
POWIAT,
Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo w wakacje sprawdzają okolice zbiorników wodnych w powiecie chojnickim nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego. Jednym z głównych miejsc na terenie naszego powiatu jest ciąg jezior rozpoczynający się od miejscowości Charzykowy ,aż do tamy w Zaporze. Tam policjanci w trakcie swojej służby pojawiają się najczęściej. Ich celem jest wyeliminowanie zagrożeń dla osób wypoczywających. Zwracają uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscu do tego nie przeznaczonym, zakłócające spokój, naruszające regulamin obiektu, co w efekcie ma przynieść ograniczenie wypadków nad wodą.


 2017-07-24
POWIAT,
  Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Pomorska policja planuje w 2017 roku przyjąć w swoje szeregi jeszcze 232 nowych funkcjonariuszy. Przyjęcia odbędą się sierpniu, listopadzie i grudniu br. Oferta skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w Policji ( prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne).


 2017-07-24
CHOJNICE,
Kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 grozi 33-latkowi przebywającemu czasowo w Chojnicach. Kierowca osobowego volkswagena spowodował kolizję drogową. Powodem wykonywania nieprawidłowego manewru było prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.


 2017-07-24
KGP,
Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.


 2017-07-21
POWIAT,
22 lipca w Chojnicach w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie chojnickim.


 2017-07-21
POWIAT,
Chojnicka policja oraz Regionalny System Ostrzegania (RSO) informuje, że w ostatnich dwóch dniach odnotowano w powiecie chojnickim kilka prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą NA CZŁONKA RODZINY i NA POLICJANTA. Oszuści są bezwzględni. Przedstawiają się jako bliscy krewni, podszywają się za urzędników i przedstawicieli innych zawodów, aby pozbawić seniorów oszczędności. Na szczęście podjęte przez oszustów próby wyłudzenia gotówki okazały się nieskuteczne ponieważ osoby, które próbowano oszukać wykazały się dużą czujnością i rozwagą.


 2017-07-20
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który znieważył interweniujących policjantów oraz naruszył nietykalność jednego z nich. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższych godzinach za popełnione przestępstwa mieszkaniec Czerska usłyszy zarzuty. Za naruszenie nietykalności oraz znieważenie policjantów grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-07-20
CZERSK,
Policjanci z Czerska oraz z chojnickiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem protestujących mieszkańców w sprawie budowy ścieżki rowerowej, który miał miejsce na drodze krajowej nr 22 w Łęgu. Zgromadzenie trwało ponad godzinę. Protest przebiegał spokojnie.


 2017-07-20
KGP,
20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech. Dzieje Mazurka Dąbrowskiego pełne dramatycznych zwrotów opisuje publikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zatytułowana „Hymn Polski”. Ten praktyczny poradnik zawiera także wskazówki jak wykonywać nasz Hymn bez błędów.


 2017-07-19
,
Policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego znaleźli 74-letniego mężczyznę, podopiecznego zakładu opiekuńczo-leczniczego, który oddalił się z miejsca swojego pobytu. Informację o zaginionym mężczyźnie chojniccy policjanci otrzymali od pracownika ośrodka. Natychmiastowe działania mundurowych z Chojnic i Brus oraz współpraca z druhami straży pożarnej zapobiegły tragedii. Po kilkudziesięciu minutach patrolowcy st. sierż. Piotr Kuczyński wraz z sierż. Konradem Kłos znaleźli schorowanego mężczyznę leżącego w zaroślach.


 2017-07-18
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic od późnego wieczora w piątek (14 lipca br.) prowadzili poszukiwania kobiety, która najprawdopodobniej dzień wcześniej wyszła z domu i nie powróciła do miejsca zamieszkania. 64-latka mieszkała blisko akwenu wodnego, co spowodowało, że do akcji poszukiwawczej skierowano funkcjonariuszy ogniwa wodnego, policjantów służby patrolowej i wydziału kryminalnego. Przeczesywano teren wokół jeziora, penetrowano akwen oraz ustalano okoliczności zgłoszenia. Do działań włączyli się druhowie straży pożarnej z kilku jednostek. Wczoraj(17.07.br) w godzinach przedpołudniowych poszukiwania zakończono – z jeziora wyłowiono ciało zaginionej.


 2017-07-18
CHOJNICE,
Policjant- st. post. Piotr Gierszewski pełniący na co dzień służbę w oddziałach prewencji w Gdańsku, w sezonie letnim czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w miejscowościach letniskowych w gminie Chojnice. Wczoraj funkcjonariusz wracając po służbie do domu zauważył na poboczu drogi poszukiwaną nieletnią. Podjął natychmiastowe działania i zatrzymał 14-latkę, która uciekła z ośrodka młodzieżowego w województwie wielkopolskim. Młoda dziewczyna została przekazana cała i zdrowa pod opiekę matce.  


 2017-07-17
CHOJNICE,
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego podczas pościgu zatrzymali policjanci z chojnickiej drogówki. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy spowodował kolizję z innym pojazdem, a gdy zobaczył radiowóz zaczął uciekać. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, a ponadto prowadził auto wbrew prawomocnemu zakazowi sądowemu.  Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.


 2017-07-17
CZERSK,
Policjanci z komisariatu Policji w Czersku zostali wyposażeni w nowoczesne narkotesty. Zakupione przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej urządzenia pomogą funkcjonariuszom w wykrywaniu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków. Testery są niewielkich rozmiarów i charakteryzują się niezawodnością wskazania oraz prostą obsługą. Wynik jest znany już po kilku minutach od przeprowadzenia badania.


 2017-07-14
CZERSK,
Funkcjonariusze z Czerska zatrzymali 38-latka, który zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie. Mężczyzna twierdził, że skradziono mu samochód o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Śledczy ustalili, że do kradzieży nie doszło, a zawiadamiający zapomniał gdzie zostawił auto. Usłyszał już zarzuty. Grożą mu dwa lata więzienia.


 2017-07-14
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty i osobowego auta, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 22 na skrzyżowaniu przy pomniku w Krojantach. W wyniku zdarzenia 26 - letni kierowca ścigacza poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2017-07-13
CHOJNICE,
Kryminalni z zespołu narkotykowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, w ramach prowadzonych działań, zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie, udzielanie i uprawę konopi indyjskich, a także jego 25-letnietgo kolegę u którego policjanci zabezpieczyli woreczki z marihuaną i amfetaminą. Mężczyznom przedstawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  


 2017-07-12
CHOJNICE,
We wtorek, 11 lipca 2017 roku do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zgłosił się mężczyzna i przekazał policjantom klucze znalezione około 18:40 na chodniku przy ul. Człuchowskiej w Chojnicach. Klucze te, to najprawdopodobniej są kluczami do mieszkania.


 2017-07-12
CHOJNICE,
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 43-latka, który próbował przekupić policjantów w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-07-12
POWIAT,
W wakacje często wyjeżdżamy do miejscowości, w których wcześniej nie byliśmy. Będąc w takim miejscu w przypadku chęci szybkiego dotarcia do najbliższej jednostki Policji, możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można również odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania, bądź tym w którym się aktualnie znajdujemy.


 2017-07-11
,
Wczoraj na drodze krajowej nr 22 na odcinku chojnickiej obwodnicy policjanci przez ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym zginęły trzy osoby podróżujące toyotą avensis. Policjanci w prowadzonym śledztwie wyjaśniać będą przebieg i przyczyny tej tragedii. Droga w miejscu wypadku zamknięta była przez około 5 godzin, policjanci prowadzili objazdy dla pojazdów ciężarowych i osobowych, a ponadto przekazywali na bieżąco informacje o utrudnieniach do stacji radiowych i portali internetowych.


 2017-07-11
BRUSY,
Posterunek Policji w Brusach otrzymał nowy alkomat. Jest to urządzenie samoobsługowe, które od kilku dni znajduje się na recepcji podległej jednostki komendy policji w Chojnicach. Teraz każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do posterunku i sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie sfinansowane zostało przez Urząd Miasta i Gminy w Brusach. Jego zakup to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu chojnickiego.


 2017-07-10
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali w bezpośrednim pościgu 59-latka. Sprawca groził nożem ekspedientce sklepu, która nie chciała wypłacić mu kaucji za butelki w takiej kwocie jakiej on żądał. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za groźby celu wymuszenia wierzytelności przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 miesięcy do 5  lat pozbawienia wolności.


 2017-07-10
CHOJNICE,
Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Człuchów podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W samochodzie, w którym mężczyzna siedział i prawdopodobnie zażywał narkotyki, mundurowi zauważyli i zabezpieczyli opakowania z suszem roślinnym i białym proszkiem. Wstępne badania wykazały że są to marihuana i amfetamina. Za popełnione przestępstwo, zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2017 r.