2016-07-29
CHOJNICE,
Policjanci z komendy powiatowej w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki przewożącej drewno, w którym zginęli kierowcy obu pojazdów. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu m. Rytel. 27-latek kierujący skodą w kierunku Czerska zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący prawidłowo samochód ciężarowy, co doprowadziło do eksplozji. Droga była zablokowana przez kilka godzin w obu kierunkach.


 2016-07-28
POWIAT,
Słońce i ładna pogoda zachęcają do wodnych kąpieli. Podczas letniego wypoczynku nad wodą często zapominamy o najważniejszym – o bezpieczeństwie. Chojnicka policja przypomina, jak ważny jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią.


 2016-07-27
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach podczas trwających wakacji w ramach prowadzonych działań” Bezpieczne Wakacje” spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj z uczestnikami półkolonii, którzy odwiedzają schronisko dla zwierząt spotkał się przewodnik psa służbowego starszy sierżant Robert Myszka. Przeprowadził on zajęcia, które dotyczyły bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami oraz przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W tej nietypowej lekcji przewodnikowi towarzyszył pies służbowy Aleks.


 2016-07-27
CHOJNICE,
Policjanci w wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Chojnaty. Kierujący samochodem marki Volkswagen Golf na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił pieszą przechodzącą z prawej do lewej krawędzi jezdni, która prowadziła rower. Piesza trafiła do szpitala.


 2016-07-26
POWIAT,
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W najbliższą sobotę tj. 30 lipca 2016 roku w Charzykowach podczas VIII Jarmarku Ekoturystycznego ruszy kolejna akcja znakowania rowerów. Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.  


 2016-07-26
CHOJNICE,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę w wieku 35 lat, który kradł miedziane elementy z lokomotyw stojących na bocznicy kolejowej w Chojnicach. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy pracujący nad tą sprawą, mieszkańcowi Tczewa przedstawili zarzut usiłowania kradzieży. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-25
CHOJNICE,
W piątek (22.07.br) policjanci z Chojnic  pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na chojnickiej obwodnicy w miejscowości Nieżychowice, gdzie kierująca osobowym peugeotem wykonując manewr wyprzedzania uderzyła swoim pojazdem w przednią część pojazdu wyprzedzanego. 77-latni kierujący samochodem marki Peugeot 306 został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-07-25
POWIAT,
22 lipca w Chojnicach w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie chojnickim.


 2016-07-25
POWIAT,
Szanowni Policjanci i Policjantki Z okazji Święta Policji wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Policji składam najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności. To Wy zawsze byliście i jesteście do dyspozycji innych, zawsze pierwsi tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem, konsekwencją i niezbędną wrażliwością realizować podstawową misję Policji. Dziękuję Wam za to.


 2016-07-22
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy tak jak w zeszłym roku przeprowadzili akcję informacyjną ,,Maluch bezpieczny na plaży” przy jeziorze w miejscowości Charzykowy. Przedsięwzięcie ma na celu ograniczyć zaginięcia dzieci podczas wypoczynku nad akwenami wodnymi oraz przypomnieć rodzicom o potrzebie szczególnej opieki nad małymi dziećmi. Mundurowi rozdali specjalne opaski, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie do opiekuna.


 2016-07-21
BRUSY,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 235 w okolicach miejscowości Męcikał. 29-letni kierowca karetki pogotowia, jadący na sygnałach z Brus w kierunku Chojnic, zderzył się czołowo z hondą civic jadącą w kierunku Brus. Cztery osoby jadące karetką trafiły do chojnickiego szpitala, a kierująca hondą 36-letnia mieszkanka Gdańska została przetransportowana helikopterem do Akademii Medycznej w Gdańsku.


 2016-07-20
POWIAT,
Chojnicka drogówka prowadzi letnią akcję pod hasłem Bezpieczne Wakacje. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wyjazdów wakacyjnych oraz w miejscowościach wypoczynkowych, zmniejszenie zagrożeń powodowanych przez kierowców jadących z nadmierną prędkością lub pod wpływem alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu.


 2016-07-18
BRUSY,
W niedzielę policjanci z Posterunku Policji w Brusach zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który włamał się do dwóch samochodów zaparkowanych na ulicy Wojska Polskiego w Brusach skąd ukradł radioodtwarzacz, nawigację samochodową oraz inne przedmioty, ponadto ten sam mężczyzna prawdopodobnie w zbiorowej skrzynce pocztowej wyłamał drzwiczki z której wyjął korespondencję, sprawdził zawartość przesyłek i wyrzucił. 27- latek w najbliższym czasie usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut kradzieży informacji. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-18
BRUSY,
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Posterunku Policji w Brusach podjęli kontrolę wobec mężczyzny siedzącego w samochodzie na jednej z dróg gruntowych w Brusach. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek posiadał narkotyki. Za popełnione przestępstwo w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-15
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach na terenie powiatu przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. Mundurowi ukarali mandatami 9 pieszych oraz 13 kierowców.


 2016-07-14
POWIAT,
Policjanci z Chojnic wraz z inspektorami miejscowego Sanepidu od początku lipca w ramach działań "Bezpieczne Wakacje" odwiedzają dzieci przebywające w ośrodkach wypoczynkowych, obozach na terenie powiatu chojnickiego. Policjanci przeprowadzili z dziećmi profilaktyczne pogadanki o bezpieczeństwie w czasie wakacji, a inspektorzy sanitarni sprawdzili warunki w jakich wypoczywają mali wczasowicze.


 2016-07-14
CZERSK,
Wczoraj chojniccy policjanci w ciągu trzech godzin wyeliminowali z ruchu kolejne cztery osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,8 do 2,2 promila. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę, nietrzeźwy rowerzysta jest równie niebezpieczny jak nietrzeźwy kierujący pojazdem bądź pieszy.


 2016-07-13
POWIAT,
Wczoraj od rana na drogach powiatu chojnickiego trwały wzmożone działania ruchu drogowego. Prowadzona akcja ukierunkowana była głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. W ciągu kilku godzin akcji pod kryptonimem „BICYKL” funkcjonariusze zatrzymali 10 pijanych rowerzystów, ukarali 18 mandatami kierujących rowerami i pojazdami mechanicznymi oraz skierowali 3 wnioski do Sądu wobec osób, które popełniły wykroczenia. Przeprowadzone działania miały również na celu uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie rowerem bądź samochodem pod wpływem alkoholu.


 2016-07-13
POWIAT,
Z dniem 1 lipca 2016 roku ruszył pilotażowy program "Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa"  Województwo pomorskie jest jednym z trzech wytypowanych do przeprowadzenia testów przedmiotowego projektu. Mieszkańcy powiatu chojnickiego już mogą korzystać z funkcjonalności programu poprzez linki, które zostały umieszczone na stronach internetowych jednostek Policji oraz jednostek samorządowych.


 2016-07-11
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Krojanty. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 29-letnia kierująca samochodem marki Skoda wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu w kierunku Czerska osobowemu mercedesowi. Kierująca skodą oraz pasażerka tego auta zostały przewiezione do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.


 2016-06-30
POLICJA,
Informujemy, że w dniach: 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego, które zostało wytypowane jako jedno z trzech w kraju, zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.


 2016-06-27
POWIAT,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Chojnic pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu chojnickiego. Te wypadki spowodowali nietrzeźwi kierujący. Teraz ich sprawami zajmie się prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-06-24
CZERSK,
Policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu policji w Czersku zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę przy sklepie w jednej z wsi w gminie Czersk , podczas której był agresywny, groził klientom i używał słów wulgarnych wobec nich. Podczas interwencji mężczyzna ubliżał również policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Mieszkaniec gminy Czersk został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


 2016-06-24
,
Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali mężczyznę, za którym wystawiony został list gończy. 24-latek poszukiwany był na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Zatrzymany został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.


 2016-06-24
POLICJA,
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-20.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim i niemieckim.


 2016-06-22
CZERSK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach codziennie podczas pełnionych służb sprawdzają miejsca w których grupuje się młodzież. Przeprowadzane kontrole mają na celu zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości wśród nieletnich. Wczoraj funkcjonariusze z czerskiego komisariatu zatrzymali 15-latka, który miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających nieletni odpowie przed sądem rodzinnym w Chojnicach.


 2016-06-22
CHOJNICE,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 235. Kierującemu samochodem ciężarowym jadącemu od strony Chojnic w kierunku Kościerzyny podczas wymijania się z ciągiem pojazdów osobowych w ciężarówce otworzyła się tylna lewa burta i z samochodu wysypały się opakowania z substancjami płynnymi przed pojazd marki Volkswagen T4 wylewając zawartość na pas ruchu. Kierująca volkswagenem podjęła manewr hamowania, po czym dwa pojazdy jadące za nią wpadły najprawdopodobniej w poślizg i najechały na siebie. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że do zdarzenia przyczyniło się nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego towaru. 35 – letni kierujący seatem trafił do szpitala. Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę.


 2016-06-21
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zasiadali w jury Gminnego Mixu Profilaktycznego na temat uzależnień, który odbył się w Rytlu. Młodzież biorąca udział w turnieju wykazała się dużą wiedzą na temat uzależnień i była wysoko oceniana przez skład jury. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację corocznego programu i turnieju, który promuje zdrowy tryb życia.


 2016-06-21
POWIAT,
Sezon letni dla wszystkich jest czasem wypoczynku, relaksu i wytchnienia  Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, jak każdego roku czuwać będą policjanci. W związku z tym przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wszystko po to, by długo wyczekiwany odpoczynek minął bez nieprzyjemnych niespodzianek. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!


 2016-06-21
CHOJNICE,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach informuje, że w tutejszej jednostce można odebrać znalezione na ul. Lichnowskiej klucze.


 2016-06-20
CHOJNICE,
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Chojnic zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 34 i 26-latka podejrzanych o uprawę, posiadanie i handel narkotykami. W jednym z domów na terenie miasta policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi w różnej fazie wzrostu, sprzęt służący do ich uprawy oraz gotową do sprzedaży marihuanę i amfetaminę. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to około pół kilograma. Podejrzani usłyszeli zarzuty uprawy, wprowadzania do obrotu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających . Decyzją sądu 34-letni mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe 2 miesiące, a wobec 26-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


 2016-06-20
POWIAT,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach była jednym z organizatorów turnieju klas mundurowych z powiatu chojnickiego. Celem turnieju była realizacja dodatkowego elementu programu nauczania w klasach o profilach mundurowych, promocja tych szkół wśród uczniów z naszego regionu, promowanie idei współpracy i rywalizacji sportowej w duchu fair play , przekazywanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, wiedzy o społeczeństwie i służbach mundurowych, a także dalsze przygotowanie merytoryczne i praktyczne do świadomego ubiegania się w przyszłości o podjęcie pracy w Policji i innych służbach mundurowych.


 2016-06-17
POWIAT,
 W środę 15 czerwca 2016roku na Jeziorze Charzykowskim w Bachorzu odbyły się  II Zawody Wędkarskie Policjantów o Puchar Przewodniczącego NSZZP Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Niepokonany w rozgrywkach okazał się funkcjonariusz mł. asp. Łukasz Biesek, który złowił najwięcej ryb i zajął najwyższe miejsce na podium.


 2016-06-16
POWIAT,
Scenki humorystyczne, zabawy integracyjne, a także spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Czersku to tylko nieliczne atrakcje towarzyszące imprezie kulturalnej podczas Pomorskiego Pikniku Seniorów Kół Gospodyń Wiejskich, która odbyła się wczoraj w Rytlu. W spotkaniu wzięli udział mundurowi z wydziału prewencji, którzy rozmawiali z uczestnikami o zagrożeniach, na jakie narażone są osoby starsze.


 2016-06-16
CHOJNICE,
Mundurowi odwiedzili wczoraj uczniów Zespołu Szkół w Chojnicach, aby porozmawiać o handlu ludźmi. Uczestnicy spotkania usłyszeli o metodach, formach i skali tego zjawiska. Ponadto młodzi ludzie dowiedzieli się jak najlepiej uchronić się przed tego rodzaju przestępczością.


 2016-06-16
POLICJA,
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.


 2016-06-15
Czersk,
Policjanci przez całe wakacje będą prowadzić działania prewencyjno-profilaktyczne „Bezpieczne Wakacje”. Tym razem w związku ze zbliżającymi się letnim wypoczynkiem policjantów z Czerska odwiedziły dzieci z przedszkola nr 2 mieszczącego się na terenie miasta. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich oraz przybliżyli aspekty pracy w policji.


 2016-06-14
POWIAT,
W minionym tygodniu w piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się „Trzecie Pomorskie Dni Otwarte dla Klas o Profilu Policyjnym. W przedsięwzięciu uczestniczyła młodzież klas pierwszych z całego województwa pomorskiego. Powiat chojnicki reprezentowały cztery szkoły w których utworzone są klasy o profilu policyjnym.


 2016-06-14
CHOJNICE,
Komendę Powiatową Policji w Chojnicach odwiedziły dzieci z grupy „zerowej” szkoły podstawowej nr 3. Poza zapoznaniem się z pracą policjanta i oglądaniem sprzętu, dzieci uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a także bezpiecznego zachowania nad wodą i podwórku podczas  zabawy w czasie wakacji. Każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe oraz słodką niespodziankę.


 2016-06-13
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w miniony weekend zabezpieczali trasy triatlonu, który odbył się w Charzykowach . W imprezie udział wzięło ponad 1000 uczestników. Mundurowi w czasie trwania zawodów dbali o bezpieczeństwo startujących osób, zabezpieczyli trasy rowerowe i biegowe, czuwali również nad bezpieczeństwem pływających w wodzie.


 2016-06-13
POWIAT,
W miniony weekend policjanci z powiatu chojnickiego wyeliminowali z ruchu drogowego sześć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały pojazdem mechanicznym lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,4 do 2,2 promili. Wśród zatrzymanych był 35-latek z Chojnic, który kierował samochodem  po pijanemu, a ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.


 2016-06-10
POWIAT,
Policjanci informują, że w związku z organizowaną imprezą sportową  Marbruk Triathlon Charzykowy w bieżący weekend należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Chojniccy policjanci z prewencji, ruchu drogowego oraz z Wydziału Sztabu będą zabezpieczać to wydarzenie.


 2016-06-10
CHOJNICE,
Wczoraj oficjalne w ramach programu prewencyjnego chojnickiej Policji zakończyła się I edycja projektu Akademii Bezpiecznego Seniora.  Podczas zajęć prowadzonych w ramach ABS seniorzy uczyli się samoobrony, podstaw prawnych, poznawali metody działania oszustów i złodziei, zasady udzielania pierwszej pomocy i zachowań pozwalających poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.  W trakcie uroczystości w sali Og-Rolu ponad 50 słuchaczy odebrało dyplomy .


 2016-06-09
CHOJNICE,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem nieletniego podejrzewanego o kradzież szkolnego laptopa. Warty około 1500 złotych komputer zginął z sali lekcyjnej jednej ze szkół w Chojnicach. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 14-letni mieszkaniec tego miasta. Mundurowi przekażą teraz sprawę nieletniego do sądu rodzinnego.


 2016-06-09
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy. Zajęcia miały na celu właściwe przygotowanie i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Światowych Dni Młodzieży ,którzy przyjadą w lipcu na Pomorze.


 2016-06-09
Czersk,
Pomimo prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych czy przestrzeganiu o skutkach jakie niosą za sobą nietrzeźwi kierujący, wciąż zdarzają się osoby, które to lekceważą. Dzisiaj rano policjanci z czerskiego komisariatu wyeliminowali kolejnego kierującego na tzw. „podwójnym gazie”.


 2016-06-08
CHOJNICE,
Dzisiaj w godzinach porannych w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 z grupy zerówkowej . Policjanci opowiadali im o swojej służbie, prezentowali sprzęt, jakim dysponują i tłumaczyli zasady bezpieczeństwa na drodze i w czasie wakacji.


 2016-06-08
POWIAT,
Dzielnicowi z jednostek policji podlegających komendzie powiatowej w Chojnicach rozpoczęli zmagania o tytuł "Dzielnicowego Roku" w ogólnopolskich zawodach organizowanych przez Komendę Główną Policji. Wczoraj punktualnie o godzinie 13.00. funkcjonariusze, którzy na co dzień opiekują się dzielnicami w powiecie, przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy. 40 pytań z zakresu wiedzy ogólnopolicyjnej wyłoni laureatów do następnych etapów zawodów i da odpowiedź, który dzielnicowy może poszczycić się mianem najlepszego w powiecie chojnickim.


 2016-06-07
CHOJNICE,
Przez kilka godzin policjanci z Chojnic poszukiwali 34-letniego mieszkańca tej miejscowości, który wyszedł z domu pozostawiając list pożegnalny, a rodzina nie mogła nawiązać z nim żadnego kontaktu. W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci z różnych wydziałów.


 2016-06-07
CZERSK,
Policjanci z Czerska zatrzymali kierowcę osobowego mercedesa, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo 18-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2016 r.