2016-09-27
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy spotkali się wczoraj z przedszkolakami. W trakcie wizyty zarówno w przedszkolu jaki w komendzie funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym m.in. w ruchu drogowym oraz podczas zabawy w domu, a także przypomnieli, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.


 2016-09-26
POWIAT,
Policjanci z komendy powiatowej w Chojnicach wspólnie z Centrum Handlowym „Brama Pomorza” oraz Ochotniczą straż Pożarną z Pawłowa zorganizowali dla dzieci wraz z rodzinami festyn w ramach programu „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Celem tego spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły.


 2016-09-26
CHOJNICE,
Policjanci zatrzymali 24 -letnią mieszkankę Chojnic, która jest podejrzana o kradzieże odzieży i sprzętu elektronicznego. Do przestępstw dochodziło od maja do września br. w jednej z galerii handlowych oraz w innych sklepach odzieżowych w Chojnicach. Kobieta pod pozorem przymierzania odzieży, w przymierzalni wycinała zabezpieczenia i wynosiła ubrania w torbie.  Kryminalni ustalili tożsamość sprawczyni i jej miejsce zamieszkania. W piątek 24 - latka usłyszała zarzuty dotyczące przestępczej działalności. Śledczy odzyskali większość skradzionej odzieży i sprzętu technicznego. Niewykluczone, że lista zarzutów ulegnie zmianie, policjanci pracujący nad sprawą sprawdzają czy podejrzana nie ma na koncie innych przestępstw kradzieży. Grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-26
CHOJNICE,
Kryminalni z Chojnic w piątek zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów, usiłowali wyłudzić kredyt , by móc zakupić telefon na raty. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia sfałszowanych dokumentów grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-23
CHOJNICE,
Policjant z chojnickiej komendy wraz z uczniami klasy pierwszej o profilu mundurowym Technikum przy BZDZ w Chojnicach uczestniczył w uroczystym ślubowaniu, które odbyło się na terenie I Batalionu Logistycznego w Bydgoszczy. To był wyjątkowy dzień dla młodzieży, która złożyła uroczyste ślubowanie.


 2016-09-23
POWIAT,
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z funkcjonariuszami człuchowskiej komendy przeprowadzili na terenie obu powiatów działania pod kryptonimem „Prędkość”. Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.


 2016-09-22
POWIAT,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili ćwiczenia dowódczo – sztabowe na terenie kompleksu leśnego w okolicach Swornychgaci. Głównym założeniem działań było współdziałanie policji z jednostkami ratowniczymi w czasie akcji poszukiwawczej za osobami, które wyszły na grzybobranie i nie powróciły do domu. Podczas ćwiczeń sprawdzano poprawność obiegu informacji, czas reakcji służb, oceniano sposób ich działania oraz koordynację wszystkich podmiotów, które uczestniczyły w akcji.


 2016-09-22
KGP,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-09-21
KWP GDAŃSK,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-21
POWIAT,
Wczoraj w Lubni o godzinie 08:55 policjanci ruchu drogowego patrolujący rejon powiatu na motocyklach zatrzymali prawo jazdy 24-letniemu mieszkańcowi Piły, który przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym, a na jego konto trafi 10 punktów karnych.


 2016-09-21
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach spotkali się z uczniami z Gimnazjum nr 2 oraz z Zespołu Szkół na Nowym Mieście. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie oraz o różnego rodzaju środkach odurzających. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2016-09-21
CHOJNICE,
Kryminalni z Chojnic wyjaśnili sprawę kradzieży metalowych elementów z ogrodzenia jednej ze szkół w Chojnicach. Śledczy zebrali materiał dowodowy i zatrzymali mężczyznę, który ma związek z tą sprawą. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży.Za to przestępstwo grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.


 2016-09-20
RYTEL,
Komendant Komisariatu Policji w Czersku i Burmistrz Miasta Czerska zapraszają mieszkańców w ramach planowanego zebrania wiejskiego na debatę społeczną, której przedmiotem będą kwestie dotyczące bezpieczeństwa na terenie sołectwa Rytel. Spotkanie odbędzie się 22 września br. o godzinie 19.00 w Domu Kultury w Rytlu.


 2016-09-20
POWIAT,
Policjanci z Chojnic wspólnie z organizatorami zapraszają 25 września 2016 roku wszystkie dzieci z rodzinami do udziału w wspaniałej zabawie podczas festynu zorganizowanego w ramach programu „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”, który odbędzie się na terenie Centrum Handlowego ”Brama Pomorza”. Policjanci przygotują szereg atrakcji, a także przeprowadzą znakowanie rowerów. 


 2016-09-19
POWIAT,
Policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym powinna, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących. Mundurowi do końca miesiąca będą przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jakie skutki niesie brak odblasków, a od października za niestosowanie się do tych przepisów funkcjonariusze będą karać mandatami.


 2016-09-19
POWIAT,
Od czwartku minionego tygodnia policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto trzech z nich spowodowało kolizję drogową, w tym jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli. Niebawem wszyscy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-16
CHOJNICE,
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego chojnickiej komendy zatrzymali 20-latka, który miał przy sobie narkotyki. Podczas pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili od kogo zatrzymany kupował amfetaminę. Zatrzymani mieszkańcy Chojnic zostali przesłuchani przez policjantów i usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.


 2016-09-16
CHOJNICE,
 Policjanci z Chojnic zostali zaproszeni przez Polskie Składy Budowlane „Mrówka” do wspólnej akcji skierowanej do najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach. Akcja ta była poświęcona edukacji bezpiecznego przejścia przez ulicę i poruszania się w drodze do szkoły w ramach prowadzonej cyklicznie policyjnej akcji BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.


 2016-09-15
MSWIA,
Ministerstwo SWiA dementuje doniesienia medialne o planowanych zmianach w systemie emerytalnym pracowników służb mundurowych.


 2016-09-15
MSWIA,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.


 2016-09-15
POWIAT,
Wczoraj na terenie powiatu chojnickiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem ,,PASY”. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierujących pojazdami jak i pasażerów, a także sprawdzali sposób zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom dróg.


 2016-09-15
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy w ramach współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 rozpoczęli cykl zajęć z klasami pierwszymi w postaci wykładów . Wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą z służbami mundurowymi, takie warunki kształcenia, by w sposób profesjonalny mogli zapoznać się ze specyfiką danego zawodu.


 2016-09-14
MSWIA,
Znasz dziecko, które ocaliło lub  bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!  Minister Mariusz Błaszczak nagradza i promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.


 2016-09-14
POWIAT,
Od miesiąca na drogach powiatu chojnickiego zaobserwować można policyjne motocykle. Dzięki wykorzystaniu ich w codziennej służbie, policjanci mogą sprawniej i skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach. Patrole motocyklowe będą towarzyszyć kierowcom na drogach powiatu aż do końca sezonu.


 2016-09-13
POWIAT,
Młodszy aspirant Rafał Zieliński z Komendy Policji w Chojnicach reprezentował województwo pomorskie na Ogólnopolskich Mistrzostwach Kynologicznych, których szesnasta edycja odbyła się w minionym tygodniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Jego pies służbowy, owczarek belgijski DAMUR, początkowo wygrał wojewódzkie eliminacje w kategorii psów patrolowo – tropiących, a na szczeblu krajowym zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz czwarte w indywidualnej. Funkcjonariusz od ośmiu lat pełni służbę w zespole przewodników psów służbowych. Ma pod opieką dwa czworonogi – jednego do tropienia śladów, drugiego do wyszukiwania zapachów narkotyków.


 2016-09-13
CHOJNICE,
Policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką dotyczącą osób nieletnich odwiedzili na początku tygodnia młodzież z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i o negatywnych skutkach zażywania wszelkich środków odurzających. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


 2016-09-12
CHOJNICE,
olicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend zabezpieczali odcinek specjalny rajdu samochodowego, który przebiegał przez miejską starówkę. Mundurowi w czasie trwania imprezy dbali o bezpieczeństwo uczestników jak i osób postronnych, a także reagowali na przypadki łamania przepisów prawa.


 2016-09-12
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach na terenie powiatu przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Podczas piątkowej akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. Mundurowi ukarali mandatami oraz pouczyli  12 pieszych, 14 kierowców oraz skierowali 2 wnioski do sądu.


 2016-09-12
POWIAT,
W miniony weekend policjanci z Chojnic i Czerska zatrzymali trzech kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdami wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-09
,
Policjanci z Czerska i Brus odwiedzili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku oraz przedszkolaków z Brus w ramach podjętych działań wraz z początkiem roku szkolnego BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY. Maluchom z przedszkola oraz uczniom z podstawówki mundurowi opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz o tym jak zachować się, gdy zaczepi dziecko osoba obca.


 2016-09-09
KWP GDAŃSK,
 Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Zachęcamy do korzystania z mapy.


 2016-09-09
SZEF MSWIA,
Rozpoczął się nowy rok szkolny i właśnie w drodze do szkoły i ze szkoły dzieci będą najbardziej narażone na wypadek. Minister Mariusz Błaszczak polecił funkcjonariuszom policji, aby podjęli bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2016-09-08
POWIAT,
W minionym tygodniu rozpoczął się nowy rok szkolny. Jednym z priorytetowych zadań policjantów w pierwszych tygodniach września jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podążającym do szkoły i wracającym do domów. To duże wyzwanie, gdyż wielu spośród uczniów po raz pierwszy staje się samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci pilnują przejść dla pieszych w okolicach szkół, a jednocześnie uczą jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a także reagują  na popełniane wykroczenia przez kierujących.


 2016-09-08
POWIAT,
Policyjni instruktorzy z chojnickiej komendy przez ostatnie trzy dni prowadzili zajęcia doskonalące umiejętności strzeleckie dla mundurowych. Funkcjonariusze z różnych pionów trenowali strzeleckie postawy, oddawali strzały z broni służbowej w kierunku tarczy i uważnie słuchali wskazówek specjalistów, które są konieczne do skutecznego i bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Podsumowaniem zajęć było obowiązkowe strzelanie zaliczające szkolenie.


 2016-09-08
POLICJA,
Funcjonariusze gdańskiego CBŚP zatrzymali w Chojnicach 41-letniego mężczyznę, który wyłudził 3 nieruchomości warte 23 mln złotych. Mężczyzna nie zamierzał zapłacić poprzednim właścicielom za ich zakup. Policjanci, podczas przeszukania mieszkania znaleźli ukryte za kabiną prysznicową pieniądze – ponad 530 tys. zł i 71 tys. euro. Marcin Ł. usłyszał zarzuty oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości i prania pieniędzy. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-06
CHOJNICE,
Policjanci z zespołu patrolowo- interwencyjnego z chojnickiej komendy zatrzymali 19-letniego mieszkańca Chojnic, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymany wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, dotyczące posiadania środków odurzających. W czasie legitymowania okazało się, że ukrywa w kieszeni woreczek strunowy z zawartością marihuany. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  


 2016-09-05
CHOJNICE,
W środę w gminie Chojnice w jednym z zakładów mięsnych podczas rozbioru doszło do zakłucia się nożem w nogę, co spowodowało przecięcie tętnicy u 23-letniego mężczyzny. Nieprzytomnego pracownika produkcyjnego przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia i przeprowadzali oględziny, natomiast technik kryminalistyki wykonywał niezbędną dokumentację fotograficzną.


 2016-09-05
CZERSK,
Policjanci z Czerska wyjaśniali sprawę śmierci 48 - letniego mieszkańca gminy Czersk, którego w mieszkaniu z obrażeniami twarzy znalazł jego sąsiad. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali mężczyznę w wieku 45 lat. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-02
CHOJNICE,
1 września w Liceum Ogólnokształcącym przy Akademickim Zespole Szkół „Pomerania” w Chojnicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas o profilu policyjnym. W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze z chojnickiej komendy. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach życzenia sukcesów w nauce wszystkim uczniom życzył asp. sztab. Dariusz Piekarski.


 0000-00-00
POWIAT,
Policjanci z chojnickiej komendy informują, że w związku z niedzielnymi (04.09.2016 rok) obchodami kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, której atrybutem w naszym regionie jest inscenizacja szarży ułańskiej pod Krojantami należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na drodze krajowej 22 . Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych miejscowości, turystów oraz wszystkich osób, którzy będą przemieszczać się drogami w pobliżu Krojant.


 2016-09-01
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zakończyli działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2016”. W okresie letnim mundurowi kontrolowali akweny wodne, lokale rozrywkowe i miejsca wypoczynku dzieci. Spotykali się z najmłodszymi przebywającymi na półkoloniach, uczestniczyli w festynach, prowadzili działania profilaktyczno-kontrolne na drogach powiatu. Akcja która trwała od 24 czerwca do 31 sierpnia br. miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z wypoczynku letniego.


 2016-08-31
POWIAT,
Już jutro rozpocznie  się nowy rok szkolny. Rozkojarzone jeszcze wakacjami dzieci ruszą do szkół. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, policjanci w powiecie chojnickim rozpoczną ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2016-08-31
POWIAT,
Chojniccy policjanci z wydziału prewencji na wodach powiatu nadal kontynuują działania pomimo kończących się wakacji. W czasie pełnionych służb wodniacy m.in. dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, udzielają pomocy, sprawdzają stan trzeźwości żeglarzy, sterników motorowodnych i kajakarzy oraz kontrolują wędkarzy. Jak co roku zwracają oni szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa w okolicy plaż i kąpielisk.


 2016-08-30
CZERSK,
Policjanci z komisariatu policji w Czersku zabezpieczyli ponad 30 kilogramów krajanki i suszu tytoniowego, wagę oraz maszynki do mielenia tytoniu. Ten nielegalny towar przechowywał w mieszkaniu 52-letni mieszkaniec gminy Czersk. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wstępnie zostały oszacowane na kwotę około 20 tysięcy złotych.


 2016-08-30
CZERSK,
Wczoraj policjanci z Czerska otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Rytel-Zapędowo. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca golfa uderzył w drzewo. Jak się okazało był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-08-29
CHOJNICE,
W niedzielę nad ranem dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Lichnowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci którzy potwierdzili, że na ulicy Chojnickiej kierujący nissanem terrano uderzył w słup energetyczny. Okazało się, że był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego sprawę śledczy skierują do sądu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.


 2016-08-26
CHOJNICE,
Policjanci interweniowali na osiedlu domków jednorodzinnych w jednej z miejscowości w gminie Chojnice, gdzie 37-letni mężczyzna wszedł do domu przez niezabezpieczone okno do mieszkania starszego małżeństwa. W trakcie całego zajścia był bardzo agresywny ubliżał kobiecie, groził jej pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli działania i w krótkim czasie zatrzymali agresora. Za naruszenie miru, groźby karalne oraz zniszczenie dokumentu grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


 2016-08-26
POWIAT,
W czwartek po 28 latach służby w Policji, przestał sprawować obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach   insp Krzysztof Pestka. Na uroczystym pożegnaniu policjanci i pracownicy cywilni złożyli podziękowania za wspólną służbę i pracę.


 2016-08-24
CHOJNICE,
Wczoraj drużyna chojnickich policjantów zdobyła pierwsze miejsce w Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Parku Narodowego ”Bory Tucholskie”, które zostały zorganizowany z okazji 20–lecia powstania Parku. O trofeum walczyło 7 drużyn. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się nie tylko celnym okiem, ale i szybkością, ponieważ o końcowej lokacie decydowała zarówno ilość zdobytych punktów jak i czas, w jakim zawodnik wykonał strzelanie.


 2016-08-22
POWIAT,
Policjanci z Chojnic wyjaśniają okoliczności przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie na szkodę starszych mieszkanek Chojnic . Do drzwi seniorek zapukały osoby podszywające się pod hydraulików lub pracownika MOPS. Właścicielki mieszkań wpuściły nieproszonych gości do środka, oszuści pod pozorem kontroli instalacji wodnej lub przyznania zapomogi okradli seniorki na sumę kilku tysięcy złotych. Ostrzegamy przed działalnością fałszywych hydraulików oraz pracowników socjalnych. Apelujemy o wzmożoną ostrożność w kontaktach z obcymi osobami.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2016 r.