2019-01-15
KWP GDAŃSK,
Cykliczne działania smog odbędą się 16 stycznia. Na terenie całego województwa pomorscy policjanci będą kontrolować stan techniczny pojazdów. Liczne kontrole emisji spalin mają na celu wyeliminowanie z ruchu samochodów, których stan zagraża środowisku. Policjanci sprawdzą także inne elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo.


 2019-01-15
CZERSK,
Policjanci z wydziału kryminalnego czerskiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 60-letniego mieszkańca gm. Czersk podejrzanego o kradzież i zniszczenie elementów sieci telekomunikacyjnej. Poszkodowana firma wyceniła straty na ponad 2 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2019-01-15
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego ustalili sprawcę włamania do jednej z piwnic w Chojnicach. 30-letni mieszkaniec tego miasta przepiłował kłódkę i z wnętrza ukradł rower wartości 1,6 tys. złotych. Ponadto w trakcie czynności w jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a także z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2019-01-14
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy Policji wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w miniony piątek w Silnie. Według wstępnych ustaleń mundurowych 55-letni rowerzysta poruszał się nieprawidłową stroną jezdni i wykonał nagły manewr skrętu w lewo doprowadzając w ten sposób do zderzenia z seatem. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2019-01-14
CZERSK,
Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto, okazało się także, że zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania, a dodatkowo kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Zatrzymany mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa.


 2019-01-11
POLICJA,
Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017-2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.


 2019-01-11
CZERSK,
Policjanci z czerskiego komisariatu Policji zatrzymali wczoraj nietrzeźwego 36-letniego mieszkańca gm. Czersk. Dzięki reakcji właściciela sklepu u którego kierowca oraz jego koledzy chcieli zakupić alkohol, a także  szybkiej interwencji policjantów kolejny nietrzeźwy kierowca odpowie za przestępstwo drogowe. Kierującego nissanem policjanci zatrzymali na parkingu sklepowym w Łęgu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już wkrótce usłyszy zarzuty i odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za brak uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka kara finansowa.


 2019-01-10
POLICJA,
Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatnynumer alarmowy 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.


 2019-01-10
POWIAT,
Chojnicka komenda policji podsumowała kolejny rok działania na podległym terenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stworzonej w ramach programu MSWiA. Aplikacja ta była systematycznie ulepszana i modernizowana, aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i podnieść ich poziom bezpieczeństwa. Podczas minionego roku odnotowaliśmy łącznie 1038 zgłoszeń, z których 453 się potwierdziło. Duże zainteresowanie nową możliwością współdziałania społeczeństwa i Policji przyniosło wymierne efekty.


 2019-01-09
POLICJA,
Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszące rocznym podsumowaniom są powodem do dumy z poprawiających się w ogromnej większości danych związanych z bezpieczeństwem naszych obywateli, stanowiąc jednocześnie wyzwanie do dalszej pracy. Robimy wszystko, by liczby przestępstw, pokrzywdzonych, strat, wypadków i ich ofiar były coraz niższe. Za każdą z nich bowiem kryje się ludzka krzywda. Najwyższa od 1990 roku ocena naszej pracy oraz poczucie bezpieczeństwa Polaków są dla nas wyrazem uznania, za które dziękujemy. Obiecujemy, że nie spoczniemy w podejmowaniu wysiłków na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa w Polsce.


 2019-01-09
POWIAT,
W najbliższy czwartek, 10 stycznia, chojniccy policjanci przeprowadzą działania „Piesi”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych, a w szczególności zaistniałych na przejściach dla pieszych oraz przypomnienie, że piesi są również uczestnikami ruchu drogowego.


 2019-01-09
POWIAT,
Policjanci ruchu drogowego chojnickiej komendy przeprowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na krótkich odcinkach dróg mundurowi kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący i wyciągali konsekwencje wobec tych, którzy nie stosowali się do przepisów i ograniczeń.


 2019-01-09
CHOJNICE,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Chojnice-Bytów w miejscowości Wolność. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 36-letni kierujący samochodem ciężarowym przewożącym piasek nie zachował ostrożności na łuki drogi w wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył znajdujące się na skraju lasu drzewa. W wyniku tego zdarzenia kierujący ciężarówką trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zorganizowali objazdy i wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Policjanci apelują unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.


 2019-01-08
POLICJA,
Trwa druga edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ” skierowana do pieszych będących niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też używanie elementów odblasków przez pieszych, może uratować życie.


 2019-01-08
CHOJNICE,
Dzielnicowi oraz kryminalni z chojnickiej komendy Policji wczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Toruniu i Bydgoszczy. 36-latek był poszukiwany aż pięcioma listami za liczne włamania i przywłaszczenia. 34-latka poszukiwano za przestępstwo narkotykowe oraz do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Obaj poszukiwani trafili do zakładu karnego w Chojnicach.  


 2019-01-08
CHOJNICE,
Komenda Policji w Chojnicach informuje, że w dniu 06.01.2019r na Starym Rynku w Chojnicach znaleziono  portfel z łańcuszkiem wraz z zawartością. Policja w Chojnicach prosi właściciela o zgłoszenie się po odbiór rzeczy lub kontakt telefoniczny pod numerami telefonów 52-395-61-05 lub 52-395-61-91.


 2019-01-07
,
We wtorek, 8 stycznia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.


 2019-01-07
CZERSK,
Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali kolejnego kierowcę, który za nic miał liczne apele i ostrzeżenia o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu. Tym razem zatrzymano nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen. Teraz kierowca odpowie przed sądem za popełnienie przestępstwa drogowego, za które grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.


 2019-01-04
POWIAT,
Wczoraj policjanci z chojnickiego wydziału prewencji w ramach prowadzonej z innymi podmiotami, które podpisały porozumienie z Komendantem Głównym Policji wspólnej kampanii społecznej pod hasłem „Seniorze nie daj się oszukać” spotkali się z członkami Klubu Seniora „Astry”. Prowadzona przez mundurowych kampania ma na celu popularyzować wiedzę konsumencką wśród seniorów i ostrzegać ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców. Podczas spotkania poruszano także zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniano do czego służy i jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2019-01-04
POWIAT,
Dzisiaj (4 stycznia) policjanci chojnickiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Akcja policyjna zakończy się o godzinie 22.00.


 2019-01-03
POWIAT,
Wraz ze zmianą pogody, na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe: występowanie mgły, opadów deszczu, czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura, znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.


 2019-01-03
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy Policji zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą na terenie jednego ze sklepów w Chojnicach. Sprawca ukradł kilka puszek piwa oraz chipsy i podczas ucieczki z placówki zaatakował ekspedientkę, która usiłowała udaremnić kradzież. Zatrzymany został wczoraj przesłuchany i usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie na wniosek policjantów prokurator zdecyduje o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec podejrzanego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2019-01-03
CHOJNICE,
Kryminalni z Chojnic zatrzymali 52-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec Chojnic od prawie roku ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj przed południem po pościgu został zatrzymany przez kryminalnych na jednym z parkingów przy markecie. Wczoraj poszukiwany mężczyzna zgodnie z postanowieniem sądu, trafił na rok do aresztu za znęcanie się nad osobą najbliższą.


 2019-01-02
CZERSK,
Zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej w najbliższym czasie  usłyszy 20-letni mieszkaniec Czerska. Do zdarzenia doszło w Sylwestra kilka minut przed północą. Mężczyzna po uderzeniu w ogrodzenia dwóch posesji zholował rozbite auto by uniknąć odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali podejrzanego, miał w organizmie blisko promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem którym jechał. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i za kolizję drogową grzywna do 5 tys. złotych.


 2018-12-31
POLICJA,
Podobnie jak w okresie Świąt Bożego Narodzenia również w Sylwestra i Nowy Rok Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.


 2018-12-28
BRUSY,
W Lubni odbyła się debata społeczna z mieszkańcami pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tym razem z uczestnikami spotkania rozmawiali kierownik oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Brusach. W debacie wziął również udział Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Chojnicach asp. sztab. Arkadiusz Pankau. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia funkcjonowania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Dzielnicowy przybliżył zebranym nową koncepcję pracy „Dzielnicowy bliżej nas" i przedstawili swoje plany priorytetowe.


 2018-12-27
KWP GDAŃSK,
W piątek, 28 grudnia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna.


 2018-12-24
BRUSY,
Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w debacie społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 27 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej przy ulicy Wiejskiej 4 w Lubni. Debata poświęcona będzie poprawie bezpieczeństwa i porządku w sołectwie Lubnia w obszarze: "Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscach zamieszkania.


 2018-12-24
BRUSY,
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat podejrzanych o podpalenie kompleksu pomieszczeń w Lubni gm. Brusy w których znajdowały się zwierzęta gospodarskie. Straty wyniosły kilkaset tys. złotych. Mężczyźni w miniony piątek zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty dotyczące podpalenia. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Na sobotnim posiedzeniu sąd przychylił się do wniosku i zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy w stosunku do 20-latka, natomiast 21-latek objęty zostanie dozorem policyjnym.


 2018-12-21
KWP GDAŃSK,
Okres świąteczny to czas licznych wyjazdów. Między 21 grudnia a 1 stycznia policjanci przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na trasach w całej Polsce należy spodziewać się większej liczby funkcjonariuszy.


 2018-12-21
KWP GDAŃSK,
Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, w imieniu kierownictwa polskiej Policji oraz własnym, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom polskiej Policji aby ten pełen tradycji moment, napełnił wszystkich nadzieją, ciepłem i radością, a te szczególne dni były okazją do wspólnego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, a spotkaniom przy wigilijnym stole towarzyszył zapach choinki, śpiew kolęd oraz atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości.


 2018-12-21
CHOJNICE,
Kampania społeczna pod hasłem "SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!" to wspólna akcja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Policji. Jej celem jest podjęcie wspólnych działań mających na celu popularyzację wiedzy konsumenckiej oraz ostrzeganie seniorów przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców. 


 2018-12-21
POLICJA,
Przed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością, Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy. Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy Rok!


 2018-12-20
,
Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą akcję pod nazwą „Choinka”. Sprawdzają nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek, ale przede wszystkim swoje działania skupiają na kontroli obszarów leśnych, by ograniczyć w ten sposób zjawisko nielegalnego wycinania drzewek oraz handlu nimi.


 2018-12-20
CHOJNICE,
W Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne policjantów i pracowników cywilnych. Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowego Policji w Chojnicach mł. insp. Tomasz Hintz, który wszystkim obecnym złożył świąteczne życzenia.


 2018-12-20
CHOJNICE,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego jaki wydarzył się wczoraj popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 235 w obrębie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Krojant. W wyniku zdarzenia aut osobowych obrażeń ciała doznały dwie osoby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny oraz sprawdzili trzeźwość kierujących. Policjanci nie tylko ustalali okoliczności w jakich doszło do zderzenia trzech pojazdów, ale również kierowali ruchem na  drodze. Mundurowi apelują o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę.


 2018-12-19
KGP,
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.


 2018-12-19
POWIAT,
Nasze bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych w dużej mierze zależy od nas samych. W związku z tym, że w ostatnim czasie odnotowano kilka zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów na tzw. "zebrach", dlatego Policja przypomina i ostrzega pieszych i kierowców jak zachować się w obrębie przejścia dla pieszych. Jest to szczególnie ważne w okresie świąteczno – noworocznym gdzie ruch zarówno pieszych jak i pojazdów się zwiększa, a widoczność jest ograniczona przez szybko zapadający zmrok oraz warunki atmosferyczne.


 0000-00-00
CZERSK,
Policjanci z czerskiego komisariatu Policji ustalili sprawcę, który w miniony weekend uszkodził podświetlaną bombkę świąteczną stojącą w centrum Czerska. Kiedy funkcjonariusze przygotowywali się do zatrzymania wandala, ten sam po przeczytaniu komunikatu na jednym z portali informacyjnych zgłosił się na komisariat. Mężczyzna, 21-letni mieszkaniec Czerska dzisiaj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za przestępstwo uszkodzenia bądź zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-12-18
KWP GDAŃSK,
We wtorek oraz czwartek, 18 i 20 grudnia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania pn. „Piesi”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych, wpływanie na polepszenie relacji pomiędzy kierującymi a niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz propagowanie używania elementów odblaskowych.


 2018-12-18
POWIAT,
Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. Wczoraj na terenie powiatu policjanci ruchu drogowego i patrolówki zatrzymali trzech kierujących samochodami, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani do kontroli kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo drogowe. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2018-12-18
,
Policjanci z Posterunku Policji w Brusach uczestniczyli w inauguracji kolejnej już edycji kampanii Odpowiedzialny kierowca- Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Brusach i połączona była z podsumowaniem wyników zeszłorocznych działań oraz wręczeniem atrakcyjnych nagród laureatom.


 2018-12-17
POWIAT,
Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, szukania prezentów, a potem upragnione przez wielu Święta Bożego Narodzenia, W tym czasie odwiedzamy rodzinę i często musimy wyjeżdżać z domu, Chojniccy policjanci apelują do wszystkich osób owładniętych szałem świątecznym, aby nie zapomnieć o bezpieczeństwie.


 2018-12-17
POWIAT,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć wszystkim policjantom, pracownikom komendy oraz mieszkańcom powiatu chojnickiego najserdeczniejsze życzenia.


 2018-12-17
KGP,
Obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych piesi są dla kierujących słabo widoczni nawet w dzień. Taka sytuacja ma przełożenie na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


 2018-12-17
,
Policjanci z Chojnic i Czerska w ciągu ostatnich dni uratowali przed wychłodzeniem kolejne osoby, które znalazły się w sytuacjach mogących stanowić zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Było to możliwe dzięki podejmowanym działaniom przez policjantów, jak również dzięki mieszkańcom, którzy zaniepokojeni o osoby będące pod znacznym wpływem alkoholu, w trosce o nich powiadomili funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że przekazując informacje o osobie będącej w potrzebie, możemy uratować jej życie.


 2018-12-17
,
O tym, że policjantem się jest przez cała dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Wielokrotnie funkcjonariusze podejmują działania ratujące innych będąc w czasie wolnym od służby. Tym razem policjant z chojnickiego referatu patrolowo -interwencyjnego będąc po służbie odnalazł zaginionego 78-letniego mężczyznę.


 2018-12-17
POWIAT,
W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili na terenie powiatu kolejne działania pod nazwą "Prędkość" i „Bezpieczna droga nr 22”. Są to cykliczne działania, mające na celu przede wszystkim zmniejszyć ilosć zdarzeń drowowych. Ponadto policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.


 2018-12-14
KWP GDAŃSK,
Od soboty do poniedziałku pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Duże natężenie ruchu oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.


 2018-12-14
CHOJNICE,
DWA ZDARZENIA Z UDZIAŁEM NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU- POLICJA APELUJE O OSTROZNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓW   Tylko wczoraj policjanci z Chojnic zostali poinformowani o dwóch zdarzeniach drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zmieniające się warunki pogodowe, szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają jazdę i ograniczają widoczność. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym. Pamiętajmy również o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania.  Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2019 r.