2016-08-31
POWIAT,
Już jutro rozpocznie  się nowy rok szkolny. Rozkojarzone jeszcze wakacjami dzieci ruszą do szkół. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, policjanci w powiecie chojnickim rozpoczną ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2016-08-31
POWIAT,
Chojniccy policjanci z wydziału prewencji na wodach powiatu nadal kontynuują działania pomimo kończących się wakacji. W czasie pełnionych służb wodniacy m.in. dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, udzielają pomocy, sprawdzają stan trzeźwości żeglarzy, sterników motorowodnych i kajakarzy oraz kontrolują wędkarzy. Jak co roku zwracają oni szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa w okolicy plaż i kąpielisk.


 2016-08-30
CZERSK,
Policjanci z komisariatu policji w Czersku zabezpieczyli ponad 30 kilogramów krajanki i suszu tytoniowego, wagę oraz maszynki do mielenia tytoniu. Ten nielegalny towar przechowywał w mieszkaniu 52-letni mieszkaniec gminy Czersk. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wstępnie zostały oszacowane na kwotę około 20 tysięcy złotych.


 2016-08-30
CZERSK,
Wczoraj policjanci z Czerska otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Rytel-Zapędowo. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca golfa uderzył w drzewo. Jak się okazało był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-08-29
CHOJNICE,
W niedzielę nad ranem dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Lichnowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci którzy potwierdzili, że na ulicy Chojnickiej kierujący nissanem terrano uderzył w słup energetyczny. Okazało się, że był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego sprawę śledczy skierują do sądu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.


 2016-08-26
CHOJNICE,
Policjanci interweniowali na osiedlu domków jednorodzinnych w jednej z miejscowości w gminie Chojnice, gdzie 37-letni mężczyzna wszedł do domu przez niezabezpieczone okno do mieszkania starszego małżeństwa. W trakcie całego zajścia był bardzo agresywny ubliżał kobiecie, groził jej pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli działania i w krótkim czasie zatrzymali agresora. Za naruszenie miru, groźby karalne oraz zniszczenie dokumentu grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


 2016-08-26
POWIAT,
W czwartek po 28 latach służby w Policji, przestał sprawować obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach   insp Krzysztof Pestka. Na uroczystym pożegnaniu policjanci i pracownicy cywilni złożyli podziękowania za wspólną służbę i pracę.


 2016-08-24
CHOJNICE,
Wczoraj drużyna chojnickich policjantów zdobyła pierwsze miejsce w Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Parku Narodowego ”Bory Tucholskie”, które zostały zorganizowany z okazji 20–lecia powstania Parku. O trofeum walczyło 7 drużyn. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się nie tylko celnym okiem, ale i szybkością, ponieważ o końcowej lokacie decydowała zarówno ilość zdobytych punktów jak i czas, w jakim zawodnik wykonał strzelanie.


 2016-08-22
POWIAT,
Policjanci z Chojnic wyjaśniają okoliczności przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie na szkodę starszych mieszkanek Chojnic . Do drzwi seniorek zapukały osoby podszywające się pod hydraulików lub pracownika MOPS. Właścicielki mieszkań wpuściły nieproszonych gości do środka, oszuści pod pozorem kontroli instalacji wodnej lub przyznania zapomogi okradli seniorki na sumę kilku tysięcy złotych. Ostrzegamy przed działalnością fałszywych hydraulików oraz pracowników socjalnych. Apelujemy o wzmożoną ostrożność w kontaktach z obcymi osobami.


 2016-08-22
KWP GDAŃSK,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń.


 2016-08-11
CHOJNICE,
We wtorek policjanci z chojnickiej patrolówki zatrzymali sprawcę kradzieży radioodtwarzacza samochodowego. Jak się później okazało, nie było to jedyne przestępstwo, jakie miał na sumieniu. Tego samego dnia bowiem dokonał kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. Teraz grozi jemu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2016-08-10
POLICJA,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał na ręce Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów, pełniących służbę podczas Światowych Dni Młodzieży.


 2016-08-08
POLICJA,
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo zachęcają do ostrożności w nawiązywaniu przypadkowych znajomości. W celu uniknięcia zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zalecają przestrzeganie poniższych zachowań.


 2016-08-08
CHOJNICE,
W piątek sąd rejonowy w Chojnicach zastosował 3-miesięczny areszt wobec 24-latka z Czerska za posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Teraz grozi jemu kara pozbawienia wolności do lat 10.


 2016-08-08
POLICJA,
W ostatnim czasie na terenie naszego województwa doszło do kilku tragicznych wydarzeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. Wczoraj w dwóch przypadkach dorosłe osoby wraz z dziećmi weszły do wody mimo, iż na kąpieliskach były wywieszone czerwone flagi. Niestety w obu przypadkach doszło do zaginięcia dwójki dzieci, które nie wyszły z wody. Przypominamy i apelujemy o stosowanie się do oznaczeń na kąpieliskach: CZERWONA FLAGA OZNACZA KATEGORYCZNY ZAKAZ WCHODZENIA DO WODY!


 2016-08-08
CHOJNICE,
W środę od wczesnych godzin porannych chojniccy policjanci prowadzili na terenie powiatu działania kontrolno – prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego.


 2016-08-05
CHOJNICE,
Sąd rodzinny i nieletnich zdecyduje wkrótce o dalszym losach 14-latka z Chojnic, który we wtorek został zatrzymany z marihuaną. Jak ustalono, narkotyk sprzedał jemu inny nieletni chojniczanin. Policja alarmuje do rodziców – chrońcie dzieci przed narkotykami!


 2016-08-03
POLICJA,
W sezonie wakacyjnym w ramach międzynarodowego projektu "Bezpieczny sezon turystyczny" organizowane są polsko-chorwackie patrole na wybrzeżu Adriatyku. Jest to element współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa polskim turystom wypoczywającym na chorwackim wybrzeżu. Jednym z ośmiu wydelegowanych w tym roku policjantów jest funkcjonariusz pomorskiego garnizonu.


 2016-08-03
POLICJA,
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.


 2016-08-02
CHOJNICE,
Praca chojnickich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie 19-letniego mieszkańca Chojnic. Sprawcy wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu, wywieźli do lasu i tam go pobili. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


 2016-08-02
KGP,
Podziękowania Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka za profesjonalne zabezpieczenie Szczytu NATO, Przystanku Woodstock i Światowych Dni Młodzieży. Szef Policji złożył serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy przez cały lipiec byli zaangażowani w zabezpieczenie Operacji Przymierze.


 2016-08-01
CHOJNICE-BRUSY,
Policjanci z Chojnic ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Żabno. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 49-letni kierujący samochodem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Rover, jadącemu w kierunku Chojnic. Kierujący toyotą oraz pasażerka tego auta zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.


 2016-07-29
POLICJA,
Ruszył nabór projektów do programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.    Program "Razem Bezpieczniej" na lata 2016-2017 jest kontynuacją programu z okresu 2007-2015, którego badanie efektywności wypadło pozytywnie, co uzasadnia prowadzenie dalszych działań na rzecz utrzymania lub podniesienia poziomu bezpieczeństwa w różnych obszarach. Jego patronem jest Władysław Stasiak, rzeczywisty twórca programu. Pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.


 2016-07-29
CHOJNICE,
Policjanci z komendy powiatowej w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki przewożącej drewno, w którym zginęli kierowcy obu pojazdów. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu m. Rytel. 27-latek kierujący skodą w kierunku Czerska zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący prawidłowo samochód ciężarowy, co doprowadziło do eksplozji. Droga była zablokowana przez kilka godzin w obu kierunkach.


 2016-07-28
POWIAT,
Słońce i ładna pogoda zachęcają do wodnych kąpieli. Podczas letniego wypoczynku nad wodą często zapominamy o najważniejszym – o bezpieczeństwie. Chojnicka policja przypomina, jak ważny jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią.


 2016-07-27
CHOJNICE,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach podczas trwających wakacji w ramach prowadzonych działań” Bezpieczne Wakacje” spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj z uczestnikami półkolonii, którzy odwiedzają schronisko dla zwierząt spotkał się przewodnik psa służbowego starszy sierżant Robert Myszka. Przeprowadził on zajęcia, które dotyczyły bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami oraz przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W tej nietypowej lekcji przewodnikowi towarzyszył pies służbowy Aleks.


 2016-07-27
CHOJNICE,
Policjanci w wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Chojnaty. Kierujący samochodem marki Volkswagen Golf na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił pieszą przechodzącą z prawej do lewej krawędzi jezdni, która prowadziła rower. Piesza trafiła do szpitala.


 2016-07-26
POWIAT,
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W najbliższą sobotę tj. 30 lipca 2016 roku w Charzykowach podczas VIII Jarmarku Ekoturystycznego ruszy kolejna akcja znakowania rowerów. Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.  


 2016-07-26
CHOJNICE,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę w wieku 35 lat, który kradł miedziane elementy z lokomotyw stojących na bocznicy kolejowej w Chojnicach. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy pracujący nad tą sprawą, mieszkańcowi Tczewa przedstawili zarzut usiłowania kradzieży. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-25
CHOJNICE,
W piątek (22.07.br) policjanci z Chojnic  pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na chojnickiej obwodnicy w miejscowości Nieżychowice, gdzie kierująca osobowym peugeotem wykonując manewr wyprzedzania uderzyła swoim pojazdem w przednią część pojazdu wyprzedzanego. 77-latni kierujący samochodem marki Peugeot 306 został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-07-25
POWIAT,
22 lipca w Chojnicach w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie chojnickim.


 2016-07-25
POWIAT,
Szanowni Policjanci i Policjantki Z okazji Święta Policji wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Policji składam najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności. To Wy zawsze byliście i jesteście do dyspozycji innych, zawsze pierwsi tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem, konsekwencją i niezbędną wrażliwością realizować podstawową misję Policji. Dziękuję Wam za to.


 2016-07-22
CHOJNICE,
Policjanci z chojnickiej komendy tak jak w zeszłym roku przeprowadzili akcję informacyjną ,,Maluch bezpieczny na plaży” przy jeziorze w miejscowości Charzykowy. Przedsięwzięcie ma na celu ograniczyć zaginięcia dzieci podczas wypoczynku nad akwenami wodnymi oraz przypomnieć rodzicom o potrzebie szczególnej opieki nad małymi dziećmi. Mundurowi rozdali specjalne opaski, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie do opiekuna.


 2016-07-21
BRUSY,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 235 w okolicach miejscowości Męcikał. 29-letni kierowca karetki pogotowia, jadący na sygnałach z Brus w kierunku Chojnic, zderzył się czołowo z hondą civic jadącą w kierunku Brus. Cztery osoby jadące karetką trafiły do chojnickiego szpitala, a kierująca hondą 36-letnia mieszkanka Gdańska została przetransportowana helikopterem do Akademii Medycznej w Gdańsku.


 2016-07-20
POWIAT,
Chojnicka drogówka prowadzi letnią akcję pod hasłem Bezpieczne Wakacje. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wyjazdów wakacyjnych oraz w miejscowościach wypoczynkowych, zmniejszenie zagrożeń powodowanych przez kierowców jadących z nadmierną prędkością lub pod wpływem alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu.


 2016-07-18
BRUSY,
W niedzielę policjanci z Posterunku Policji w Brusach zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który włamał się do dwóch samochodów zaparkowanych na ulicy Wojska Polskiego w Brusach skąd ukradł radioodtwarzacz, nawigację samochodową oraz inne przedmioty, ponadto ten sam mężczyzna prawdopodobnie w zbiorowej skrzynce pocztowej wyłamał drzwiczki z której wyjął korespondencję, sprawdził zawartość przesyłek i wyrzucił. 27- latek w najbliższym czasie usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut kradzieży informacji. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-18
BRUSY,
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Posterunku Policji w Brusach podjęli kontrolę wobec mężczyzny siedzącego w samochodzie na jednej z dróg gruntowych w Brusach. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek posiadał narkotyki. Za popełnione przestępstwo w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-15
POWIAT,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach na terenie powiatu przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. Mundurowi ukarali mandatami 9 pieszych oraz 13 kierowców.


 2016-07-14
POWIAT,
Policjanci z Chojnic wraz z inspektorami miejscowego Sanepidu od początku lipca w ramach działań "Bezpieczne Wakacje" odwiedzają dzieci przebywające w ośrodkach wypoczynkowych, obozach na terenie powiatu chojnickiego. Policjanci przeprowadzili z dziećmi profilaktyczne pogadanki o bezpieczeństwie w czasie wakacji, a inspektorzy sanitarni sprawdzili warunki w jakich wypoczywają mali wczasowicze.


 2016-07-14
CZERSK,
Wczoraj chojniccy policjanci w ciągu trzech godzin wyeliminowali z ruchu kolejne cztery osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,8 do 2,2 promila. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę, nietrzeźwy rowerzysta jest równie niebezpieczny jak nietrzeźwy kierujący pojazdem bądź pieszy.


 2016-07-13
POWIAT,
Wczoraj od rana na drogach powiatu chojnickiego trwały wzmożone działania ruchu drogowego. Prowadzona akcja ukierunkowana była głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. W ciągu kilku godzin akcji pod kryptonimem „BICYKL” funkcjonariusze zatrzymali 10 pijanych rowerzystów, ukarali 18 mandatami kierujących rowerami i pojazdami mechanicznymi oraz skierowali 3 wnioski do Sądu wobec osób, które popełniły wykroczenia. Przeprowadzone działania miały również na celu uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie rowerem bądź samochodem pod wpływem alkoholu.


 2016-07-13
POWIAT,
Z dniem 1 lipca 2016 roku ruszył pilotażowy program "Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa"  Województwo pomorskie jest jednym z trzech wytypowanych do przeprowadzenia testów przedmiotowego projektu. Mieszkańcy powiatu chojnickiego już mogą korzystać z funkcjonalności programu poprzez linki, które zostały umieszczone na stronach internetowych jednostek Policji oraz jednostek samorządowych.


 2016-07-11
CHOJNICE,
Policjanci z Chojnic ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Krojanty. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 29-letnia kierująca samochodem marki Skoda wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu w kierunku Czerska osobowemu mercedesowi. Kierująca skodą oraz pasażerka tego auta zostały przewiezione do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.


 2016-06-30
POLICJA,
Informujemy, że w dniach: 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego, które zostało wytypowane jako jedno z trzech w kraju, zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.


 2016-06-27
POWIAT,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Chojnic pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu chojnickiego. Te wypadki spowodowali nietrzeźwi kierujący. Teraz ich sprawami zajmie się prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-06-24
CZERSK,
Policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu policji w Czersku zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę przy sklepie w jednej z wsi w gminie Czersk , podczas której był agresywny, groził klientom i używał słów wulgarnych wobec nich. Podczas interwencji mężczyzna ubliżał również policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Mieszkaniec gminy Czersk został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


 2016-06-24
,
Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali mężczyznę, za którym wystawiony został list gończy. 24-latek poszukiwany był na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Zatrzymany został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.


 2016-06-24
POLICJA,
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-20.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim i niemieckim.


 2016-06-22
CZERSK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach codziennie podczas pełnionych służb sprawdzają miejsca w których grupuje się młodzież. Przeprowadzane kontrole mają na celu zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości wśród nieletnich. Wczoraj funkcjonariusze z czerskiego komisariatu zatrzymali 15-latka, który miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających nieletni odpowie przed sądem rodzinnym w Chojnicach.


 2016-06-22
CHOJNICE,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 235. Kierującemu samochodem ciężarowym jadącemu od strony Chojnic w kierunku Kościerzyny podczas wymijania się z ciągiem pojazdów osobowych w ciężarówce otworzyła się tylna lewa burta i z samochodu wysypały się opakowania z substancjami płynnymi przed pojazd marki Volkswagen T4 wylewając zawartość na pas ruchu. Kierująca volkswagenem podjęła manewr hamowania, po czym dwa pojazdy jadące za nią wpadły najprawdopodobniej w poślizg i najechały na siebie. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że do zdarzenia przyczyniło się nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego towaru. 35 – letni kierujący seatem trafił do szpitala. Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę.Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach
Chojnice, ul. Warszawska 13
tel.52 39-56-105
Kanał RSS  policji
© 2016 r.