2017-01-17
Chojnice,
Wczoraj policjanci pracowali przy sprawach kolizji drogowych. Śliska nawierzchnia i fatalne pogodowe warunki spowodowały, że tylko wczoraj na terenie powiatu doszło do dziewięciu kolizji, na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci ostrzegają, na drogach zrobiło się ślisko i apelują o większą ostrożność.


 2017-01-17
POWIAT,
Wczoraj policjanci z Chojnic, Czerska i Brus na terenie całego powiatu kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Działania kontrolno – prewencyjne mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Podczas zaplanowanych kontroli funkcjonariusze sprawdzali zachowanie właściwej relacji kierujący – pieszy, poruszanie się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników i propagowanie używania elementów odblaskowych.


 2017-01-17
CZERSK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku realizując działania "Bezpieczne Ferie" odwiedzili uczniów spędzających czas wolny na zimowisku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II i w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czersku. Mundurowi przeprowadzili pogadankę, w trakcie której opowiadali uczestnikom o bezpieczeństwie podczas ferii oraz przypominali o tym jak unikać zagrożeń na ulicy i w domu, także podczas korzystania z Internetu.


 2017-01-16
POWIAT,
Widząc zagrożenie w swoim otoczeniu nie wahaj się - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja przypomina mieszkańcom powiatu chojnickiego, że od 1 lipca 2016 roku mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo za pomocą tego nowoczesnego narzędzia. W ten sposób Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Ponownie informujemy- jeśli widzisz zagrożenie w Twoim otoczeniu - reaguj, zgłoś je poprzez zaznaczenie na stronie internetowej chojnickiej komendy. 


 2017-01-16
Chojnice,
Od dzisiaj w całym województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe. W tym czasie zarówno młodzież, jak i dzieci mają czas na relaks zabawę i regenerację sił. Policjanci z chojnickiej komendy spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu i przypomnieli o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz o zgodnym z przepisami uczestnictwie w ruchu drogowym.


 2017-01-16
KGP,
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.


 2017-01-13
Chojnice,
Wczoraj odbyły się kolejne warsztaty drugiej edycji spotkań seniorów z powiatu chojnickiego w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Seniora”. Tym razem policjanci przekazali słuchaczom porady, jak nie stać się ofiarą przestępstw przeciwko mieniu, w szczególności jak nie paść ofiarą złodzieja czy oszusta.


 2017-01-13
KGP,
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.


 2017-01-12
Chojnice,
Praca chojnickich kryminalnych zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który ukradł 5 rowerów z terenu miasta. Właściciele jednośladów wycenili straty na blisko 3 tyś. złotych. 59-latek wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-13
KWP,
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.


 2017-01-11
BRUSY,
Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Brusach odwiedzili młodzież miejscowego gimnazjum. Tematem przewodnim było szeroko pojęte bezpieczeństwo związane z zimowym wypoczynkiem. Rozmawiano również o uzależnieniach, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także o zachowaniu ostrożności podczas kwestowania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2017 ”są prowadzone na terenie całego powiatu.


 2017-01-10
POWIAT,
W przyszłym tygodniu rozpoczynają się ferie zimowe w województwie pomorskim,  Dla opiekunów dzieci to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to wzmożone kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci.


 2017-01-10
POWIAT,
Na trasach powiatu chojnickiego trwały wczoraj cykliczne działania „Bezpieczny pieszy”. W obliczu szybko zapadającego zmroku i nie zawsze dobrych warunków drogowych policjanci chcą przypomnieć i zaktywizować niechronionych uczestników ruchu drogowego do zadbania o własne bezpieczeństwo.


 2017-01-09
Chojnice,
Policjanci z Chojnic postawili zarzut kradzieży 38-latkowi, który kilkanaście dni wcześniej, z terenu jednego przyzakładowego parkingu ukradł aluminiową prowadnicę od naczepy samochodu ciężarowego o wartości ponad 1 tysiąca złotych. Sprawca ukradzioną część sprzedał  w skupie złomu. Zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna był już skazywany przez sąd za kradzieże, dlatego za popełnione przestępstwo może mu grozić do 7, 5 roku pozbawienia wolności.


 2017-01-09
Chojnice,
Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za kradzieże i zniszczenie mienia. 35-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chojnicach do odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu zatrzymany trafił za kratki aresztu śledczego.


 2017-01-05
POLICJA,
Do Szkoły Policji nie można trafić wprost z "cywila". Zajęcia w ramach szkolenia zawodowego podstawowego i kursach doskonalenia zawodowego organizowane są wyłącznie dla policjantów. Choć charakter i struktura policyjnej szkoły przypomina uczelnie akademicką to droga do niej jest zupełnie inna, niż w przypadku cywilnej placówki.


 2017-01-05
CZERSK,
Policjanci z Czerska ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj  po południu na trasie Czersk-Brusy. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fiatem ducato nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. 27-letni kierowca auta zmarł w szpitalu. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi  na drodze.


 2017-01-04
BRUSY,
Ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania, a niejednokrotnie również współpraca ze społeczeństwem. Dzięki informacji od użytkowników jednego z portali społecznościowych, policjanci z Brus uratowali 16-latkę, która próbowała targnąć się na własne życie. Młoda kobieta przebywa obecnie pod opieką lekarzy.


 0000-00-00
CZERSK,
Do 3 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierowcy zatrzymanemu wczoraj popołudniu  w Czersku. Mężczyzna pomimo aktualnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kierował motorowerem będąc pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie teraz grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-04
POWIAT,
Chojnicka policja przestrzega przed bardzo trudnymi warunkami drogowymi ! Po wczorajszych i dzisiejszych opadach śniegu trudne warunki panują na drogach całego powiatu chojnickiego. Mokry śnieg w połączeniu nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj chojnicka policja odnotowała kilka kolizji drogowych, a dzisiejszego ranka doszło już do 2 takich zdarzeń. Apelujemy o ostrożną jazdę!


 2017-01-04
KWP,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-03
POWIAT,
Policja uczula, aby mieć świadomość tego, że przemoc domowa to nie czyjaś prywatna sprawa. To przestępstwo, na które powinniśmy być szczególnie wyczuleni, zwłaszcza wtedy, gdy dotyczy ona dzieci. Nie bójmy się reagować, a przede wszystkim o swoich podejrzeniach zaalarmujmy odpowiednie służby!


 2016-12-29
Chojnice,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 53-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem do dwóch mieszkań w tym mieście  na tzw. „pasówkę” oraz kradzież biżuterii i pieniędzy. Poszkodowani wycenili straty na około 100 tyś. złotych. Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Funkcjonariusze ponadto zabezpieczyli narzędzia, które mogły służyć do otwierania  zamków w drzwiach. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2016-12-28
KGP,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza, Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-12-28
,
Policjanci z powiatu chojnickiego odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-27
Chojnice,
Policjanci z chojnickiej komendy policji od poniedziałku 26 grudnia br. prowadzili poszukiwania 92-letniego mężczyzny, który wcześnie rano wyszedł z domu w Swornychgaciach i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Do akcji poszukiwawczej skierowano policjantów służby patrolowej, wydziału ruchu drogowego i wydziału kryminalnego. Przeczesywano teren przyległy do miejsca zamieszkania poszukiwanego i pobliska okolicę, penetrowano linie brzegową akwenów wodnych oraz ustalano okoliczności zgłoszenia. Do działań włączyli się druhowie straży pożarnej z kilku jednostek. Dzisiaj (27.12.br.) około godziny 14.00 poszukiwania zakończono – ciało mężczyzny znaleziono w pobliżu miejscowości Kokoszka.


 2016-12-27
BRUSY,
W weekend chojniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 49-latnią mieszkankę Chojnic, która mając w wydychanym powietrzu ponad trzy promile wsiadła za kółko opla i spowodował kolizję drogową. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobiecie grozi teraz kara do 2 lat więzienia.


 2016-12-27
POWIAT,
Na terenie całego kraju od 10 do 21 grudnia trwała kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. W trakcie działań puccy policjanci kontrolowali samochody, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków a tym samym zadbać o bezpieczeństwo osób pieszych.


 2016-12-27
POWIAT,
  Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach poszukuje 92-letniego Jana Zatorskiego - mieszkańca miejscowości Swornegacie, który w dniu 26 grudnia 2016 roku pomiędzy 6.00-8.00 wyszedł z domu przy ul. Borowikowej w Swornychgaciach i do dnia dzisiejszego nie nawiązał kontaktu z rodziną, jak również nie powrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyzna ten choruje na demencję starczą oraz ma problem z poruszaniem.           


 2016-12-23
Chojnice,
W czwartkowe popołudnie policjanci z wydziału prewencji chojnickiej komendy spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach. Na spotkaniu omawiano metody postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym. To pierwsze z cyklu spotkań szkoleniowych, obejmujące taką tematykę.


 2016-12-23
CHOJNICE - CZERSK,
Policjanci z komisariatu w Czersku podczas prowadzonej wczoraj akcji zabezpieczyli susz tytoniowy, alkohol etylowy oraz około 21 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ten nielegalny towar przechowywał na swojej posesji 38-letni mieszkaniec Czerska. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wstępnie zostały oszacowane na kwotę około 25 tysięcy złotych.


 2016-12-22
MSWiA,
Każdego dnia... spokojnych i rodzinnych Świąt. Pamiętajcie, że w tym czasie ktoś nie świętuje, by inni świętować mogli.


 2016-12-22
POWIAT,
W Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne policjantów i pracowników cywilnych. Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach podinsp. Tomasz Hintz, który wszystkim obecnym złożył świąteczne życzenia.


 2016-12-21
KGP,
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas to czas wyjazdów, podróży oraz odwiedzin bliskich osób. Dlatego wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Zróbmy wszystko, aby te wyjątkowe grudniowe dni minęły w spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Bezpiecznych Świąt!


 2016-12-21
KWP,
Zbliżające się święta będą okresem wzmożonego ruchu – zarówno samochodowego, jak i pieszego. Szczególnie duży tłok będzie w okolicach centrów handlowych, gdzie ludzie będą robić ostatnie świąteczne zakupy. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, pomorska drogówka od 19 do 22 grudnia prowadzi działania CHOINKA.


 2016-12-21
Chojnice,
Policjant z chojnickiej komendy wraz z uczniami klasy o profilu policyjnym, wojskowym i strażackim Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach odwiedził strzelnicę sportową w Bydgoszczy. Przyszli mundurowi przeszli tam szkolenie teoretyczne i praktyczne ze strzelania bronią palną w ośrodku Ligi Obrony Kraju. Ponadto adepci zwiedzili miejscowe Muzeum Wojska Polskiego. Zajęcia tego typu organizowane są, by stworzyć młodym ludziom, wiążącym swoją przyszłość z służbami mundurowymi, takie warunki kształcenia, by w sposób profesjonalny mogli zapoznać się ze specyfiką danego zawodu i jego rysem historycznym.


 2016-12-21
CZERSK-ŁĄG,
Policjant zajmujący się profilaktyką z Komisariatu Policji w Czersku odwiedził uczniów z gimnazjum  w Łęgu . Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, przejawy demoralizacji wśród młodzieży oraz zasady respektowania regulaminu szkolnego. Poruszono też kwestię  negatywnych zachowań oraz rodzaje środków wychowawczych stosowanych przez sąd rodzinny, a także przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym .


 2016-12-21
POWIAT,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć wszystkim policjantom, pracownikom komendy oraz mieszkańcom powiatu chojnickiego najserdeczniejsze życzenia.


 2016-12-20
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2016-12-19
POWIAT,
W miniona sobotę (17 grudnia br.) w Hali Sportowej w Chojnicach odbył się świąteczny turniej piłki halowej o Puchar Komendanta Powiatowego w Chojnicach. W rozgrywkach wzięli udział  policjanci z Chojnic i Bytowa, funkcjonariusze chojnickiego aresztu śledczego, żołnierze z jednostki wojskowej , strażnicy miejscy i reprezentanci miejscowego urzędu miasta, stanowiący jedną drużynę oraz strażacy.


 0000-00-00
Chojnice,
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Charzykowach gościli w posterunku pierwszoklasistów z miejscowej szkoły. Dzieci ustroiły choinkę przygotowanymi własnoręcznie ozdobami. W czasie spotkania policjanci przypomnieli dzieciom najważniejsze numery alarmowe, omówili zasady bezpiecznego wypoczynku podczas świąt, opowiedzieli o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a także o swojej codziennej pracy.


 2016-12-16
Chojnice,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymali dwa nowe radiowozy, które będą służyły w ich codziennej służbie. Zakup sprzętu był możliwy dzięki wspólnemu sfinansowaniu przez starostwo powiatowe, chojnicki  Urząd Miejski  oraz Policję.


 2016-12-16
Chojnice,
Policjant z komendy policji w Chojnicach spotkali się z uczniami klas I-VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w  Ostrowitem , z którymi rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, bezpieczeństwie na drodze, cyberprzemocy oraz kontaktach z nieznajomym. Dodatkowo, aby zwiększyć widoczność dzieci i młodzieży na drodze, policjant podarował im elementy odblaskowe.


 2016-12-16
POWIAT,
Okres zimowy, to czas w którym dochodzi do znacznych spadków temperatury powietrza. Może to stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia, zwłaszcza osób bezdomnych, czy innych wymagających pomocy i narażonych na wychłodzenie. Nie przechodźmy obojętnie obok osób nocujących na klatkach schodowych, w opuszczonych budynkach, w okolicach śmietników, czy ogródków działkowych lub nietrzeźwych, narażonych na działanie niskiej temperatury. Każdy taki przypadek można zgłaszać policji, straży miejskiej lub pracownikom ośrodków pomocy społecznej. Może to zapobiec tragedii.  


 2016-12-14
,
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.


 2016-12-14
CZERSK,
Stan samochodowy Komisariatu Policji w Czersku powiększył się o kolejne trzy radiowozy. Wczoraj przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Czersk oficjalnie przekazali kluczyki do samochodów marki Kia Ceed i Opel Corsa funkcjonariuszom pełniącym na co dzień służbę w tej jednostce. Zakup samochodu możliwy był dzięki współfinansowaniu przez Policję i Urząd Miasta i Gminy w Czersku. Radiowozy będą wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu chojnickiego, w szczególności jednak terenu miasta i gminy Czersk.


 2016-12-13
POWIAT,
15 funkcjonariuszy z chojnickiej drogówki w ciągu kilkunastu godzin akcji pod nazwą „Alkohol i Narkotyki” skontrolowało 211 kierowców.Działania skierowane były przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadali za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do zakazu orzeczonego przez sąd może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-12
Chojnice,
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach spotkali się z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej  nr 5 , którzy przystąpili do wojewódzkiego projektu pn. „Pomorski dzielnicowi oczami dziecka”. W trakcie spotkania policjanci opowiedzieli dzieciom jak wygląda codzienna służba dzielnicowego oraz jaką ważna rolę odgrywa on dbając o bezpieczeństwo mieszkańców w swoim rejonie.


 2016-12-12
POWIAT,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili w miniony piątek działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja była jednocześnie prowadzona tego dnia na terenie całego województwa pomorskiego. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.


 2016-12-12
BRUSY,
Policjanci z Brus wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Gacnik nieopodal Brus. Kierująca seatem cordobą podjęła manewr wyprzedzania samochodu marki Volkswagen Golf, który był w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo i na wierzchołku wzniesienia zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. 23-letnia kierująca seatem, 75-letnia pasażerka tego auta oraz 56—letni pasażer golfa  zostali przewiezieni do szpitala, pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2017 r.